Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diagnostika - obecně  »  Univerzalna diagnostika skusenosti
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 3    Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Univerzalna diagnostika skusenosti

Autor Zpráva
FandaTDI
Zaslal: st červen 05, 2024 20:31 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 296
IvanHrozny napsal:
Len by ma zaujmalo aky je rozdiel medzi LAUNCH x431 PAD VII alebo LAUNCH x431 EURO TAB III mate niekto skusenost ten PAD VII je ocividne lacnejsi

Moje zkušenosti jsou zatím takový, že je lepší mít Global verzi než EU, ač nevim, jestli ta EU neřeší podrobněji auta pro EU trh, ale nepředpokládám to... "Le Toyota" by toho mohla být možná zajímavým příkladem/srovnáním Laughing ("já nejsem Toyota, já jsem Peugeot"... Very Happy )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IvanHrozny
Zaslal: st červen 12, 2024 17:51 pm Citovat
Založen: 4.5.2021 Příspěvky: 19 Bydliště: SR
To som sa dopatral ze ta cierna verzia tabletu padVII je na globalne pokrytie znaciek a ten cerveny tablet EURO TAB III je pre europske znacky a je najnovsi produkt od launch ostatne su nejaky dopredaj preto maju aj 2rocnu aktualizaciu a ten euro tab 3 len rocnu a ma navyse autodata alebo heynesspro data tiez na rok asi preto ta vysia cena, inak aku mate skusenost s eshopom: diagstore.sk alebo diagstore.cz ci je dobry napad odtial nieco kupit alebo diagnostika Jantolak?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JozefC
Zaslal: st červen 12, 2024 18:28 pm Citovat
Založen: 5.5.2016 Příspěvky: 223
Diagstore prebalená čína, ebay,... Jantolák origo zariadenia, dobrá podpora , za mňa odporúčam .
Môj názor - uni si zober kľudne launch jedno odkiaľ, tie lacné riešenia sú rovnaké až na cenu. Origo Launch pre náš trh je 2x tak drahé . Radšej sa vrámci biznisu zameraj na 1 / 2 značky s origo zariadením a online prístupom pre nastavenia, flash... a zvyšné značky rob lanchom. Všetko aj tak neurobíš a ak by si chcel robiť každú značku na profi úrovni, tak by si drel len na zariadenia. Nehovoriac o immo zariadeniach.

Tu máš príklad. To isté 2x drahšie :

