Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diagnostika - obecně  »  skúsenosti fvdi alebo super vag
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 4    Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

skúsenosti fvdi alebo super vag

Autor Zpráva
martes25
Zaslal: čt březen 07, 2019 21:46 pm Citovat
Založen: 7.3.2019 Příspěvky: 19 Bydliště: TN, SK
Pekný večer prajem Smile chcel by som sa opýtať či by mi tu niekto vedel poskytnúť svoju skúsenosť s čínou fvdi 2014 prípadne novšie alebo supervag 2016 prípadne niečo zrovnateľné..
potreboval by som napr teraz vymeniť na mojom passate b6 2007 budiky, dorobiť kluč tak by ma zaujimalo či tieto diag vedia na tych budikoch nastaviť km na pôvodnu hodnotu a či dokáže naučiť immo nového klúču na b6... pripadne na octavia 3 RS by som potreboval vypnuť start stop.. mám doma vcds a tam sa mi to nepodarilo.. naopak na audi a4 a6 a7 bez problému to ide..
ďalej napr vymeniť budiky na a4 b6.. dokažem stym skopirovať immo?

chcel by som to občasne využívať na takéte veci ako tie budíky, učenie klúčov a nejaké to kodovanie..

hlavne ma zaujima či ta fvdi 2014 dokáže pracovať s passatom b6? alebo brať radšej supervaga?

ohľadom klúčov ma zaujíma ešte Xhorse VVDI Key ... dokážem sňou len klonovať klúče? ale učiť zrejme nie? ,, na druhú stranu táto mašinka by mala byť spoľahlivá? Smile


Vďaka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
amigo
Zaslal: pá březen 08, 2019 7:57 am Citovat
Založen: 19.6.2009 Příspěvky: 790 Bydliště: slovakia
Pasat B6 nema immo v budikoch.

_________________
Vcds,OP-com,,Autoscop 4.Bee prog.UPA prog,Nec prog,-705-711-908 prog.KTS560,Texa, Focom.Bosch esi2,Autotuner,PCM flash,ioterminal,,Bmw comander,weller atď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martes25
Zaslal: pá březen 08, 2019 8:58 am Citovat
Založen: 7.3.2019 Příspěvky: 19 Bydliště: TN, SK
ved to viem to som aj napisal... Smile ale km potrebujem nastavit ked zmenim budiky.. ale hovorim na inych autach immo napr audi a4 ..
a na passate potrebujem nakodovať nový klúč s immo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eazy20
Zaslal: pá březen 08, 2019 10:55 am Citovat
Založen: 1.4.2009 Příspěvky: 572 Bydliště: Košice Prešov Regensburg
Si slaby ak s vcds nevies vypnut start stop na o3 rs, do imobilizerov by som sa radsej nepustal v takom pripade
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
midnight_man
Zaslal: pá březen 08, 2019 11:08 am Citovat
Založen: 22.3.2007 Příspěvky: 581
vôbec nejde o to či vieš alebo nevieš vypnut start-stop cez VCDS...ani ja z hlavy neviem ako.
Pointa je že keď ani netušíš čo to je za škatula tá FVDI, nemáš čas pátrať po info...
Tak v tomto prípade si to isto nekupuj, pretože si narobiš viac škody ako užitku.
Potom ťa tu niektorí s láskou skásnu za opravu takého spadnutého auta...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martes25
Zaslal: pá březen 08, 2019 12:31 pm Citovat
Založen: 7.3.2019 Příspěvky: 19 Bydliště: TN, SK
presne na tieto vyrypovačné odpovede som čakal Smile)) miesto rady honiť si ego bravo Smile
pozeral som na rychlo na tej o3rs nemal som moc času a vo vcds 17.8 sa mi to nepodarilo vypnuť.. na a4 a6 a7, na passate atd nebol problém..
a info si hladam stále čakal som že sa tu nájde niekto kto bude ochotný pomôcť ale naplnilo sa presne čo som čakal...
Predtým než som sa registroval som si prezeral forum a každe vlákno s nejakym dotazom vždy sa objavili mudrlanti čo začali nadávať ako sa do toho nemá človek púšťať atĎ čiže toto forum slúži asi len na odradenie a nie na pomoc? Smile
tak díky
ten čas čo poniektorí investujú do hejtu druhých by mohli radšej obetovať pre seba alebo keď už čosi písať tak aspoň poradiť Smile
neviem ja som teda tak zvyknutý že každy sa nejak učí a treba si pomáhať nepredpokladam že niekto z vás padol z neba s licencovaným diag za xxx tisíc a hneď všetko vedeli ale OK Smile

