Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diagnostika - obecně  »  Diagnostika Troodon
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Diagnostika Troodon

Autor Zpráva
mouse
Zaslal: ne květen 24, 2020 19:38 pm Citovat
Založen: 24.5.2020 Příspěvky: 5 Bydliště: okr. Louny
Ahoj, přemýšlím nad pořízením diagnostiky do garáže. Předem upozorňuji, že mám omezený rozpočet, ale zase nehodlám kupovat klony... Z výše uvedeného důvodu jsem se začal zajímat o diagnostiku Troodon, protože ji lze pořídit na jeden koncern a další dokupovat. Máte někdo praktickou zkušenost s touto diagnostikou na koncernu VW a Renault? Za odpovědi předem děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
exotus
Zaslal: po květen 25, 2020 14:56 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Nnení to náhodou Topdon?
Vícemeně stejny jako Launch.

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mouse
Zaslal: po květen 25, 2020 15:40 pm Citovat
Založen: 24.5.2020 Příspěvky: 5 Bydliště: okr. Louny
Jedná se o českou diagnostiku od firmy devcom, která vyrábí i TSPro atd...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Wishmaster
Zaslal: po květen 25, 2020 15:49 pm Citovat
Založen: 14.11.2012 Příspěvky: 111
Zkus robeko.cz

_________________
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION, WEBASTO THERMO TOP C
Diag: SuperVag, CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeorgeB
Zaslal: pá květen 29, 2020 23:30 pm Citovat
Založen: 9.12.2010 Příspěvky: 40 Bydliště: Pardubice
Já používám již 10let jako hlavní diagnostiku právě od Devcomu (TS Pro Color). Trodon je prakticky to samé, ale využívá jen rozhraní v PC. Takže funkce má stejné, ale není to příruční přístroj.
Jsem s tím hodně spokojený. Samozřejmě na něco je to slabší a na něco zas hodně dobrý.
Co si hodně pochvaluju je datalog naměřených hodnot ze sériový diagnosiky a následně možnost zobrazit hodnoty v grafech a různě s tím pracovat.
V posledních aktualizacích dokonce u koncernu VAG už zavedli i komfortní kódování (netřeba zadávat číselný kód,ale lze zaškrtávat jednotlivé hodnoty), adaptace a přizpůsobování také fungují a hlavně i u UDS jednotek.
Na Renaulty jsou v diagnostikách Devcom přístupné i konfigurace jednotek.
Osobně to můžu doporučit.

_________________
Setkat se mnou se můžete na Dni autodiagnostiky 2018 www.denautodiagnostiky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mouse
Zaslal: ne květen 31, 2020 20:02 pm Citovat
Založen: 24.5.2020 Příspěvky: 5 Bydliště: okr. Louny
Děkuji za odpověď. V týdnu jsem se sešel se zástupcem devcom a nechal jsem si předvést jejich produkty. Musím říct, že TSPro color je opravdu povedený, ale s licencí na 2 automobilky vychází finančně na stejné peníze jako Troodon v licenci na evropská auta. Můžu se zeptat, jaké další diagnostiky máte v servisu, abych věděl, před čím dáváte TSPro přednost?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
GeorgeB
Zaslal: ne květen 31, 2020 20:12 pm Citovat
Založen: 9.12.2010 Příspěvky: 40 Bydliště: Pardubice
Nejde o to čemu dávám přednost. Spíš se všechny diagnostiky tak nějak doplňují a díky tomu jsem schopen obsáhnout vše co potřebuji.
Z výčtu:
Multidiagnostiky: TS Pro Color, Hella Gutmann Megamacs PC
Jednoznačkové/koncernové diagnostiky: SuperVAG, VCDS, VCP, Fcom,PSAcom,Ficom,Hicom,Forscan,Fordiag,Opcom
Na starý auta ATD-I
Když už zmiňuju sériovou diagnostiku, tak je třeba i z mínit paralelní:
Analyzátory výfuk.plynů BOSCH a Paltest JT283, testery a emulátory JB-Elektronik., Osciloskop TS Pro Color a MT Pro 4, kupu dalších specifických přípravků,testerů a sond.
A je třeba nezapomenout na dokumentace-data čerpám zejména HGS data a jejich online podporu.

_________________
Setkat se mnou se můžete na Dni autodiagnostiky 2018 www.denautodiagnostiky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mouse
Zaslal: ne květen 31, 2020 20:58 pm Citovat
Založen: 24.5.2020 Příspěvky: 5 Bydliště: okr. Louny
Z prodeje všech zmíněných diagnostik a testerů bych si u nás koupil byt, nebo straší barák. Shocked Původně jsem zvažoval taky superVAG, ale nejsem přesvědčen, že za trojnásobnou cenu je třikrát lepší než vcds, nebo vcp. Cenově teď Hella Gutmann vychází docela zajímavě, ale to už se pohybuji v částkách, kam jsem se nechtěl dostat, protože se tím neplánuji v nejbližší době živit. Chci se teď hlavně učit pokročilou diagnostiku a časem si koupit nějaký osciloskop, protože automatický test zvládne každý. Je mi jasné, že žádná diagnostika není nejlepší, každá má své silné a slabé stránky. V tuto chvíli se mi jeví jako nejlepší řešení Troodon ve verzi pro evropská auta, protože kombinace dvou a více diagnostik pro konkrétní značku, není tolik finančně zajímavé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Erko
Zaslal: ne květen 31, 2020 21:08 pm Citovat
Založen: 26.8.2018 Příspěvky: 62 Bydliště: SK
Ja sa chcem iba spýtať k HGS datam či sa dajú kúpiť aj samostatne alebo len ako súčasť diagnostiky. Prípadne ak je niekto predajca, prípadne mi vie poradiť ako si ich obstarať prosím kontaktujte ma cez správu.
Vďaka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keymaker
Zaslal: ne září 27, 2020 9:09 am Citovat
Založen: 22.7.2010 Příspěvky: 48
Díval jsem se, že TOPDON má nějaký nový přístroj na programování/mazání klíčů, dálkových ovládání, čtení PINů, all key lost atd. (https://www.topdon.com/products/obd-key-programmer-t-ninja-1000). Nemáte s tím náhodou někdo zkušenosti, která auta to skutečně umí? Popř. jestli něco podobného nemá nebo neplánuje mít i Devcom.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chucky
Zaslal: ne září 27, 2020 11:01 am Citovat
Založen: 23.2.2007 Příspěvky: 489
Kupte si Launch X431 V, je to originál, dva roky aktualizací, tablet + lze nainstalovat kamkoliv jinam na android.

https://www.aliexpress.com/item/32854477982.html

Za ty peníze není nic lepšího, umí to v podstatě vše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mouse
Zaslal: čt říjen 22, 2020 15:44 pm Citovat
Založen: 24.5.2020 Příspěvky: 5 Bydliště: okr. Louny
Máte osobní zkušenost s diagnostikou launch, jak je na tom překlad do češtiny, jinak to vypadá moc hezky, ale ta cena mi přijde podezřelá, když zvážím ceny u českých prodejců.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 10:26 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.