Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Hardware  »  Pomoc pre začiatočníka :-)
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Pomoc pre začiatočníka :-)

Autor Zpráva
Peter007
Zaslal: ne duben 05, 2009 18:22 pm Citovat
Založen: 17.3.2009 Příspěvky: 12
Názdarek profíci. Ja som začiatočník v autodiagnostike a potreboval by som poradiť. Ja som si zakúpil kábel na diagnostiku OBD 2 USB s programom vag-com 805.1 CZ a neviem čo sa stým káblom dá všetko robiť , čo dokáže a čo nie napr: OTÁČKY, PALIVO atak. Mohol by mi to niekto prosím vás objasniť. Ja som teraz potreboval na svojej oktavke zvýšiť dávku paliva pri štartovnaní ale ukazuje mi že chyba a neda sa tam nič nastaviť a ukazuje mi funkčný iba jeden kanál a v ostatných píče chyba. Tak neviem či je chyb v káble alebo v aute. Kábel je oreginál zakúpený. Ďakujem za Vaše rady. s pozdravom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TOMI
Zaslal: po duben 06, 2009 1:16 am Citovat
Založen: 24.2.2007 Příspěvky: 569
Kazdy sme nejak zacinali, ale odporucam ikonu z nazvom "HLADAT". Inac zadas login 12233 a v prisposobeniach kanal 5 ked sa nemylim.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter007
Zaslal: po duben 06, 2009 6:35 am Citovat
Založen: 17.3.2009 Příspěvky: 12
Aha ale takúikonu som tam nikde nenašiel a keď posúvam tlačítkami +, - po kanaloch hore a dole tak mi všade ukazuje že chyba a funhuje iba jeden kanál tak neviem kde je chyba a neviem či to je aj dobrý kábel a či to dokáže. Tak neviem. Dakujem za odpoved
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mindo
Zaslal: po duben 06, 2009 8:24 am Citovat
Založen: 23.2.2007 Příspěvky: 29 Bydliště: Liptovský Hrádok
Veď ti napísal TOMI že treba zadať login 12233 a potom sa ti ukážu ostatné položky v prispôsobení, a navyše úprava štartovacej dávky týmto spôsobom ti na teplý štart moc nepomôže. Treba to spraviť v softe.

_________________
www.profituning.sk profesionalny chiptuning a meranie výkonu na MAHA LPS 3000
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Peter007
Zaslal: po duben 06, 2009 10:07 am Citovat
Založen: 17.3.2009 Příspěvky: 12
Aha takze si dam napr: motor potom prisposobeni a potom dam Login a tam mi vyskoci tabuľka ze Vin: atd a tam niekde zadam to cislo a potom už to pojde? Ale ja som pisal iba napríklad o dávke paliva pri štarte ale mne sa neukazujú aj iné položky a nie len tá na nastavenie štartovacej dávky paliva. Neukazujeani EGR ani nic ine. Tak ja som sa pýtal ako sa dostanem k nastaveniu alebo uprave aj iných hodnot. Dakujem. Sorry za blbe otázky ale vážne neviem co dál Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
minoss
Zaslal: po duben 06, 2009 16:39 pm Citovat
Založen: 20.6.2008 Příspěvky: 75 Bydliště: SR
ak ti mozem poradit tak na tvojom mieste by som si na zaciatok precital manual alebo niekoho poprosil aby mi to ukazal priamo na aute... lebo sa ti moze stat ze nieco poserkas a nepojde ti to....a budes mat hlavu v smutku...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter007
Zaslal: po duben 06, 2009 17:51 pm Citovat
Založen: 17.3.2009 Příspěvky: 12
Manual som už prečítal ale aj som sa už zoznamil si diagnostikou ale ta diagnostika má ohromne možnosti tak preto sa radšej pýtam ako spominal už kolega každy nejako začínal tak si myslim že aj ja sa pokúšam nejako začat a myslim si že je lepšie sa 5krat spýtat ako robit mudrlanta a dodrb.... aj kovadlinu. Ja viem pre Vás som ako pako a hlupák ale ako hovorim radšej sa budem ako debil pytat a budem si isty ako nieco pokazim. Este raz sa ospravedlnujem za blbe otazky ale bol by som rád keby mi niekto poradil ako śa dostat k jednotlivým kanalom a co znamenaju.Dakujem ak má niekto trpelivost mozeme aj cez emaily dakujem peter.martis@centrum.sk
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TOMI
Zaslal: út duben 07, 2009 1:16 am Citovat
Založen: 24.2.2007 Příspěvky: 569
1. Zapnes si notebook alebo PC alebo zariadenie kde mas nainstalovany VAG-COM
2. Zapojis kabel ktory si si kupil do prislusneho portu a do OBD konektoru v aute
3. Spustis si sw VAG-COM alebo VCDS
4. Kliknes na ikonu s nazvom "MOTOR 01"
5. Ked ti to nacitalo ID jednotky tak kliknes na "LOGIN 11"
6. Do okienka zadas cislo 12233 a potvrdis
7. Potom kliknes na "PRISPOSOBENIE 10" a zadas kanal 5
8. Hodnotu 32768 si mozes upravovat
9. Upravenu hodnotu potom ulozit
Pochopene???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peter007
Zaslal: út duben 07, 2009 6:15 am Citovat
Založen: 17.3.2009 Příspěvky: 12
Diky Tomi. Paráda dnes večer to vyskúšam a uvidím. ale myslím že to podľa tvojích inštrukcii zvládnem. Ja som sa tam už pozeral ale nič som tam nezadaval. A chcem sa ešte spýtať aj na iné kanály aké su ich funkcie alebo nastavenia prispôsobenia a pod. Lebo ked som čítal manuál od vagu tak nič podobné som tam nenašiel a VIS mi tiež moc neporadil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alpiners2
Zaslal: út duben 07, 2009 6:47 am Citovat
Založen: 9.3.2007 Příspěvky: 346 Bydliště: Slovakia
veľa toho nájdeš na dieselpower.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Peter007
Zaslal: út duben 07, 2009 14:50 pm Citovat
Založen: 17.3.2009 Příspěvky: 12
Noo tam kukam taktiež je tam veľa profíkov ako aj tu. Ja už tam tiež prispeievam lebo ja som skorej zručnejší manálne než v diagnostike a dátach. Sice do PC som blázon ale pri auto diagnostike som opatrnejší pretože nechcem nič pokaziť pretože s PC je to iné preinštaluješ alebo vymažeš ale auto tak to je úplne niečo iné že jo Smile tak preto take blbe otázky mám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je pá březen 29, 2024 1:04 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.