Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Chiptuning 101  »  Konec chiptuningu?
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 2    Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Konec chiptuningu?

Autor Zpráva
FandaTDI
Zaslal: út leden 12, 2016 18:03 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 290
Na pár lidí to bububu zafunguje a pak ta bublina zase splaskne Wink
Docela zajímavej rozhovor je třeba tady: http://video.aktualne.cz/dvtv/mereni-emisi-v-cesku-je-mimo-realitu-je-to-byznys-normy-nesp/r~fd6e8e4eb3c111e5bc8c002590604f2e/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PauLofWoCC
Zaslal: st únor 17, 2016 20:25 pm Citovat
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 51 Bydliště: Bzenec
Já teda emise měřím (někdy), ale není to mou hlavní náplní práce...
Co se týče školení, byl sem na přeškolení po 2 letech...upřímně, vlastně ani nevím co je co, protože otevřít metodiku a za celý den ji přečíst, je pro mě málo.
Říct, že máme vyčítat nějaký CALID, CVN, DTC a readiness je hezké, ale co vlastně CALID a CVN je, to nikdo neřekne. Navíc vyčítat CALID a CVN tedy musíme, ale žádné vyhodnocení neexistuje a po aktualizování nové metodiky, která platila celých 20dnů, se vlastně stejně readiness nehodnotí a jediné, co se dělá je paměť závad.

Metodika dále uváděla náhradní měření u benzínu náhradním testováním lambdy - a to dopadlo tak, že je to zrušeno, protože se zjistilo, že na to nejsou připraveny softwary.......

Takže bordel, který to byl, je tu znovu a nic se nezměnilo...

Chipované auto by mělo jít údajně poznat podle toho CALID nebo CVN - údajně nějaký kontrolní součet. Problém je v tom, že nikde není napsané, jaký CALID či CVN je správné.
Akorát sem zkoušel jednu Fabii 1,2 HTP a její CVN bylo objednávací číslo řídící jednotky a tuším verze SW tam byla. CALID tuším neumí ani ta nově zakoupená čtečka načíst. Navíc mraky aut tyto informace do EOBD/OBD-II protokolu nepouští.

Co se týče EGR, FAP, vypínání sond apod, tak to by "údajně" mělo jít poznat na readiness. Buď se readiness zahlásí, že danou kontrolu nepodporuje a doplní jej "0", i když to auto to musí mít a nebo prejtento test v dostupných testech bude, ale prej po smazání paměti závad (tj. i resetu readiness) ihned zapíše danný komponent otestovaný. Co je na tom pravdy nevím. Já nevím jak funguje software jednotky, já nevím jak funguje chiptuning, já nevím jak funguje checksum, takže vlastně stejně hovno...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robin
Zaslal: st únor 17, 2016 21:46 pm Citovat
Založen: 26.12.2007 Příspěvky: 899
Fap off na readiness nepoznaš .

_________________
VagCom304,china seeprog,tla012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PauLofWoCC
Zaslal: čt únor 18, 2016 6:57 am Citovat
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 51 Bydliště: Bzenec
Jo, to je možný. Jak říkám, neznám pole působnosti upravování dat ECU.

https://www.facebook.com/752333248168866/videos/946780955390760/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 2    Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je út duben 16, 2024 6:12 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.