Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Benzín  »  Fiat Punto, nehazi jiskra, spatna ridici jednotka
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Fiat Punto, nehazi jiskra, spatna ridici jednotka

Autor Zpráva
Nero4
Zaslal: čt listopad 01, 2012 20:09 pm Citovat
Založen: 1.11.2012 Příspěvky: 5
Ahoj, mam takovy problem. Jedna se o Fiat Punto, 1995, 1.2 44 Kw - Selecta.

Asi pred 4 roky jsem koupil toto auto a po nejake dobe jsem zjistil, ze je predelane z automatu na manual. Zaclo mi nejak blbnout a v servise mi rekli, ze to je i diky ridici jednotce, protoze kdyz vymenovali prevodovku, tak tam prej nechali starou ridici jednotku na automat, i kdyz punto bylo predelano na manual.

Stara jednotka ktera tam byla je IAW 6F. SN Tuto jednotku mi vymenili za jinou, presne cislo tedka nevim.

Vse pak fungovalo bez problemu, ale ted jsem si nechal udelat u znameho v servise rozvody, pretesnit motor atd a pote mu neslo nastartovat. Kontroloval vse, svicky atd, ale punto nehaze zadnou jiskru.

Elektrikar rikal, ze je problem v RJ, ale nejsem si jisty, jestli ta RJ, kterou mi kdysi vymenili kvuli tomu automatu nemuze byt pouzita v manualu. Jde mi o to, ze bych tu RJ, kterou mam ted v aute a prej je vadna, vymenil za tu RJ, ktera byla pouzita pro automat.

Je nejaky rozdil v RJ pro manual a automat?? Diky za kazdou radu Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dodi911
Zaslal: čt listopad 01, 2012 20:47 pm Citovat
Založen: 15.10.2009 Příspěvky: 604 Bydliště: Ke
Vsetko ok pokial sa nedal robit motor a je ko jednotka? To sa mi nezda, komunikuje, pise nieco?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nero4
Zaslal: čt listopad 01, 2012 21:20 pm Citovat
Založen: 1.11.2012 Příspěvky: 5
dodi911 napsal:
Vsetko ok pokial sa nedal robit motor a je ko jednotka? To sa mi nezda, komunikuje, pise nieco?



Motor se asi nedelal, aspon to tak nevypada. Jeste predtim nez mu neslo nastartovat, tak diagno hazela jen chybu lambdy, ale to mohla delat uz ta RJ, pac jsme tu lambdu zkusili vymenit za novou a porad stejna chyba. Ted nevim co diagno pise.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dodi911
Zaslal: čt listopad 01, 2012 22:18 pm Citovat
Založen: 15.10.2009 Příspěvky: 604 Bydliště: Ke
A tu pises co - ale ted jsem si nechal udelat u znameho v servise rozvody, pretesnit motor atd a pote mu neslo nastartovat. Kontroloval vse, svicky atd, ale punto nehaze zadnou jiskru.
Bud nieco zle nastavene, alebo nezapojene. A cim to bolo diagnostikovane?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nero4
Zaslal: čt listopad 01, 2012 22:25 pm Citovat
Založen: 1.11.2012 Příspěvky: 5
dodi911 napsal:
A tu pises co - ale ted jsem si nechal udelat u znameho v servise rozvody, pretesnit motor atd a pote mu neslo nastartovat. Kontroloval vse, svicky atd, ale punto nehaze zadnou jiskru.
Bud nieco zle nastavene, alebo nezapojene. A cim to bolo diagnostikovane?


Presny nazev diagnostiky neznam, ale kdyz jsem to k nemu privezl, tak jedine to diagno hazela byla chyba te lambdy. Tedka po vymene rozvodu nevim co diagno pise, ale zitra to zjistim.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nero4
Zaslal: po listopad 05, 2012 21:11 pm Citovat
Založen: 1.11.2012 Příspěvky: 5
Takze auto snad opravene, stara jednotka kterou jsem tam mel jsem vymenil za tu, kterou jsem zminoval predtim.


Ridici jednotka, kterou jsme z tama vyndali je IAW 16F.E3, proto se chci zeptat, zda tam tato jednotka vubec mohla byt?

Po vymene RJ se delala diagno a vse uz je v pohode, akorat auto pri jizde nejak divne cuka. Kdyz sundam nohu z plynu, auto jakoby jeste chvili chtelo jet a pak teprve povoli a cukne s sebou. Cim to muze byt?? Diky za kazde rady Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je po duben 29, 2024 12:24 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.