Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diesel  »  206 HDI úprava
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 2    Jdi na stránku 1, 2  Další

206 HDI úprava

Autor Zpráva
karelhdi
Zaslal: st říjen 10, 2012 1:21 am Citovat
Založen: 10.10.2012 Příspěvky: 20
zdravím, potřeboval bych poradit, mám P 206 2.0 HDI 90 koní, mám udělané vedení a intercooler a dal jsem tam turbo z P 307 2.0 HDI 100 kw, na internetu byl návod, co předělat, aby jednotka uměla ovládat turbo. z jednotky jsem si vytáhnul kabely k MAP senzoru a na podtlakový ventil na turbo (stejně tak, jako to má 2.0 HDI 80kw), bylo tam, že se tam musí nahrát mapa z P 406 2.0 HDi 80 kw, která už to ovládání turba v sobě má, ty jednotky jsou stejný, jen ten sw je jinej, tak jsem si stáhnul mapu z 80kw, ale nějak to nefungovalo jak by mělo, auto nenastartovalo :/ byla zapsaná chyba, teď nevím přesně jak to tam bylo, ale něco s imobilizérem, jak je to možný? ještě když jsem tam měl origo turbo, tak jsem tam chtěl lepší mapu, měl jsem jednotku s upravenou mapou taky z 206 2.0 HDI 90 koní a chtěl jsem jí přendat, ale to bych musel přendat i BSI a to se mi nechtělo, tak jsem si do auta zapojil tu jinou jednotku, vytáhnul jsem si z ní mapu, zapojil jsem mojí jednotku a staženou mapu jsem nahrál a fungovalo to, teď jsem to chtěl udělat taky tak a je problém s tím imobilizérem, jak je to možný, veděl by někdo? je pravda, že ta 80 kw mapa byla stažená od někoho z fóra, a možná to byla mapa z 406 2003 r.v. , může to být ten problém, měla by to být mapa z r.v. před 2002, vim, že pak dělali jinou elektriku, tak jestli je to tím nebo jestli je tam úplně jinej problém, dík za rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: st říjen 10, 2012 7:59 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
u PSA máš několik verzí hardwaru v ecu , i když se to všechno jeví jako edc15c2 !!!
když přendáš čidlo tlaku a ventil regulace turba na ecu která není uvnitř plně osazená . tak ti ty věci fungovat nebudou.....
dále musí být souhra eeprom - flash a hardware ecu , plus bsi , což ty asi tak nějak nemáš, tak se nediv že to ani nenastartuješ
Wink

musíš bud spárovat ecu z p406 z bsi tveho auta pomoci změny loginu v ecu a nebo immo off ...

a neříká se mapa ale software , těch map tam bývá od několika desítek až po několik stovek ....

chápeš ?
Wink

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robin
Zaslal: st říjen 10, 2012 8:17 am Citovat
Založen: 26.12.2007 Příspěvky: 899
Na 206 ti to se správným sw bude chodit ,ale na čem se mě tato úprava nepovedla rozbehat je jednokonektorova xara nebo picaso ,nepudou budiky .

_________________
VagCom304,china seeprog,tla012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karelhdi
Zaslal: st říjen 10, 2012 10:23 am Citovat
Založen: 10.10.2012 Příspěvky: 20
mě je hlavně divný, že tenkrát mi šel sw z jiný jednotky do mojí a v pohodě, hned to chytlo a teď ne
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: st říjen 10, 2012 10:37 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
karelhdi napsal:
mě je hlavně divný, že tenkrát mi šel sw z jiný jednotky do mojí a v pohodě, hned to chytlo a teď ne


dobře to děláš ... Laughing Laughing Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robin
Zaslal: st říjen 10, 2012 10:47 am Citovat
Založen: 26.12.2007 Příspěvky: 899
karelhdi napsal:
mě je hlavně divný, že tenkrát mi šel sw z jiný jednotky do mojí a v pohodě, hned to chytlo a teď ne


On ti to už místní linčovatel Laughing psal ,206 -2 druhy HW nemultiplexovaná +ještě multiplex a spasovanou Flash –eeprom.

