Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Panely přístrojů, immo  »  Master 2.5dci immo a napájení ECU?
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 2    Jdi na stránku 1, 2  Další

Master 2.5dci immo a napájení ECU?

Autor Zpráva
FandaTDI
Zaslal: út září 20, 2016 16:30 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Měnil se startér, prošlehlá 500A pojistka, po výměně na poprvý údajně chytlo a zdechlo, teď ve stavu, kdy immo kontrolka zůstane na kontrolky svítit (nebliká, zkoušeny dva předtim funkční klíče...), všechny pojistky ok a ani neproblikne žhavení a ECU neodpovídá/bez napájení, tudíž točí, ale nenaskočí ... any idea? Idea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: út září 20, 2016 16:51 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
zkus žárovku a testnout napajení ecu Wink

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Okura
Zaslal: út září 20, 2016 17:08 pm Citovat
Založen: 4.10.2008 Příspěvky: 2168 Bydliště: Ostrava
kabeláž ko

_________________
Immo emu, http://eshop.autoelectronic.cz/ new - Alfa/Fiat immo emu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
FandaTDI
Zaslal: út září 20, 2016 17:09 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
tak to bych řekl, že už jsem aspoň o kousek dál (nesvítí Very Happy ) , ač schéma mam takový na renault Laughing Laughing Laughing (celý vytisklý "kostičkovaně" na jedný A4, takže luštit tam třeba ty zkratky barev je takřka nemožný i s tou největší lupou Rolling Eyes ) , ale mam k tomu 7 stránek popisků, takže aspoň s dobrejma popiskama ...
Razz To už by mi bylo možná platnější samotný obsazení reléových desek ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: út září 20, 2016 17:14 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Okura: Je nějaký místo, kde to odchází častěji? Kabeláží už jsem právě taky hejbal (s druhym koukajícím na budíky ještě než jsem měl to nečitelný schéma...), rozdělal jsem i tu kostku, kde se to "slejzá" a na nic podezřelýho jsem nepřišel... ono když týpek z Renaultu (co to tiskl) neni schopnej říct, jestli je možný, aby immo odstavilo napájení ecu nebo jestli/co je ještě za pojistkou či v podstatě jakýkoliv další rozumější info (třeba jak mam asi luštit takhle vytisklý schéma ECU, často nečitelný nejen barvy a přitom třeba průřezy tam taky nemaj, ale na tomhle výtisku by to bylo stejně zbytečný... Laughing ), tak je to taky těžký...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: út září 20, 2016 19:38 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
a jakou to auto má barvu ? nebo aspon číslo ecu víš ? Laughing
chce to 2 žárovky !!!

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: út září 20, 2016 20:34 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
büüülüüü ... Laughing
zrovna jsem stáhl VISU, zorientovávám se a snažim se dešifrovat ty jejich zkratky barev vodičů - neni někde nějaká přehledná tabulka? Je ne parlé ... Confused
Ani jedna nesvítí ... (na žádnym pinu proti kostře/kastli neni ani 1V ... )

edit: tak už jsem našel i ty barvy, snad to dam do kupy...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: út září 20, 2016 22:37 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Jestli ty v tom nehledáš zase nějakou vědu, barvičky, kraviny, multikultimetr...
Okura ti psal svazek,ten bývá dost často, sežralo to 500a pojistku neuhořela i kostra?
To je to tak tajný prozradit tip ecu, pak už zbývají jen 2x30 2-3x kostry a 1x 15 jedná žárovka 21w a kousek drátu a ohnout se pod kapotu...
Tohle od klávesnice moc nejde Wink

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DIGI-DELETED
Zaslal: st září 21, 2016 5:44 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
takové napájení edc15 není žádná prdel !!!! Laughing Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: st září 21, 2016 20:34 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Kostry jsou tam 4, všechny ok a asi jsem slepej nebo blbej (a to bych řekl, že se v těch žaboschématech už docela orientuju...), ale nikde ve schématech nemůžu najít 30tku (asi "lososa" dle toho jejich pojetí barev Laughing )... Ale měla by tam bejt, protože od bat. přes tu 40A pojistku to jde na relé 983/R12 v mot.prostoru, který má napájení cívky přes nárazovej senzor - ok a dle týpka z Renaultu to kostří UCH, přitom dle schémat, který mam od něj podle VIN si to kostří sama ECU Confused ...
Další poznatek je, že když to relé 983 ukostřim natvrdo, tak to ECU napájí (už podle zvuků akčních členů...a podle napětí jak na 25A pojistku pro ECU, tak na 20A pojistku pro "příslušenství" ECU ... ), ale ani tak se s ní nespojim a nenastartuju ...
DIGI: tak když je to prdel (btw. jen pro upřesnění - sice se dle VISU dával asi ještě i v 2008 ještě jeden typ edc15, ale v drtivý většině případů to jsou 16tky...), tak kápni božskou a prozraď v čem je zakopanej pes Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: čt září 22, 2016 7:06 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
Víš v čem je zakopanej pes ? v tom že se dneska snaží ajtáci opravovat auta , jsou líní to rozebrat, nejradši by , aby jim někdo řekl : tady pod pojistkou číslo 1, lokace gps xxxx yyyy , je špatná kostra ....
každé auto mívá svoje mouchy na určitých místech , k tomu abys na to přišel musíš kolikrát rozebrat půl auta, rozbalit svazky zajebané od oleje a nafty , propletené kolem hadic a kdovíčeho , takže hromada práce a na konci je třeba jen jeden spájený drát..
ovšem informace o GPS pozici takového místa je podle mně docela cenná záležitost , než aby se to vyblilo veřejně na foru , kde si to přečte kdejaký tatar ,co si to myslí že si všechno sám opraví ...
abych tě uklidnil , tak GPS pozici tvého problému neznám , nicméně jsem ti zhruba nastínil cestu jak Pokémona najít Laughing Laughing
myslím si že pár lidí ví o čem je řeč Smile

