Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Chiptuning 101  »  Fabia 1.9TDI 74kw 038906019AF
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 2    Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Fabia 1.9TDI 74kw 038906019AF

Autor Zpráva
DIGI-DELETED
Zaslal: pá leden 01, 2016 17:37 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
super
tak v měřených hodnotách se vyznáš, ale váhu si změřit neuměl , leč přeflashovat ano.
flasher máš pro sebe na stk , semtam nějaký klučina něco upraví a jiný klučina něco naleje.

"původně jsem teda ten řetízek babičce ukrást nechtěl, ale jak jsem slyšel na schodech hluk , tak jsem ten řetízek dal omylem do jiného hrnečku, protože já bych to babičce neudělal.. "

jinak ti milá trubko a debile přeju štastný nový rok a hodně úspěchu s originálem na stk

Wink

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
biggy
Zaslal: pá leden 01, 2016 17:58 pm Citovat
Založen: 18.8.2015 Příspěvky: 16
Dekuji Very Happy at se v novem roce dařiii Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomík
Zaslal: pá leden 01, 2016 18:47 pm Citovat
Založen: 9.1.2011 Příspěvky: 580
Diagnostika za 300kč to je ale drahota co? zaměstnanci,sociální ,zdravotní,pojištění,dph učetní,svícení,topení diagnostiky za cca 600tis a o dílně nemluvě...Za 300 kč diagnostika se dělat nedá kdo toto nechápe jako zaměstnavatel nekompromisně krachuje ,neplatí zaměstnancum atd.a kdo to nechápe jako zákazník musí za někým kdo to dělá pro zábavu doma a zadarmo ale ten není připravenej to řešit 8 hod denně...ale co mě muže nasr..t když se někomu zdá diag.500-700drahá...

_________________
bmw,bmw,bmw od roku 1995 stavba závodních aut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: pá leden 01, 2016 22:41 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
tomík napsal:
Diagnostika za 300kč to je ale drahota co? zaměstnanci,sociální ,zdravotní,pojištění,dph učetní,svícení,topení diagnostiky za cca 600tis a o dílně nemluvě...Za 300 kč diagnostika se dělat nedá kdo toto nechápe jako zaměstnavatel nekompromisně krachuje ,neplatí zaměstnancum atd.a kdo to nechápe jako zákazník musí za někým kdo to dělá pro zábavu doma a zadarmo ale ten není připravenej to řešit 8 hod denně...ale co mě muže nasr..t když se někomu zdá diag.500-700drahá...


hele dneska má každej telefon s fotakem , tak když přijede že chce "jenom diagnostiku za 300 " tak mu načtu ecu , nejlíp nějakou eng.verzí diag a řeknu at si vyfotí display na notesu. pak když třeba vidí hlášku " u3601 can timeout error -ecu not responding , nebo turbopressure low, a ptá se co má dělat,tak se dozví že chtěl jen diagnostiku..

Very Happy

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomík
Zaslal: pá leden 01, 2016 23:16 pm Citovat
Založen: 9.1.2011 Příspěvky: 580
jako smazat airbag nebo servisní interval stojí samozřejmě méně Very Happy

_________________
bmw,bmw,bmw od roku 1995 stavba závodních aut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: so leden 02, 2016 8:55 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
Ted prý bude na trhu nový diagnostický přístroj za dotovanou cenu pro domácí kuťění , parametry ale ještě výrobce tají. Prý to bude umět diagnostikovat i elektromobily .. Vývoj prý skoro nic nestál, je to open source projekt, pro kutily a jejich kamarády klučiny ...

http://technet.idnes.cz/foto.aspx?foto1=MLA41351c_cms.jpg

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
biggy
Zaslal: so leden 02, 2016 9:02 am Citovat
Založen: 18.8.2015 Příspěvky: 16
Presne tak vyfotit si chyby a at si uz hledaji pricinu. v dnesni dobe to neni nic sloziteho otevrit rosstech a kouknout.. nebo googlit. človek když už si nevi rady tak vetsinou najde ostatni co už urcitou chybu resili. takže stimto souhlasim. souhlasim také stim že pokud se človek opravdu živi touto činnosti tak by mel mit original vybaveni ktere stoji opravdu velke penize .to se samozdrejme odrazi i v cene vykonane prace.

ale sčim sakra nesouhlasim je jak uz jsem parkrat videl asi ve 2 servisech a to že clovek tam prijel že chce nachipovat auto oni mu reknou že neni problem za 2500 . ted mluvim o te fabii . nebyl jsem svedkem ale podle kolegy cely proces trval asi 10minut. ani jeho orig mapu mu nevytahli a foukli mu tam neco co udajne meli uz v ntb.tudiž typuju že se jednalo o mapy z nakeho cinskeho dvd.. nevim nevidel jsem ale aby to trvalo 10minut tak si myslim ze je to jasné. A presne tohle to nechapu.. za toto si penize brat prece nikdo nemuze .dobře kdyby si vzal par korun tak OK ale ne 2500.