_________________
VagCom304,china seeprog,tla012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karelhdi
Zaslal: st říjen 10, 2012 11:11 am Citovat
Založen: 10.10.2012 Příspěvky: 20
Very Happy a jak to teda spáruju, já vim, že jsme to zkoušeli nějak tenkrát přes Peugeot planet, ale nepodařilo se nám to, jak to teda udělat? nebo ten immo off, co to obnáší? víte někdo nějaký postup? prostě to nějak vyřešit, aby to fungovalo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: st říjen 10, 2012 12:41 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
mám pocit že to nespáruješ ... na to planet spolu s galettem nestačí .. Wink
programátor a nebo něco co ti vyčte eeprom po kabelu a pak flasher a pak to spáruješ.
immo off je změna v pamětech ecu a tu taky galettem ani planetem neuděláš ..
prostě někoho navštiv ,kdo s tím má zkušenosti .

a nebo druhá možnost je tam nalejvat softy jeden po druhym co kde seženeš , třeba se něco chytí... Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karelhdi
Zaslal: st říjen 10, 2012 12:48 pm Citovat
Založen: 10.10.2012 Příspěvky: 20
no je to divný, těch návodů je všude mraky, jak dávaj do toho HDI turbo s regulací, tak jak to teda dělaj, že jim to funguje :/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: st říjen 10, 2012 12:50 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
karelhdi napsal:
no je to divný, těch návodů je všude mraky, jak dávaj do toho HDI turbo s regulací, tak jak to teda dělaj, že jim to funguje :/

návodů je dost , ale dost jich to taky nějak spatlá hardware se softem dohromady a výsledek ??

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karelhdi
Zaslal: st říjen 10, 2012 13:00 pm Citovat
Založen: 10.10.2012 Příspěvky: 20
když vyčtu gallettem sw, tak mi to napíše tohle:

Bytes: 7FFFF
Checksum: 1687
Marca: Bosch
Num. HW: 0281010767
Num. SW: 1037353735

ale původně jsem tam měl:

Bytes: 7FFFF
Checksum: B8EC
Marca: Bosch
Num. HW: 0281010500
Num. SW: 1037353319

ty čísla nesouhlasej a funguje to pěkně, a teď jsem právě myslel, že když tam dám sw ze 406, že to teda půjde, ale ten co jsem stáhnul z fóra, tak byl asi r.v 2003, což už je jinak, ty auta už měli jinak elektriku i jiný jednotky, tak si myslim, že to bude asi tim hlavně, protože v tim návodu bylo HDI 206 a psali tam, že sem tam musí nahrát sw před r.v. 2002, tak si myslim, že v tom bude ta chyba
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: st říjen 10, 2012 13:48 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
zkusím nahrát nějaký software někam .... to nemá cenu ani komentovat ... Laughing Laughing

jak napasuješ soft na vstřiky ? a nebo si myslíš že je jen jeden druh vstřiků a to do 2002 a od 2003 ??? Rolling Eyes

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karelhdi
Zaslal: st říjen 10, 2012 13:56 pm Citovat
Založen: 10.10.2012 Příspěvky: 20
ty motory jsou stejný, je tam je to turbo s náklopem, proto to dělaj takhle, nebo aspoň by to tak mělo bejt, jenže tady mi to nikdo neřekne a nebo to ani neví a nebo mi řekne přivez to, nech to tady a já ti to udělám, ale letět někam 200 - 300 km, nechat to tam, jet zpátky a pak zas tam a furt dokola, to se mi moc nechce, ono to nebude asi úplně tak složitý, ale jde o to na to přijít
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robin
Zaslal: st říjen 10, 2012 15:05 pm Citovat
Založen: 26.12.2007 Příspěvky: 899
Když víš co děláš tak to není složité (jak píšeš) ,ty co mají na to HW a zálohy tak je to práce na 10min po OBD – bude jich tady na foru mraky Wink

_________________
VagCom304,china seeprog,tla012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karelhdi
Zaslal: st říjen 10, 2012 15:31 pm Citovat
Založen: 10.10.2012 Příspěvky: 20
jen kdyby někdo poslal ten origo sw. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 2    Jdi na stránku 1, 2  Další
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 20:17 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.