https://www.diagstore.sk/launch-x431-crp919xbt/

https://www.x431shop.de/wholesale/launch-crp919x-bt.html


Minulý týždeň som bral tú 919 z DE viď. odkaz , ale EBT verziu na rýchle práce a mazanie. Má to licenčný kód, online update na 2 roky,... Urobilo to Proxi u Fiat 500L, Pats PCM u Transita, 2 x kľúč u Focusa, dpf u Peugeota a ďalších asi 20 testov bez problémov. Bol som prekvapený. Za bagateľ a polovičná cena oproti svk predajcom.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IvanHrozny
Zaslal: st červen 12, 2024 20:04 pm Citovat
Založen: 4.5.2021 Příspěvky: 19 Bydliště: SR
Tak toto je dobry rozdiel v tej cene i ked cena neriesim par stoviek hore dole ale preferujem kvalitu a originalne zariadenie preto ma zajala ta diagnostika launch u Jantolaka ten tabIII, a porovnaval som to s tym PAD VII toto ako uni diagnostiku a co vecinou robim je vag auta to mam origo vcds a este mam icarsoft crmax len to ma dost malo funkcii to tak rychle nacitanie zavad alebo vymazat servis
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IvanHrozny
Zaslal: st červen 12, 2024 20:21 pm Citovat
Založen: 4.5.2021 Příspěvky: 19 Bydliště: SR
Na mazde 6 2017 ten ICARSOFT CRMAX docela dobre zakladne nastavenia regenerciu a pod, kluce alebo immo vymena jednotky to urcite nezvladne, skorej mi ide aj o tu vec ze aspon flash eprom nahrat novy soft verziu u vag autach kvoli tomu ze sa mi objavuju pripady ked niekto dodrbe jednotku zlym fleshovanim, rozmyslal som na to aj SPVG pro len neviem ako su oni na tom s tym fleshovanim tam to iba vycita soft posiela sa to na podporu kde to iba prezeraju ale ci to vie aj zapisat aktualny do jednotky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JozefC
Zaslal: st červen 12, 2024 21:39 pm Citovat
Založen: 5.5.2016 Příspěvky: 223
Jj, to bol len príklad na predaj, ak by si bral napr. launch z diagstore a pod. predajcov, že si to môžeš rovno objednať z vonku za lepšiu cenu.
Najlepší pomer cena , kvalita, funkcia je toto https://shop.fcd.eu/thinktool-euro-master-x/ Vie to aj ako taký flash a podobne. PADVII je už len o inom hw, funkcionalita rovnaká. Osobne by som VII nebral. Má to význam len pre lepšie čítanie schém a scope. Ale to radšej poriadny scope do PC a monitor, schémy detto.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IvanHrozny
Zaslal: st červen 12, 2024 22:26 pm Citovat
Založen: 4.5.2021 Příspěvky: 19 Bydliště: SR
To som pozeral aj tie recenzie na ten Thincar a pozdava sa mi to aj ta podpora a snad by ako oficialny predajca nepredaval nejake klony aj ked ta diagnostika je vlastne o trochu lacnejsi launch , osciloskop pouzivam owon 4kanal do pc zatial si vystacim s tym, no co ma este zaujma je aj ta hlavica smartlink C a moznost origo dignostiky cez passthru ale do by bola taka ako moznost do buducna sa zase posunut dalej nie hned
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IvanHrozny
Zaslal: so červen 22, 2024 2:31 am Citovat
Založen: 4.5.2021 Příspěvky: 19 Bydliště: SR
http://blog.obdii365.com/2023/11/09/launch-x431-pad-vii-vs-launch-eurotab-iii/ nasiel som nejake rozdiely mozno preto aj ina cena lebo euro tab 3 ma tu databazu heynes ako autodata co tiez neni lacna zalezitost a iba rok aktualizacie zato pad7 to nema a aktualizacia je 2roky v cene len by ma zaujmalo ci to je aj pravda to porovnanie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vaha
Zaslal: so červen 22, 2024 18:43 pm Citovat
Založen: 6.5.2007 Příspěvky: 1563 Bydliště: hk kraj
Guided neco jde neco musis rucne jak ve vcds...stahuje mi to neco online obcas a je to napadne podobny odis...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: ne červen 23, 2024 21:45 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 296
JozefC: Zajimavy postrehy i odkazy, diky. Ac jak to tak dlouhodobeji pozoruju, ani na ty popisy/srovnani(at uz primo od vyrobce ci ofiko/neofiko zastoupeni) neni vzdy 100% spoleh... Porad/prubezne se snazim zjistovat napr.jak "mocny"/"chytry" je to jejich pass-thru, coz je vlastne dost komplexni otazka(jak co do hw, tak sw/implementace protokolu...pecka by byla, kdyby to umelo soucasne komunikovat "ve vice vrstvach", coz ne vzdy je aplikovatelny, ale uz jsem taky vyuzil soucasny spojeni dvema diagnostikama pres OBD rozdvojku...)... Coz ovsem zas vyzaduje naslaply "zelezo" a je otazka, jestli ma Launch timhle smerem namireno, kdyz evidentne zacina pouzivat ve vetsi mire tablety nejspis vlastni vyroby(coz bude nejspis pripad i ty CRP919 sady...) misto Lenovo, to ukaze cas. Jinak za me lepe oscilo zvlast(klidne s tema schematama, ale tendence jsou spis "propojenejsi" s diag.sw) a vice diag.sw pohromade.