poslední dobou se mi často stává že přijede chytrolín , na sedačce spolujezdce položený autocom china , v ruce vytištěný seznam zbytečně vyměněných věcí a chce JENOM TU DIAGNOSTIKU ..
já mu říkám že diagnostiku nedělám jen opravy a on se strašně diví proč . No protože neprodávám informace ale práci .............. Rolling Eyes

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JozefC
Zaslal: čt září 22, 2016 7:32 am Citovat
Založen: 5.5.2016 Příspěvky: 218
DIGI-DELETED napsal:
Víš v čem je zakopanej pes ? v tom že se dneska snaží ajtáci opravovat auta , jsou líní to rozebrat, nejradši by , aby jim někdo řekl : tady pod pojistkou číslo 1, lokace gps xxxx yyyy , je špatná kostra ....
každé auto mívá svoje mouchy na určitých místech , k tomu abys na to přišel musíš kolikrát rozebrat půl auta, rozbalit svazky zajebané od oleje a nafty , propletené kolem hadic a kdovíčeho , takže hromada práce a na konci je třeba jen jeden spájený drát..
ovšem informace o GPS pozici takového místa je podle mně docela cenná záležitost , než aby se to vyblilo veřejně na foru , kde si to přečte kdejaký tatar ,co si to myslí že si všechno sám opraví ...
abych tě uklidnil , tak GPS pozici tvého problému neznám , nicméně jsem ti zhruba nastínil cestu jak Pokémona najít Laughing Laughing
myslím si že pár lidí ví o čem je řeč Smile

poslední dobou se mi často stává že přijede chytrolín , na sedačce spolujezdce položený autocom china , v ruce vytištěný seznam zbytečně vyměněných věcí a chce JENOM TU DIAGNOSTIKU ..
já mu říkám že diagnostiku nedělám jen opravy a on se strašně diví proč . No protože neprodávám informace ale práci .............. Rolling Eyes

Plny suhlas !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: čt září 22, 2016 8:04 am Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
DIGI: copak vypadá, že tohle všechno jsem "vydedukoval" od klávesnice? Nevim, co mi tady vysvětluješ, ale já třeba "jen" za diagnostiku mam sazbu často dost přes litr na hodinu, zatimco za "opravy" (obvykle spíš výměny dílů a běžnej servis) je to podstatně menší sazba a jestli tobě někdo třeba jen za výměnu dílu platí takovou sazbu, co "jen" za diagnostiku , jsi šťastnej člověk... (nebo naopak cenu diagnostiky "degraduješ" na cenu oprav...? Wink )
Víš já totiž radši než vydělávat na blbosti druhejch dělam na autech (vybíram si auta) lidí, kteří tomu aspoň jako zodpovědnej uživatel rozuměj (a často i lidem z oboru, který maj např. to samý vybavení a mohli by si to udělat sami, ale maj na práci důležitější věci), takže se mi nezřídka stává, že i po "expertech" v oboru něco dolaďuju, ap. a/nebo naopak jen prostě řeknu "máš díru tady v hadici za turbem, tu si vyměň", řeknu si za to načtení/nalogování/čtvrthodinku "pár" stovek a dostanu třeba víc jak dvojnásobek ... asi jsem holt tatar ...
Dále pro přehlednost (a další tatary) prosím k tématu, DÍKY Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: čt září 22, 2016 8:11 am Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
PS: tohle je přesně přístup "českejch pepiků" (závistivejch a nasranejch na všechny) a v tom já zas na stopro souhlasim s mottem Kriznika na ak Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: čt září 22, 2016 8:53 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
Pleteš si pojmy pepiku , auta se neopravují zadara , ale za prachy a žijem v informačním věku ....
Problem otevřeného fora je ,že každý tatar (myšleno spekulativní zákazník) pak má ty informace zbytečně zdarma...
do restaurace se taky nechodí s vlastním hrncem a potravinami , jenom si to uvařit a nádobí si umejte sami .. Laughing Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 2    Jdi na stránku 1, 2  Další
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je pá březen 29, 2024 6:40 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.