Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Hardware  »  oprava hex can cabelu
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 3 z 4    Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

oprava hex can cabelu

Autor Zpráva
Reewiden
Zaslal: st říjen 29, 2014 0:02 am Citovat
Založen: 5.11.2011 Příspěvky: 30 Bydliště: Košice Slovakia
takže Smile

verzia hw je 11.11.3

prvi krat si uz velmi nespominam lebo to bolo asi 2 roky dozadu ale pravdepodobne s cd od cinana ale hned mi to hlasilo ako ten ft232 a ked som dal ftdi drivery podla vid a pid tak mi to naslo ako serial usb interface

ako ross tech sa zacal hlasit po nahrani cez mprog a stiahol som ten subor do nho z netu FT232RL.ept pretoze ftdi chip je tam taky. vlastne som nahral nahradne ovladace a nahral do nho ten subor a hlasi sa ako ross tech ale vo vcds pise ze interface nenalezen alebo tak nejak .. na foto to vidiet

zatial som skusal len tu 11.11.3

pripojene na 12v som mal a led svietila na zeleno

http://uloz.to/xWQkjr7N/img-20141019-110405-jpg

http://uloz.to/xg7D2zK1/img-20141019-110422-jpg
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reewiden
Zaslal: st říjen 29, 2014 0:05 am Citovat
Založen: 5.11.2011 Příspěvky: 30 Bydliště: Košice Slovakia
moze to mat aj zmazanu atmegu ? alebo vcds maze len ftdi chip ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
igino
Zaslal: st říjen 29, 2014 0:38 am Citovat
Založen: 21.10.2014 Příspěvky: 22
Takze je to stara verzia bez samopreflashovania. Bud to nebola 11.11.3 alebo si tam pustil novsie VCDS ako 11.11.3 a eepromka v ATmege je prepisana. Nasvedcuje tomu aj fakt ze si musel generovad PID a pouzit Mprog. Tu pomoze uz len nove preflashovanie. Kdesi mam nejake stare dumpy do 704cz ale pokial ti neide o cestinu tak je jednoduchsie a aj z hladiska modernizacie lepsie kupit novy 12.12. Ak chces ale silou mocou obzivnut tento a 704cz ti je moc stara skus niekoho poprosit ci ti neposkytne novsie dumpy a potom to treba prepalit a davat bacha na akej verzii to pustas (aj jazykova mutacia je dolezita !!!)
Nech sa ti dari
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eazy20
Zaslal: st říjen 29, 2014 7:32 am Citovat
Založen: 1.4.2009 Příspěvky: 572 Bydliště: Košice Prešov Regensburg
Sa cudujen,ze sa s tym chce niekomu babrat pri dnesnej cene origo hexcanu..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: st říjen 29, 2014 8:52 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
se nediv , dneska si každá socka chce "dělat diagnostiku" sama , jen aby nemusela nikomu nic platit.. Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reewiden
Zaslal: st říjen 29, 2014 14:52 pm Citovat
Založen: 5.11.2011 Příspěvky: 30 Bydliště: Košice Slovakia
Tak len tak pre zaujimavost niesom socka a "diagnostiku" ako si to napisal si viem spravit aj sam kedze som elektrikar a venujem sa autam uz dlhsiu dobu. Ale zasa ma to nezivi takze niesom ochotny investovat 300€ do origo kablu kedze sa mi ta investicia nevrati. A zasa teraz ti spravi diagnostiku hocktori mechanik ale potom to tak vyzera . preto si auto zo zasady opravujem radsej sam a viem ako to je spravene .. Takze neodsudzuj ludi len preto ze maju klon. Tebe toez nikto nenadava do prqchatych namyslenych pokritcov len preto ze si si kupil hardware za 300€ ktoreho vyrobna cena je na urovni 10€ takze myslim ze forum je o pomahani a vymienani si informacii takze by bolo mudre zdrzat sa vseliakych invektiv.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
igino
Zaslal: st říjen 29, 2014 14:58 pm Citovat
Založen: 21.10.2014 Příspěvky: 22
Kaslite nato na tomto servery sa kazda technicka debata musi zvrhnut do emotivnych urazok !!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reewiden
Zaslal: st říjen 29, 2014 15:09 pm Citovat
Založen: 5.11.2011 Příspěvky: 30 Bydliště: Košice Slovakia
Ja dakujem hlavne tebe igino za pomoc. Kiez by bolo takychto ludi na forach viac. Atmegu flaskovat nebudem lebo nemam flasher tak sa na ten kabel asi vykaslem. Skor by ma este zaujimal nazor co sa oplati kupit viac ci hex-can kabel alebo rovno hlavicu VAS lebo cena za kvalitnu hlavicu je vyborna . vdaka . inak keby niekto chcel odkupit moj mrtvy kabel tak som ochotny za symbolicku cenu posunut dalej
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
igino
Zaslal: st říjen 29, 2014 15:24 pm Citovat
Založen: 21.10.2014 Příspěvky: 22
Ponyprog zbastleny zo suflikovych zasob uplne postaci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reewiden
Zaslal: st říjen 29, 2014 15:38 pm Citovat
Založen: 5.11.2011 Příspěvky: 30 Bydliště: Košice Slovakia
Tak sa na to vecer kuknem Wink aako nasiel zom ze sa da programovat cez port na tlaciaren ale ziadny z dostupnych pc ho nema . vdaka pekne .. A ta 708 ci aka to bola v tej cz verzii pojde aj s mojim hardware ? Lebo jeden chlapik mi povedal ze s mojim ftdi chipom cz nepojde ze to nepodporuje. Ale mozno mal na mysli novsie verzie. A budes taky dobry a zasles mi dumpy na mail ? Dobransky.peter@gmail.com
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eazy20
Zaslal: st říjen 29, 2014 15:40 pm Citovat
Založen: 1.4.2009 Příspěvky: 572 Bydliště: Košice Prešov Regensburg
Ano vyrobna cena je mozno 10€,ale platis hlavne za licenciu s programom myslim
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reewiden
Zaslal: st říjen 29, 2014 15:44 pm Citovat
Založen: 5.11.2011 Příspěvky: 30 Bydliště: Košice Slovakia
To je uz zasa ina debata o vyvoji a plateni ludi .. Podporu a ine. To nikomu neberiem. Viem ze za vw diagnostiku s plnou podporou je 300€ nic ale zasa stale sme pri tom ci sa cloveku investicia vrati. Ale nehandrkujme sa tu o takych veciach.. Chleba lacnejsi nebude Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dodiak
Zaslal: st říjen 29, 2014 20:33 pm Citovat
Založen: 21.6.2007 Příspěvky: 157
Peto kup si origo a mas pokoj ved na to mas Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reewiden
Zaslal: st říjen 29, 2014 20:49 pm Citovat
Založen: 5.11.2011 Příspěvky: 30 Bydliště: Košice Slovakia
ved mam ale nemienim vyhadzovat peniaze von oknom Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
igino
Zaslal: čt říjen 30, 2014 0:48 am Citovat
Založen: 21.10.2014 Příspěvky: 22
Len v kratkosti :

