Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Panely přístrojů, immo  »  Ford Mondeo MK3 - schéma přístrojové desky
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Ford Mondeo MK3 - schéma přístrojové desky

Autor Zpráva
tiborec
Zaslal: po červenec 02, 2018 12:44 pm Citovat
Založen: 28.6.2018 Příspěvky: 5
Ahoj,
poradil by někdo, v kterém ze švábů na DPS je u Fordu Mondeo MK3 (2001/2002) uložen údaj o najetých kilometrech? Na svém autě jsem měnil přístrojovou desku a potřeboval bych vrátit stav počítadla kilometrů. Mohlo by mi to být jedno, ale mám zrovna u tohoto auta sjednanou pojistku u Allianz, jak je tam omezený roční nájezd kilometrů, tak by se asi hodně divili Smile
Jako nejjednodušší mi přišlo přepájet příslušný čip z původního tachometru do nového.
Tady je nafocená deska: https://www.dropbox.com/sh/dg3woliziiv6emr/AAAExoG4unpuySn4UMnQ7aPua?dl=0
Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: po červenec 02, 2018 19:12 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
HC912D60

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tiborec
Zaslal: út červenec 03, 2018 8:13 am Citovat
Založen: 28.6.2018 Příspěvky: 5
Uf, díky, čekal jsem nějakého menšího broučka... Smile V tom asi nebude uložen pouze stav tachometru, hm? Nepocuchá se touto výměnou nějak celá elektronika? Je vůbec ta myšlenka s výměnou mikročipů správný směr?

Pro upřesnění; stávající přístrojová deska, na které potřebuji upravit kilometry, je z Mondea 2001 ve výbavě Ghia (tj. má na displeji vlevo info-panel s prům. spotřebou, dojezdem, teplotou, ...). Správný (původní) počet kilometrů je v přístrojovce z Mondea 2002 v nižším stupni výbavy, kde displej vlevo ukazoval pouze teplotu ve °C a °F.
Motory měly obě auta stejné (benzín 2.0 107 kW). Bližší info k přístrojovým deskám bych musel vykoumat bližším pohledem na ně.

Ještě jednou díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: út červenec 03, 2018 8:43 am Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Výměna neklapne,pouze upravit stav!

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tiborec
Zaslal: út červenec 03, 2018 9:44 am Citovat
Založen: 28.6.2018 Příspěvky: 5
Aha, tak na to jsem asi krátký... Co jsem tak teď pátral, tak by ta úprava mohla jít snad pomocí Digiprog 3. Byl by tu někdo příslušně vybavený a ochotný? Dojedu ideálně po Praze či okolí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: út červenec 03, 2018 21:35 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Kterak ojebat pojišťovnu,poslední dobou se šíří po republice virus,smotat tacho pro alianz,jelikož tam mám dlouholetého kamaráda tak to nedělám!!!!

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tiborec
Zaslal: st červenec 04, 2018 0:29 am Citovat
Založen: 28.6.2018 Příspěvky: 5
Škoda, že jsem téma neuvedl více zeširoka, chápu, že to takhle vypadá blbě... Ale skutečně se nejedná o pokus okrátit pojišťovnu, snad ti bude stát aspoň za to přečíst si, jak to celé bylo a je.

Měl jsem staré dobré Mondeo MK3 r.v. 2001 liftback výbava Ghia, které se před pár týdny po asi 322 tis. km odporoučelo do věčných lovišť. Protože celou dobu konalo službu skvěle, neváhal jsem a koupil jsem záhy jiné Mondeo MK3 r.v. 2002, akorát kombík s nižším stupněm výbavy. Než půjde starý nepojízdný liftback na vrakáč, povyměňoval jsem různé prvky výbavy, které byly funkčnější, lepší nebo přinejmenším méně opotřebované. Mezi jinými se mi před pár dny podařilo úspěšně rozchodit info-čudlík (spotřeba/dojezd/teplota/...) na páčce blinkrů, který kombík neměl ve výbavě. Bohužel za tu cenu, že jsem musel přehodit i budík, který tak teď neodpovídá původnímu nájezdu kilometrů (cca 259 tis. km), ale ukazuje samozřejmě stav toho nepojízdného vraku. Nemám v úmyslu si ubrat ani kilometr, jde mi skutečně jen o narovnání stavu.
K celé této akci jsem založil téma na Fordím fóru: http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic.php?f=167&t=31388

