Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Chiptuning 101  »  Vypnuti zavad audi a5 CAPA
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 2    Jdi na stránku 1, 2  Další

Vypnuti zavad audi a5 CAPA

Autor Zpráva
mecsoun
Zaslal: so květen 28, 2016 14:21 pm Citovat
Založen: 17.9.2009 Příspěvky: 156
Ahoj. Obracim se na Vas s prosbou. Mam tu audi a5 3.0tdi, 176kW, motor CAPA s edc17. Potrebuji povypinat nejake zavady okolo swirl klapek a klapky na sani. Nemuzu ale najit dve zavady. P319E a P1028. Mam tu original a upravu s vypnutyma zavadama pro orientaci P2100, P0638, P2020, P2017, P2022, P2101. Napada me jestli se tyhle zavady v softu nenachazi pod jinym cislem a diagnostika je identifikuje jinak. Prikladam i vypis z vcds co vybiha na original obsahu. Samozrejme budu jeste dodelavat ostatni zavady vztahujici se ke klapkam. Dekuji za pomoc.

[/url]http://leteckaposta.cz/751862550[url]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chucky
Zaslal: so květen 28, 2016 17:23 pm Citovat
Založen: 23.2.2007 Příspěvky: 489
Není problém vypnout klapky v sání korektně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mecsoun
Zaslal: so květen 28, 2016 20:41 pm Citovat
Založen: 17.9.2009 Příspěvky: 156
Jj akorat jsem to uz ted dodelal. Zrovna jsem se chystal to sem napsat. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mecsoun
Zaslal: čt červen 02, 2016 23:35 pm Citovat
Založen: 17.9.2009 Příspěvky: 156
Tak stejne bych k tomu kramu potreboval poradit. Vsechny ty zavady se resily protoze na aute bylo zabetleny dpf. Dpf je komplet vycisteny ale stejne nam hlasi tu samou hodnotu zaplneni jako pred vycistenim. Zkouseli jsme prez zakladni nastaveni ve vcds reset hodnot dpf, cidla diferencniho tlaku a tak. Nicmene ve vcds je v prizpusobeni po vymene dpf. Tedy tuhle funkci bych potreboval ale pochopitelne neni aktivni. Predpokladam ze je na ni potreba login a ten nemuzu nikde najit. Pouze ten co je na servisnj regeneraci. Pripominam ze je to edc17 a motor CAPA 3.0 tdi moc dekuji za radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: pá červen 03, 2016 5:37 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
pokud se dojebe integrita softwaru pomocí různých patchů , tak nesedí některé crc ..
auto sice jede , ale opraváře bych asi vzal klackem ... Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mecsoun
Zaslal: pá červen 03, 2016 6:20 am Citovat
Založen: 17.9.2009 Příspěvky: 156
Ani na origo obsahu to nejde vycistit. A naprosto chapu tvoje tvrzeni s brani klackem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anydraj
Zaslal: pá červen 03, 2016 6:45 am Citovat
Založen: 26.2.2007 Příspěvky: 2770
A po nahrati sw s DTC OFF mas nejake zavady ulozene ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mecsoun
Zaslal: pá červen 03, 2016 8:31 am Citovat
Založen: 17.9.2009 Příspěvky: 156
Resil jsem dtc off s tim ze jsem povypinal vsechny zavady kolem tech klapek krome puvodne ulozenych P242F a P2002. Protoze jsem predpokladal ze mi postupne zmiznou s vycistenim dpf a resetem hodnot. Dpf je cisty a tyhle zavady mam porad. Sad Zkousel jsem pustit schvalne i servisni regeneraci a ta nesla a vzdy skoncila s chybou "timeout" postupne jsem zjistil ze zidlo teploty pred dpf je vadne a neukaz vic jak 250 stupnu. Ale to nemeni njc na to ze ma jit provest reset uloze e hodnoty dpf a toto by si mel znovu nacist. Merene zaneseni je 5 procent a vypoctene 49.


Naposledy upravil mecsoun dne pá červen 03, 2016 8:44 am, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anydraj
Zaslal: pá červen 03, 2016 8:38 am Citovat
Založen: 26.2.2007 Příspěvky: 2770
Neni splnena podminka
Pamet zavad prazdna musi byt
Proto to nejde spustit.
Musis vyresit prvne tohle.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mecsoun
Zaslal: pá červen 03, 2016 9:03 am Citovat
Založen: 17.9.2009 Příspěvky: 156
No jasne ale spis resim ted to jak resetovat ulozenou hodnotu o stavu dpf kdyz uz je dpf vycisteny a pruchozi. U edc16 to jde bez problemu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anydraj
Zaslal: pá červen 03, 2016 9:06 am Citovat
Založen: 26.2.2007 Příspěvky: 2770
Ty neumis cist?
Prvne vyresit zavady v pameti a pak si hrej s reset
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
exotus
Zaslal: pá červen 03, 2016 9:48 am Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Překročilo to přípustnou mez zaplnění DPF a proto to nejde spustit,jestli si to dobře pamatuju tak do 42% zaplnění jde spustit servisní regenerace a pak už to nejde,i když je vyčištěnej filtr,je potřeba s tím jezdit jízdní styl jako při regeneraci až se hodnota dostane pod 42% a pak udělat servisní reg. pak teprv udělat adaptaci dpf... Jinak to bude pořád chtít váměnu filtru...
Naposled jsem s tím najezdil cca 80km než to šlo spustit bazarníček to honil s rozvícenejma kontrolkama po dálnici jak bez mozku a najivně si myslel že to zhasne naopak to zaládoval až do prd... řesil jsem to dva dny než si to dalo říct,pořád to píčovalo vyměnte filtr a nebyl sem schopen tý tupý káře vysvětlit že už jako je...

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anydraj
Zaslal: pá červen 03, 2016 9:54 am Citovat
Založen: 26.2.2007 Příspěvky: 2770
No to jo, zname bazarniky, ale pokud bude v pameti zavad neco,
tak to nepusti
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mecsoun
Zaslal: pá červen 03, 2016 11:20 am Citovat
Založen: 17.9.2009 Příspěvky: 156
Jasne ze umim cist Very Happy ale s ohledem na to ze zavada okolo toho dpf je odstranenai tak i tak vybihaji zavady okolo zaplneneho dpf. Samozrejme jsem zkousel vypnout vsechny chybove kody ale i tak jsem byl bez vyseldku a co jsem uz googlil tak nejsem jediny co tento problem resi a resil a vetsinou vysledek byl takovy co popisuje exotus. Jezdit jako kdyz chci regenerovat za jizdy a ono se to umoudri a pusti regeneraci. Ale jak se to resi v original servise v kdyz jim tam prijede auto s timhle problemem? Daji nove dpf, kdyz je nejake cidlo vadne tak ho vymeni a pak smazou pamet zavad a zresetuji a cau. To jsem taky udelal a jak porad opakuju tak bez vysledku. Navic jsem si chtel i pomoc tim ze prave na zkousku ty zavady vypnu aby mel pamet zavad cistou a i tak jsem prohravajici. Snad jedine to resetnout primo v softwaru jednotky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chucky
Zaslal: pá červen 03, 2016 11:31 am Citovat
Založen: 23.2.2007 Příspěvky: 489
To že závády nejdou vidět neznamená že o nich ecu neví, na to je pořeba jiné řešení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 2    Jdi na stránku 1, 2  Další
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je pá březen 29, 2024 10:00 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.