Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Hardware  »  Carprog vs X-tool zhodnotenie po rokoch
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Carprog vs X-tool zhodnotenie po rokoch

Autor Zpráva
igino
Zaslal: ne říjen 26, 2014 13:57 pm Citovat
Založen: 21.10.2014 Příspěvky: 22
Zdravim
O Carprogu a X-toole sa tu uz cosi napisalo ale prevazne v rokoch 2012 az 2013. Kedze tieto produkty su dost podobne (nie len designom ovladacieho SW) a nie som sam kto sa rozhoduje ci Carprog alebo X-tool, dovolil som si vytvorit tuto temu a verim ze sa uzivatelia ktori ich prakticky vyskusali alebo este lepsie s nimi pracuju podelia s ostatnymi o skusenosti plusi ci minusi a ulahcia rozhodovanie pri kupe tohto zariadenia.
Este chcem upozornit ze by som bol rad keby sme porovnavali original vyrobky, nie klony, na to je inde miesta dost.
Viem ze niektori z Vas sa riadne opalili sa Superprogu ktory ma blyzko k X-toolu, tak by som bol rad keby tato zla skusenost subjektivne nezahmlievala pohlad na X-tool (co bolo to bolo terazki je X-tool Smile), na druhej strane ak vsak mate negativne skusenosti s X-toolum a jeho podporou , sem s nimi.

Tolko na uvod este zhrnem co sa tu uz pisalo v minulosti prip co je mozne dohladat na weboch vyrobcov nech sa troska pohneme dalej :

Carprog :

- moznost modularnej koncepcie jednotlivych setov (Basic, Immo, Dash, Airbag, Full)
- HW doplnky (kable redukcie...) mozne kupit pocase zvlast (sice za riadne palky) a tym zaciatocnu investiciu o cosi znizit
- Update sa kupuju jednotlivo alebo naraz v baliku. Update v baliku je vsak k aktualnemu dnu kedy bol zakupeny
- Na niektore pluginy je potrebne byt online

X-tool :

- pokial viem zakladny HW (krabicka) je iba ako full set (ak sa mylim opravte ma)
- kable a redukcie sa sice daju dokupit ale neviem preco pokial k full setu ich zakaznik dostane a iny set nemaju
- Update sa kupuje na kalendarny rok co je podla mna obrovska vyhoda kedze na zaciatku roka sa kupi licencia a po cely rok je mozne stahovat updaty
- Pouziva USB dongle
- Funguje offline

Kedze X-tool sa predava iba v full sete, ceny budem porovnavat vo vyhotoveni full aj pre carprog :

Carprog full :

2500€ + doprava

(da sa s tym vsak trochu vybabrat a sice kupit Basic (so zakladnym OBD kablom A1) za 430€ a licenciu Full za 1000€, ostatne kable a redukcie od autorizovaneho predajcu pre Slovensko p. Jantolaka ktory ponuka okrem originalnych aj neoriginal redukcie prerobene podla origo a odskusane (vraj na neoriginalnych kabloch a redukciach je vselico poprehadzovane, tak to musia upravovat. Cerpal som zo stranky http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/?385,redukcie-pre-carprog-original kde to ma verejne publikovane)) : 170€, Original kabel A1+ (pre Volvo dash a niektore Ecu) 150€ teda :

430€+1000€+170€+150€ = 1750€ + doprava (uspora 750€)

Na zaciatku pisem ze chcem aby sa tu pojednavalo o originaloch nie o klonoch ale este existuje tretia alternativa ktora je vynimka kedze ju podporil priamo vyrobca codecard.lt a sice :
Klon z Číny 50€, legalizacia full 1149€, kable od p. Jantolaka 195€, kabel A1+ 150€

50+1149+195+150 = 1544€ + doprava (uspora 956€ resp. 206€)
(tu je treba si vsak uvedomit ze legalizacia sa tyka SW do HW nikto nesaha takze ak je nekvalitne vyrobeny a cinska krabicka zomre, bude asi problem pretoze pri kupe dalsej bude asi treba znova zakupit legalizaciu a to je uz pase. (ak sa mylim opravte ma)

X-tool full :

Cena na oficialnej webstranke :
1690€ - Komplet, postovne v cene update do konca roka 2014 v cene

Co sa tyka updatov, oba produkty vyzeraju ze su pravidelne aktualizovane
Carprog, k dnesnemu dnu posledna aktualizacia : S7.42 z 26.9.2014 (1 mesiac do zadu)
X-tool, k dnesnemu dnu posledna aktualizacia : v7.0 z 24.10.2014 (2 dni do zadu)

Informacie som cerpal z webstranok vyrobcov :
Carprog : www.codecard.lt
X-tool : www.x-tool.eu
(X-tool ma svoj youtube kanal kde je momentalne 105 videi)

To je vsetko co som vedel ako neznaly zistit teraz by určite nielen mňa zaujimali postrehy ktore sa ukazu az ked s tym clovek nejaku dobu robi.
Ak mate nieco k teme nech sa paci ostatnych poprosim aby sa zdrzali pripomienok ktore len zbytocne zahlcuju diskusiu a neprinasaju ziaden informacny charakter.

Dakujem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: po říjen 27, 2014 7:15 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
myslíš že ti co investují do originálu budou radit klonařům ?? Wink Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 14:17 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.