Mám věřím všechno, čím mohu doložit, že nekecám:

1) Techničáky obou aut, že jsou moje
2) Obě auta. S jedním dojedu, druhé můžu ukázat leda na fotce vedle toho druhého Smile
3) Fotku stavu obou tachometrů z jednoho dne s rozpětím asi půl hodiny
4) Kupní smlouvu na kombík, kde je zanesen stav kilometrů
5) Pochopitelně i fotku tachometru, kterou jsem posílal ještě v den nákupu na Allianz. To jsem ještě nevěděl, že si budu s autama hrát, jinak bych to pozdržel a poslal jim první fotku hned s tím vyměněným budíkem a byl by klid... :_(

Nejsem samozřejmě nadšený, že jsem si zavařil, ale co už. Možná nejčistší postup by byl změnu budíku nahlásit pojišťovně. Těžko někdo za týden najede 63 tis. km, že, tak by to snad mohli akceptovat. Pomohl bys mi vlastně už tím, pokud by ses toho svého kamaráda poptal, jak by na takový případ reagovali. Díky.

Jen poznámka - kdybych vážně chtěl pojišťovnu natáhnout, tak jednou za rok přehodím původní budík, udělám s ním pár koleček kolem bloku a pošlu fotku s prťavým ročním přírůstkem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: st červenec 04, 2018 7:25 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
Když už jsme u toho ojebávání pojištoven , tak největší kurvy jsou z principu všichni pojištováci ..
celý tento "byznys" je založen na principu CO NEJVÍCE SLÍBIT A Z TOHO PAK CO NEJMÉNĚ SPLNIT .
Dále pak prostřednictvím soukromých médií a selektivního negativního zpravodajství vyvolávají v lidech pocit , že je třeba se pojistit proti úplně všemu , klidně tě pojistí i proti pádu meteoritu..
ovšem ve smlouvě je napsáno že meteorit není asteroid a pokud vám teda na hlavu spadne meteorit větší než 1 metr (měřeno v ionosféře podle smluvních podmínek pojištovny) tak nedostanete nic... Laughing Laughing Laughing

pro všechny pojištováky mám stejný výraz jako pro Babiše a to slovo je CHUCPE
Chucpe se často ilustruje takto: „Mladík je souzen pro vraždu svých rodičů a žádá soud o shovívavost, protože je sirotek

https://cs.wikipedia.org/wiki/Chucpe

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
midnight_man
Zaslal: st červenec 04, 2018 8:42 am Citovat
Založen: 22.3.2007 Příspěvky: 581
digi má recht .... ale to nikoho neoprávňuje robiť podvody. Takto to nefunguje Wink Každý podla svojho vedomia/svedomia páni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborec
Zaslal: čt červenec 05, 2018 0:19 am Citovat
Založen: 28.6.2018 Příspěvky: 5
Už nevím, jak lépe to vysvětlit... Tak se zeptám obráceně; v čem podle tebe spočívá mnou údajně zamýšlený podvod??

Když to řeknu ještě jednou jednoduše: Nafotil jsem tachometr a fotku poslal coby počáteční stav. Tachometr jsem o pár dní později vyměnil za lepší, na kterém teď chci srovnat kilometry na původní hodnotu. Resp. klidně plus pár desítek km, které jsem mezitím ujel s vyměněným, abych byl zcela korektní. Co je špatně?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 15:08 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.