Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Chiptuning 101  »  Prosím o pomoc s kontrolou, případně úpravou.
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Prosím o pomoc s kontrolou, případně úpravou.

Autor Zpráva
Jan.Akabex
Zaslal: ne březen 21, 2021 5:58 am Citovat
Založen: 18.3.2021 Příspěvky: 1 Bydliště: Praha
Zdravím ve spolek. Poslední týdny řeším v rodině dvě starší koncernová auta. U obou bych velmi uvítal vaši pomoc. Jsem si vědom toho, že zadarmo ani kuře nehrabe.

Případ první.
Pro mámu jsem koupil zachovalou čtyřku Golfa(3dvř). Motor AJM/6 kvalt. Bývalý majitel řekl, že auto koupil už upravené. Můj problém - na autě jsem dělal větší servis, od dvouhmoty, přes spojku, těsnění všeho až po žhavičky, termostat, hadice, brzdy. Najezdil jsem s tím zkušebně asi 1000km a na můj vkus to auto neúměrně žere. Proti Passatu B5.5 AVB na stejných trasách zhruba o půl litru více. Přijde mi to dost hlavně proto, že to auto je proti passatu lehoučké a je schopné jet stejnou cestovní rychlostí o cca 500rpm níže. Obutí, ložiska, převodovka - vše v naprostém pořádku. Už mě napadá jen jestli by byl někdo ochotný zkontrolovat soft a potvrdit či vyvrátit mojí domněnku že důvod vyšší spotřeby bude patrně upravený soft, pak případně mi poslat originál / či vyrobit nějakou "EKO" verzi. NECHCI to zadarmo - řekněme litr?


Případ druhý
V rodině si přehazujeme starého Passata B5.5. AVB 74KW r.2005, technicky v pořádku, pravidelný servis, reálný nájezd 300tis. Momentálně s ním od léta jezdím já a už jsem na to neměl nervy (předjíždění byl horor) a nechal jsem to "čipnout" cestou v Praze jsem měl nejmenovanou firmu u které jsem nechal udělat úpravu na údajných 95KW. Bohužel pak začal lock down a nedokázal jsem se s nimi dohodnout, že mi tam po jeho skončení v rámci 14 dní, flashnou něco jiného. Tedy auto jede po úpravě trochu víc ale 95KW to není ani omylem. Firemní A6 C5 1.9 TDI 81KW ještě s rotačkou jede o dost lépe. Pokud by byl někdo schopný se podívat na jejich úpravu a v rozumných mezích, pokud to ještě pújde tomu trochu pomoci, samozřejmě si to zaplatím. Stejně jako v prvním případě - tisícovka?

Pokud by se toho někdo ujal, napište mi zde, mapy z obout aut mi v místním servisu vylili takže je mohu upnout kamkoliv je třeba. Po úpravě mi je zase nalejou.


Předem díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mironet8
Zaslal: ne březen 21, 2021 11:55 am Citovat
Založen: 9.12.2016 Příspěvky: 39
Jan.Akabex napsal:
Zdravím ve spolek. Poslední týdny řeším v rodině dvě starší koncernová auta. U obou bych velmi uvítal vaši pomoc. Jsem si vědom toho, že zadarmo ani kuře nehrabe.

Případ první.
Pro mámu jsem koupil zachovalou čtyřku Golfa(3dvř). Motor AJM/6 kvalt. Bývalý majitel řekl, že auto koupil už upravené. Můj problém - na autě jsem dělal větší servis, od dvouhmoty, přes spojku, těsnění všeho až po žhavičky, termostat, hadice, brzdy. Najezdil jsem s tím zkušebně asi 1000km a na můj vkus to auto neúměrně žere. Proti Passatu B5.5 AVB na stejných trasách zhruba o půl litru více. Přijde mi to dost hlavně proto, že to auto je proti passatu lehoučké a je schopné jet stejnou cestovní rychlostí o cca 500rpm níže. Obutí, ložiska, převodovka - vše v naprostém pořádku. Už mě napadá jen jestli by byl někdo ochotný zkontrolovat soft a potvrdit či vyvrátit mojí domněnku že důvod vyšší spotřeby bude patrně upravený soft, pak případně mi poslat originál / či vyrobit nějakou "EKO" verzi. NECHCI to zadarmo - řekněme litr?