vaha: S guided souhlas, imho je to tak 50/50, ale vyjimecne umi i prijemne prekvapit a proto me trosku s..., ze to u tech "beznejsich" sad nemuzes stahnout komplet. Pred lety jsem to v jedny nejspis "PAD-ovy" verzi mel jako rozbalovaci v update menu, ale dneska ve vsech ofiko sadach(X431 V, V+, PRO...) jen "na dotaz" az pri diag., takze kdyz mas treba slabsi signal wifi(...), tak zbytecne cekas jen na zjisteni, jestli ti to v tom konkr.pripade k necemu bude...

Btw.taky posledni dobou pribyva SGW, SFD, apod. a premyslim, nakolik tohle "sverovat" zrovna Launchi. Treba SGW delam Boschem, ale tohle prihlaseni mi u Launche nemaka(a videl jsem, ze to prodavaj jako vlastni doplnek), SFD snad udajne taky uz dneska Bosch umi i bez pass-thru(zatim jsem nezkousel osobne...), ale i tak je Launch na nektery veci at uz schopnejsi nebo praktictejsi... Tak babo rad... Rolling Eyes Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chucky
Zaslal: po červen 24, 2024 7:49 am Citovat
Založen: 23.2.2007 Příspěvky: 493
SGW funguje na LAUNCH bez problému.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: po červen 24, 2024 9:39 am Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 296
Pouzivas jen s Launchem/dokoupil jsi primo pres ne?
Zatim nemam uplne potrebu to platit dvakrat, ale zajimalo by me, jestli jsou to nejaky rozdilny typy uctu/pristupu u FCA nebo proc nejde pouzit to prihlaseni, co funguje v origo KTS...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IvanHrozny
Zaslal: po červen 24, 2024 21:02 pm Citovat
Založen: 4.5.2021 Příspěvky: 19 Bydliště: SR
To je uzasny vymysel SGW , kupa diagnostiky je draha zalezitost a este doplacat aby isli diagnostikovat zamknute znacky vozidiel tymto sposobom za takych 10rokov budeme diagnostikovat akurat tak furiky a budu fungovat iba origo znacky za sialene sumy, i ked tem launch x431 euro tab3 by mohol fungovat do buducna len ktovie co si kto a za kolko vymysli doplacat a potom ludia co sa im robi diagnostika tak strasne skaredo pozeraju za tu ceny diagnostiky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FandaTDI
Zaslal: po červen 24, 2024 21:24 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 296
To mi povídej... A koncern se svým SFD, CP, SVM, apod. umí pozlobit ještě víc... Zajímavým paradoxem je např.to, že "podpětím poblouzněná" ABS jednotka s SFD je schopná se dostat do režimu výměny brzd. desek nejenže s neodbloklým SFD, ale i se zataženou ručkou... Laughing Takže k čemu že to je? Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IvanHrozny
Zaslal: út červen 25, 2024 23:06 pm Citovat
Založen: 4.5.2021 Příspěvky: 19 Bydliště: SR
Likvidacia drobnych zivnostnikov servisov domacich opravarov ani nehovorim a diagnostikovat co uz len jednu znacku je problem na profi urovni ak sa jedna o flesovanie softu alebo kluce immo vymeny jednotiek dneska v podstate zakladne veci co su vysoko poruchove, len aut je dost kazia sa nam aj ostatnym niekto to musi opravovat a na to treba tu diagnostiku a ktoru v podstate nieco do 5tis euro za univerzalnu a aj tak od toho clovek nemoze vela ocakavat ze to bude na 100% dobre funkcne lebo na koncern pouzivam vcds a na ostatne icarsoft max co je dost malo tak to chcem posunut niekde na nieco viac profi len nie na nejake cinske nahrady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 3    Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je so červenec 27, 2024 9:55 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.