najlepšia rada nič nerob nič sa neuč nič nepokaziš však
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Erko
Zaslal: pá březen 08, 2019 12:39 pm Citovat
Založen: 26.8.2018 Příspěvky: 62 Bydliště: SK
Nezabúdaj, že tí ktorí začali 15-20 rokov dozadu, tak nemali možnosť kúpiť niečo na aliexprese za xy dolárov a všetko museli bud okúsiť na svojich autách a ak niečo pokazili, tak museli platiť.
A áno xx tisíc stáli a stoja kvalitné veci.
A za chyby a rady sa platí...je už len na tebe či si ochotný do toho ísť. Bud sa dáš alebo nedáš odradiť Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eazy20
Zaslal: pá březen 08, 2019 12:40 pm Citovat
Založen: 1.4.2009 Příspěvky: 572 Bydliště: Košice Prešov Regensburg
presne tak Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martes25
Zaslal: pá březen 08, 2019 12:55 pm Citovat
Založen: 7.3.2019 Příspěvky: 19 Bydliště: TN, SK
ja s tým rátam že vždy sa môže niečo pokaziť a že si to odskúšam na svojich autách a keď sa niečo pokazí tak to budem musiet napraviť,, to je normálne v každej brandži.,, každy sa učí...
ale keďže dnes su také možnosti prečo sa zbytočne trápiť keď treba využiť to čo je dnes dostupné Smile
a občas sa nájde aj niekto kto je ochotný poradiť aj keď moc stým nerátam ale na inom fóre som dostal pár užitočných rád ale drtivú vačšinu sa dozviem na zahraničnych forach,,, neviem čím to je ale tam su vačšinou Ľudia prívetivejší ,, na SK,CZ je trend kradnúť zavidieť a uškodiť Very Happy
inde si vedia ľudia aj pomáhať..na zahraničných forach je to bežné Very Happy
tak skúsil som nič som nedal za opýtanie beriem každy názor do úvahy takže v pohode Wink
niekto si len rypne niekto poradí.. v konečnom dôsledku niečo užitočné z toho vzíde snáď Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eazy20
Zaslal: pá březen 08, 2019 13:37 pm Citovat
Založen: 1.4.2009 Příspěvky: 572 Bydliště: Košice Prešov Regensburg
ja sa cudujem, ze sa tomu cudujes, ze na sk/cz ti nikto len tak neporadi...niekoho zivi iba toto, tak nemozes cakat, ze ti bude niekto len tak radit, a tak sa cisto teoreticky oberat o zakaznika(teda o peniaze), zbytocne si bude sam robit konkurenciu, chapes tomu co myslim?

..toto nie je o zavideni si, ci kradnuti atd..a uz ked si spomenul kradnutie, co tak si kupit original vybavenie?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martes25
Zaslal: pá březen 08, 2019 13:46 pm Citovat
Založen: 7.3.2019 Příspěvky: 19 Bydliště: TN, SK
ja sa tomu nečudujem veď presne to som čakal Smile ,, ale tak skúsil som keďže toto forum je podla popisu určené presne na toto.. Smile samozrejme že každy sa musí naučiť sám ale občas niekto hodi nejaku radu Smile
a čo sa týka vybavenia tak určite do budúcna je fajn zabezpečiť si originál kvalitne vybavenie ale to sa bohužial nedá zo začiatku si nakúpiť mašiny za xxxx tis eur keď sa tým ani neživím a planujem si to odskúšať na svojich autách a hlavne sa učiť a skúšať..
ani neplanujem nič kradnúť planujem si normálne legálne zakúpiť niečo ale na začiatok skôr klon z číny za xxx menej penazí ako produkty tu...
dnes to využíva neskutočne kvantum ľudí, tí činania su šikovní a je dostupných kopec vecí tak prečo to nevyužiť?
pokial viem tak fly fvdi je napr klon ale je to v podstate samostatný produkt ktorý vlastne je okukaný od vvdi arbites ale je to vlastne samostatné zariadenie ,,, ďalej su samozrejme fvdi kvázi klon klonu atd... je toto mrte dnes, doba ide dopredu tieto veci už nie su take nedostupné ako kedysi .. nebude to večne stáť xxxx eur ako kedysi keď to bola novinka Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Salkapone
Zaslal: pá březen 08, 2019 15:24 pm Citovat
Založen: 21.9.2018 Příspěvky: 29
Supervag je sračka. Fvdi není špatné ale musíš vědět co děláš.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
midnight_man
Zaslal: pá březen 08, 2019 16:41 pm Citovat
Založen: 22.3.2007 Příspěvky: 581
martes tak ja neviem čo čakáš....že ti niekto povie, jasne kup si to vie to bez problemov B6tku na komplet....
XY verzii jednotiek, budikov, vyrobcov....a ty čakáš že ti tu niekto spraví analýzu.