"nasiel zom ze sa da programovat cez port na tlaciaren ale ziadny z dostupnych pc ho nema"

- Vykasli sa na LPT a sprav si na rychlo interface na ponyprog. Mas to hotove za 20min ked to spravis len tak na jedno pouzitie. Tu som ti na rychlo nakreslil osekanu verziu co ti uplne postaci : http://uloz.to/xuVccmfV/fotka-1-jpg Neni to uplne koser (max232 ako driver na RS232 by bol lepsi ako zenerky Smile ale na toto to staci a ked to nevadi ani autorovi ponyprogu (z jeho zapojenia som vychadzal) tak my to nejak prezijeme, ale musis mat plnohodnotny RS232 port, nie USB prevodnik !!!
Na lavo je RS232, pripoj na seriovy port PC (COM1 COM2...), na pravo je 5V napajanie (vyuzi z USBcka HEX-CANu, to urcite utiahne) Ostatne piny (RESET SCK MOSI MISO) pripoj na predpripravu co mas uz na svojom kabli medzi FTDI a ATMELOM. A to v poradi zhora nadol : MOSI, MISO, SCK, RESET (ked tak ma skontroluj podla datasheetu http://www.atmel.com/Images/Atmel-2513-8-bit-AVR-Microntroller-ATmega162_Datasheet.pdf). Ten spodny pin co zostal je podla mna bud 0V alebo +5V, treba zmerat a prip. vyuzit, ak nie s napajanim sa pripoj priamo na USB (malo by to byt cerveny a cierny ale zmeraj si to)
Software pouzi ponyprog : http://www.lancos.com/prog.html. Co sa tyka nastavenia FUSEBITOV mozno ked si najdem cas alebo pohladaj urcite to niekde najdes, ked si nebudes vedet rady ozvi sa.

"A ta 708 ci aka to bola v tej cz verzii pojde aj s mojim hardware"

- Ano mala by

Dumpy musim pohladat ale teraz nemam cas takze mozno v priebehu tyzdna.

(Zabudol som oznacit odpor na RESETE. Daj tam 10k.)

Pre vsetkych ktori nevedia pochopit preco sa tu s tym niekto serinka a preco mu niekto este ktomu aj pomaha len toto :
Ja som pred x rokmi zacinal tak ze som si sam navrhoval diagnosticke prevodniky a bezal na cracknutych SW. Ani Kline drivre sa nedali pod 1000SK zohnat tak som vyrabal podla ich datasheetu hafom komparatorov operakov a tranzistorov ich nahrady aby som splnal normy a nemal problem s paketmi. Potom prisli prve klony, taktiez mi jeden dobrak z ineho fora pomohol a teraz je rad na mne aby som to niekomu inemu vratil. Kazdy obycajny Čech alebo Slovak ktory nema minimalnu mzdu 1500€ jak v nemecku musi nejako zacat, a bohuzial tato krajina nas nuti zacinat klonmi lebo 8000Kč na zaklad od p. Svobody len tak hned niekto nema. Teraz mam aj ja original, ale keby som sa nenaucil pracovat na klone urcite by som ho nikdy nekupil. A nehnevajte sa ale je mi do smiechu ked tu citam (nie len v tomto vlakne) reakcie ako Vam vsetkym zalezi na podpore vyvojarov a aky ste tu niektory strasne svaty, nehnevajte sa ale kedze sme na checksume (co hovori samo za seba) neverim nikomu z Vas ze mate na svojich kompoch vsetko legalne kupene, pocnuc operacnym systemom az po tachokalkulacky. NEVERIM. Jedna sa len o farizejske skryvanie sa za obhajovanie cistych hodnot a pritom si len niektory buduju svetoziaru nenahraditelnosti !!! Ano suhlasim ze roky studia a bezsennych noci su velmi drahou komoditou a nie kazdy je ochotny dat do nej nazriet, s tym nemam najmensi problem toto pochopit. Ale teda aspon budem ticho ked nechcem pomoct a nebudem tu za kazdu cenu pisat kadejake sprostoti co nemaju nic spolocne s danou temou. Ak vies ale nechces prezradit bud ticho. Ak vies a chces sa o to podelit zapoj sa do diskusie, ale ponizovat ludi ktori sa chcu nieco nove naucit, to je naozaj ubohe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 3 z 4    Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 13:32 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.