Případ druhý
V rodině si přehazujeme starého Passata B5.5. AVB 74KW r.2005, technicky v pořádku, pravidelný servis, reálný nájezd 300tis. Momentálně s ním od léta jezdím já a už jsem na to neměl nervy (předjíždění byl horor) a nechal jsem to "čipnout" cestou v Praze jsem měl nejmenovanou firmu u které jsem nechal udělat úpravu na údajných 95KW. Bohužel pak začal lock down a nedokázal jsem se s nimi dohodnout, že mi tam po jeho skončení v rámci 14 dní, flashnou něco jiného. Tedy auto jede po úpravě trochu víc ale 95KW to není ani omylem. Firemní A6 C5 1.9 TDI 81KW ještě s rotačkou jede o dost lépe. Pokud by byl někdo schopný se podívat na jejich úpravu a v rozumných mezích, pokud to ještě pújde tomu trochu pomoci, samozřejmě si to zaplatím. Stejně jako v prvním případě - tisícovka?

Pokud by se toho někdo ujal, napište mi zde, mapy z obout aut mi v místním servisu vylili takže je mohu upnout kamkoliv je třeba. Po úpravě mi je zase nalejou.


Předem díky.


iamvehicle@gmail.com
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ludiis
Zaslal: ne březen 21, 2021 15:56 pm Citovat
Založen: 15.4.2008 Příspěvky: 166
Můžu mít na tebe jednoduchou otázku? Kolik jsi zaplatil za úpravu passata? Pochybuju, že to bylo 1000kč a ty teď po nás chceš, aby jsme ti to zkontrolovali a ještě upravili za 1000kč? To je dobrý vtip, není nad to se takhle v neděli zasmát..Lidí jako ty je spousta, ale co mě na lidech tvého typu nejvíc mrzí, že pořád jen a jen lžete a nedokážete napsat pravdu. Proč ti to neupraví v tom servisu, kde ti to stáhli z auta? Když mají nastroj na stažení softwaru, určitě umí i úpravu nebo se pletu a žádný servis neexistuje a úpravce i opravce jsi JEN a JEN TY? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIAGTECH
Zaslal: po březen 22, 2021 6:17 am Citovat
Založen: 26.7.2011 Příspěvky: 35 Bydliště: Plzen
Chiptuning 2021 Laughing



image-6.jpg
 Komentář:
 Velikost:  350.59 kB
 Zobrazeno:  905 krát

image-6.jpg



_________________
Za 5 let už ty auta neopraví ani jejich výrobce ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
K
Zaslal: st březen 24, 2021 18:38 pm Citovat
Založen: 9.4.2007 Příspěvky: 694 Bydliště: Praha
Mluvil jsem s ním, všechno je drahé, proč to měřit, ale ví že je nespokojen. Typický pacient s ekopseudopofiderdeb čipem. Je to marné. Laughing Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Erko
Zaslal: st březen 24, 2021 19:52 pm Citovat
Založen: 26.8.2018 Příspěvky: 62 Bydliště: SK
Pochopí, že si mu v dobrom chcel pomôcť keď sa mu na jeho "tisícovku" chytí pacient alebo viacerí ktorí mu tam kadečo ponalievajú a v konečnom dôsledku to bude cenovo ako keby si u teba zaplatí serióznu a zmeranú úpravu pred a po.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
K
Zaslal: čt březen 25, 2021 10:18 am Citovat
Založen: 9.4.2007 Příspěvky: 694 Bydliště: Praha
Je to marný, je to marný, je to marný.... Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 15:38 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.