Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diagnostika - obecně  »  fabia 1.4 16V BXW občas nechytá.....
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 2    Jdi na stránku Předchozí  1, 2

fabia 1.4 16V BXW občas nechytá.....

Autor Zpráva
exotus
Zaslal: st leden 21, 2015 17:23 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Školení je: udělat z dementa inteligentního dementa a nebo si to alespoň obhájit Wink
Potom vysvětlovat to tak složitě aby to posluchači nepochopili a nebo se jen občas zeptali a doporučit jim další školení,zapojit tam spoustu drátů,zkomplikovat situaci,na plně funkčním autě navodit jasnou závadu a vnutit produkt,naprosto vyřadit z mozku selskej rozum a racionální uvahu,na otázku co kdyby hned změnit téma,tzn. z inteligenta udělat dementa (óó asi sem to někde zvrtal,nebo neee) Wink

To šrotovač: nekupovat veteš v autokelly a cpat tam origo,při ceně o cca 30% vyšší (někdy naopak) méně problémů,čínky maj občas mezery v kvalitě,posl. info snímač ot na feldě z paleolitu,3 různí výrobci a jeden problém,dokurvenej signál,každé čidlo jinak dlouhé,lišili se cca o 3mm vzájemě oproti origu,jedno se dokonce frézovalo o setrvák...

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
šmelcovač
Zaslal: st leden 21, 2015 18:40 pm Citovat
Založen: 8.10.2012 Příspěvky: 11
To exitus: školení od boše mám snad všechny JET1.2.3.... EDC..... klima, abs...a víš co? Musim jedině souhlasit, beztak vim h.vn. A nahr. díly?? to je velký problém zásobování u nás v sevisu, ale to by bylo na dlouho... Evil or Very Mad čidlo bylo od facetu, když jsem teďka chtěl origo, tak na jarově prý nemají- na objednání.... Evil or Very Mad jo a k feldě se už asi jen tak nedostanu... poslední co znám má snad jen moje mamka Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: st leden 21, 2015 18:44 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
slabej magnet a málo drátu ... Wink

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: st leden 21, 2015 18:51 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Sem si taky myslel že už feldu dělat nikdy nebudu,omyl Wink
To bylo jen na spestření,jen tak že i klasika co umí opravit 5ti letý děcko dokáže pozlobit,jen zvolením špatného dílu,to už měli v pařátech nějací mechanici a selhali,bo se měnili čídla jedno za druhým,bohužel vše blbě,měla to být závada ecu páč signály tam jako byli.. No ze třech tři špatný vím že to je hodně náhoda ale asi tak...

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DIGI-DELETED
Zaslal: st leden 21, 2015 20:09 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
šmelcovač napsal:
Tak huráá!! problém vyřešen. Napřed kontrolní otázka: Může snímač vačky vysílat signál opožděně???????!!!! Možná to některý z vás nepřekvapí ale..... Jasně že může!!(pokud ho vyrabějí slepí či jinak postižený číňani) posílám obr. http://uloz.to/x9Xxb6EA/snimac-otacek-vacky-jpg kdybych se nesnažil, a prostě vyměnil co diag. napíše, ušetřil bych si dost práce. co na tom že tam byl jen 10 000km Smile aaale chybama se člověk učí, jednou snad ze mně bude starý a moudrý ''krotitel hadů'' Very Happy Ještě mně tak napadá, sli ten snímač neposlat panu Komárkovi ze školícího střediska Bosch. Pokud si dobře vzpomínám, nic podobného se tam neučí Smile


https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektromagnetismus

tady bych začal i s Komárkem Smile

tady máš obrázek jak to vypadá uvnitř čínskýho čidla z kelly :
http://cs.wikipedia.org/wiki/Higgs%C5%AFv_boson#mediaviewer/File:CMS_Higgs-event.jpg

Wink

p.s. takové tajemství zaklínače hadů : musíš hada trochu natáhnout , za hlavu a za ocas , aby bylo líp vidět na ty klikyháky mezi hadem , říká se tomu časová konstanta ..
takhle smrsklej had je špatně , zkus tim jednim čudlíkem toho hada natáhnout .. Laughing Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
šmelcovač
Zaslal: st leden 21, 2015 22:23 pm Citovat
Založen: 8.10.2012 Příspěvky: 11
moc děkuju, vždycky se rád něco přiučím.
To Digi: Elektromagnetismus - no nevim, možná proto mám jen učňák Smile . A jadernou fyziku, to už vůbec nedávám..... ale slibuju že ty hady příště natáhnu, ikdyž jak jsem psal na začátku, jsem mladej a mám ještě dobrý oči Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: čt leden 22, 2015 6:50 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
poslouchej , učnák + zájem o věc +praxe v realitě + gooogle je kolikrát víc než gymnázium + vš zcela bez praxe...

právě proto by bylo dobré nastudovat ten elektromagnetismus , abys věděl co se děje když se zub na setrváku míjí s jádrem cívky v čidle (jiná věc je hallův snímač )
v okamžiku změny magnetického pole jádra dochází k přeměně na el energii v cívce , tento princip je základem mnoha věcí , motory , relé , čidla , atd..

pokud chceme v číně ušetřit a použijem jádro z méně kvalitního materiálu a drátu na cívku namotáme taky méně ,tak logicky při stejné změně pole dojde k naindukování menšího napětí , tj had je méně zvlněný..

je to problém většiny čidel z hočiminova města , pak to dává menší amplitudu a to je celý problém
zjistitelné je to na tom hadoměru podle zvlnění hada ..

a kup si pořádnej hadoměr , ten tvuj je nějakej vysloužilej typ z rumuskýho cirkusu, tady mají jeden typ v krame uniwerzalnym : http://www.mtaplus.cz/diagnostika-automobilovy-osciloskop/491-dvoukanal-automobilovy-osciloskop-pro-usb.html

je to dobrý i na zemědělské stroje , vzhledem k rychlosti to dokáže snímat i blikání blinkrů na vleku za traktor..


Laughing Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
šmelcovač
Zaslal: čt leden 22, 2015 17:29 pm Citovat
Založen: 8.10.2012 Příspěvky: 11
ESItronic 2014 mi nepřijde až tak starej?? Cirkus teda jooo, ale starej asi néni Smile ještě máme na dílně Texvik. něco takovýho http://www.diagnostic-shop.cz/eshop/produkty/autoscope-3-autoskop-3-usb-osciloskop-motortester-texvik-ds/ to je ale pro mně, jako pro normálního mechanika asi zbytečný. Radši strčim pár kabelů do KTS-ky než se tahat s krámem na emise..... Confused takže vybavení by bylo, už jen ty vědomosti Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 2    Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je ne duben 28, 2024 3:51 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.