a co se te diagnostiky tyka tak ano. mas origo tak si to zaučtuj. ja mam klon za par korun a co potřebuji si snim udelam protože se tim nezivim. myslim že si rozumime . a to že obcas se zeptam na nakou radu mi prijde normalni protože nejvetsi radost vždycky mam když se mi neco podari doma Smile ale i ja budu muset sehnat nekoho kdo se hrabe v eeprom budiku . Menil jsem ted facelift budiky do predfacelift octavia II trosku ulet .vse uz slape jen nemam jak zapsat do budiku vin auta .pokud se nemylim tak bych mel asi sehnat nekoho z vag commanderem protoze toto doma jen tak nekdo nema.. aspon myslim Smile vim ze je to mimo tema ale třeba se vtom taky nekdo z vas rad hrabe Smile

nemam sve vin ani v motorovce protoze jsem ji musel cca pred 2 lety menit .a presne od teto doby se snazim co nejvic udelat sam protoze lidem uz moc neverim. vymenil jsem motorovku zavezl to človeku ktery to prej dela protože mi prodali jednotku z immo off .nakonec to dopadlo tak že jsem tomu PROFIKOVI zaplatil 2000kč ( za snahu) a imo zustalo vypnuto.tak se mi pak nedivte . mam stim spatne zkusenosti a hlavne z lidma co si hrajou na buhvico a pritom jen berou prachy za nic !

takže ted otevru jednotku motoru v diag a misto vin tam mam xxxxxxxxxxx .takže se ptam je realne si vin zapsat doma? do budiku to asi nepujde bez vag commanderu ale motorovka by mozna realna byla nebo se mylim ?? nevim proto se ptam takže me zase nemusite soudit Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: so leden 02, 2016 10:09 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
Tovíš já osobně bych si auto naladit za 2500 nenechal, ale lidi si dneska myslí že se vším vychytračí ...
myslí si že když už teda mají tak veliké znalosti ,že umí najít na internetu "nejlevnější chiptuning se zárukou a ISO", tak vlastně vyhráli a jsou chytřejší než okolí ...
další věc je že za takové ceny to dělají jen nalejvači , což je 90% firem které to nabízí ...

znám firmu v Plzni , která se chlubí 18 lety zkušeností v tuningu, v realitě mají jednoho vaga čína 705 a jednoho autocoma v 2011 , tot je veškeré vybavení co se diagnostiky týká.A umí je nčíst závady , live data jsou neřešitelný problém..
Nikdy v životě neuměli upravit ani to nejjdednodušší TDI ,všechno je vzdálené nalejvání, leč reklama zní úplně jinak...
pak tam přijede člověk se špatnou váhou , zaseklým naklápěním turba a to už je pro firmu s 18 lety zkušeností neřešitelný problém...

Dneska lidi chtějí všechno vyšpekulovat zadarmo a se slevou a proto to tak vypadá
osobně si myslím že člověk který chce mít za 1999 kč naladěné auto je blázen a nepatří mu nic jiného než takováto nálevna co neví co dělá..

ale chápu že to vypadá divně, chtít 2500 za 10minut , nicméně u tuningu je 95 % práce skryto , jsou za tím tisíce hodin koumání a investic, vidět je jen těch 10minut v autě
nálevna to klidně naleje za 2500 a trvá to 10minut , bez jakéhokilv předchozího testování....

ale chytrolín chtěl super cenu tak se není čemu divit





Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
biggy
Zaslal: so leden 02, 2016 10:26 am Citovat
Založen: 18.8.2015 Příspěvky: 16
tak tak svata pravda. taky tu mame dost takovych zlodejičku jediny kdo je tady v okoli prej super je TDIFun.

jak rikam ja to risknul a nechal jsem si udelat cip od cloveka stohoto fora a myslim ze moc pekna prace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robin
Zaslal: so leden 02, 2016 11:12 am Citovat
Založen: 26.12.2007 Příspěvky: 899
A teď se vži do kůže tĕch co si koupili třeba galletto za 100 + update + ital magor + brzdu a teď kvůli nĕjakym nahoře (zákonodárcům )přijdou určitĕ o 50% zákazníků ne i více . Ty ti asi neporadi .

Dnes je lepší si koupit za 20 hever a dĕlat destičky !

Diagnostiku jsem přestal uplnĕ dĕlat jenom komplet opravu ,99%lidí co jsem přijede má vedle na sedačce položeného nĕjake autocoma z bazoše .


Naposledy upravil Robin dne so leden 02, 2016 12:57 pm, celkově upraveno 1 krát.

_________________
VagCom304,china seeprog,tla012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomík
Zaslal: so leden 02, 2016 12:34 pm Citovat
Založen: 9.1.2011 Příspěvky: 580
Dělám bmw 25 let .S BMW udělám co se týká Elektroniky skoro vše kodování,flashování,FA kody VIN atd....Ale co je pro mě kšeft když kluci na servisu vymění na autě olej+filtry+desky+ žhavící rele popř žhavičky zaslepí klapky v sání pokud jsou před smrtí práce cca na 4 hod a peníze slušný výsledek jasný!!! a proto letos nebylo žádný KESS a CMD ale nová geometrie,plnění klimatizací,přípravky a jsem si jistej že z toho bude větší prospěch než dát prdlýmu italovi 100tis a každej rok být ve stresu...za rok činan prodavá za 100 us Ale je pravda že dnes každej chce dělat Enter a mít prachy ale poctivá práce to nééé.

_________________
bmw,bmw,bmw od roku 1995 stavba závodních aut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 2    Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je pá březen 29, 2024 10:55 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.