Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diagnostika - obecně  »  Reverse engineering CAN komunikacie - SQ7 elektricke turbo
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Reverse engineering CAN komunikacie - SQ7 elektricke turbo

Autor Zpráva
MatGO
Zaslal: so květen 04, 2019 10:49 am Citovat
Založen: 31.8.2014 Příspěvky: 7
Ahojte,
Rozbieham dalsi projekt, konktretne retrofit elektrickeho turba z Audi SQ7. Ide o pomerne novu a zaujimavu techologiu, ktora este len caka na masovu adopciu v prvovyrobe a komercnej sfere. Nakolko je problem od developerov ziskat nove komponenty, rozhodol som sa prevziat technologiu, ktora uz bola pouzita v Audi SQ7 MY2016.

Zhromazdujem jednotlive komponenty a aktualne som vo faze kde zistujem moznosti reverse engineeringu CAN-BUS komunikacie so samotnym turbom, battery packom pripadne aj DC-DC menicom. Vsetky komponenty su riadene cez CAN BUS, bude preto potrebne bud reverznut komunikaciu alebo nahradit ovladaciu elektroniku vlastnou. (Turbo pohana 7kW SRM motor)
Ak by islo o Toyotu, nemal by som s tym problem, no vo VAG diagnostike a ich topologii sa orientujem len slabo.

Viete o niekom, kto by mal zaujem spolupracovat na projekte a ma potrebne znalosti v oblasti diagnostiky samotnych komponentov vo VAG? Ide mi hlavne o prepojenie turba s diagnostikou a pokus o vykonanie vystupnych testov, pocas ktorych by som zaznamenaval komunikaciu na zbernici.

Pre niektore Toyota/Lexus jednotky sme vyvinuli simulator motora aj ovladaci software. ECU motora a jednotlive komponenty na zbernici vieme ovladat aj mimo auta. Riesil niekto nieco podobne aj na VAG?

**
Turbo pohana 7000W SRM motor, 145A @ 48V. Audi SQ7 4.0 TDI dosahuje za pomoci elektro turba a dalsich 2 turbin krutuaci moment 900nm od 1000rpm a maximalny vykon 435HP. Nabeh elektrickeho turba trva cca 0,25 sekundy, co eliminuje turbolag. https://www.youtube.com/watch?v=k8-_UrfbRBA
**
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 12:48 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.