Ani origo AVDI nie vždy spraví čo by mal... žiadny tool nie je bez chyby...tobôž klon klonu...

Tých info o FVDI je na webe miliarda...tak šup do práce.

///Keď tak rozoberáš tie produkty, FVDI a podobné čínske pajce nie sú žiadny produkt..je to horkoťažko cracknutý soft od AVDI abrites. nič viac Wink Nikde žiadna podpora ani záruka že neskončíš s padnutým autom... o čo myslíš že mi ide? Keď skončíš s neštartujúcou audinou, tak tu bude ďalší topic ...máš plán B? rozumieš tomu čo ideš robiť? Lebo ak chceš len tool s tlačítkom "disable start-stop", "adapt new ECU" a pod...tak to si radšej zaplať 50€ u niekoho, kto ti to spraví a budeš mať čistú hlavu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martes25
Zaslal: so březen 09, 2019 12:07 pm Citovat
Založen: 7.3.2019 Příspěvky: 19 Bydliště: TN, SK
Poprosím zmazať vlákno nikde to tu nevedie info si dohladám inde len som to tu skúsil nevyšlo, nevadí Smile len mi uchádza trochu pointa že aký je účel tohto fóra Very Happy
Ale aspoň niekto sa vyjadril k otázke ako Salkapone a nerozvíja debaty o nesmrtelnosti chrústa. Nezabudajte že nikto z vás z neba učený nespadol každy sa učil a pri učeni sa vždy niečo aj pokazi to je normalne a potom od toho su taketo fóra podla mňa ktoré spajaju ludí ktorí si vedia pomoct.. raz pomožete vy, potom niekto vám. Nikto z vás nie je neomylný Wink

A zas nie som z tych že idem poštukať čo zbadam nie som padnuty na hlavu, keď idem niečo robiť zistim si to dopredu dnes je na internete xy videi a navodov zatial som sa pytal len navybavenie..
Čo sa tyka diagnostiky a kodovania s vcds a delphi som robil XY aut nikdy nebol problém. Chcem sa učit skušam to na svojich autach. Čo mam otestovane použijem aj u znamych. Ale vcds mi už nestači lebo chcem na svojej b6 dorobiť maxidot a chyba mi druhy kluč. Čiže potrebujem po vymene budikov nastaviť km a chcel by som nakodovať druhy kluč.. a nema pre mna vyznam dat niekomu 50€ za kodovanie budikov, 100€ za kluč keď možem doložit a investovať do vybavenia keďže ma to bavi a zaujimam sa o to. Rad si veci spravim sam..mimo to budem budiky meniť aj na a4 b6 a už sa to zbiera takže ma pre mňa vačši vyznam učiť sa a skušať. Pretože riešim furt niečo taketo. Zaujimam sa teraz hlavne o tie klúče aj.
Bol by som najradšej keby sa dá spraviť tak že keď kupim auto a chyba kluč tak že si dorobím druhý a oba prekodujem na novo.. to som napr riešil v lete ale nemal som na to vybavenie a bol som za jednym manikom čo sa tomu takisto venuje ale stálo ma to 150€ napr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kluso
Zaslal: so březen 09, 2019 12:23 pm Citovat
Založen: 8.4.2009 Příspěvky: 782
Ty jsi nedal jasnou otázku. Chceš něco na pasatu,něco na oct. ale nikdo neví jaká jednotka atd....
patrně prostě chceš velké pokrytí za málo peněz
mám orig AVDI tak ti asi fakt neporadím co umí klon jen proto aby jsi kurvil ceny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 4    Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 11:11 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.