Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diesel  »  TDI CR 103kW CFFB -DPF
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 4    Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

TDI CR 103kW CFFB -DPF

Autor Zpráva
dudo02
Zaslal: ne listopad 04, 2018 13:47 pm Citovat
Založen: 6.9.2012 Příspěvky: 26
Zdravím,

Rád by som sa opýtal na nasledovnú vec.

V prílohe je schéma DPF systému tohoto motora. Ak si pozerám cez diagnostiku merané hodnoty,tak sú nasledovné:

IDE02229 Snímaè teploty výfukových plynù 1 22.1 °C
IDE02233 Snímaè teploty výfukových plynù 2 -0.0 °C
IDE02234 Snímaè teploty výfukových plynù 3 -33.8 °C
IDE02236 Snímaè teploty výfukových plynù 4 120.6 °C


Moja otázka je, či snímač č.1 v schéme v prílohe, zodpovedá snímaču č.1 zobrazenom v diagnostike. A ak nie, či niekto nevie ktorý je ktorý.



Jedná sa o moje auto a čudné je že diagnostika nevyhadzuje źiadnu chybu, napriek nezmyselným hodnotám snímača 2 a 3.
Mám podozrenie že bol upravený soft ECU - DPF Off. DPF mám urćite nefunkčne a pravdepodobne vymlátené, nakoľko mám vo výfuku plno sadzí.
Teraz chcem kúpiť nové DPF a tak som sa dopracoval k ďalšej otázke - je DPF off a bude potrebné nahrať do ECU originállny soft?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maros4341
Zaslal: ne listopad 04, 2018 16:46 pm Citovat
Založen: 23.2.2007 Příspěvky: 689 Bydliště: Michalovce,SK
ak su sadze vo vyfuku, je FAP urcite nefunkcny, ak soft nevykazuje ziadne zavady, je urcite upravený
Najdi niekoho čo Ti nahra originál a potom sa začne naozajstne trápenie....( aj keď Ti nič zlé neprajem )

_________________
maros
Rozumieme Vášmu autu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vaha
Zaslal: ne listopad 04, 2018 17:35 pm Citovat
Založen: 6.5.2007 Příspěvky: 1560 Bydliště: hk kraj
1 je EGT za turbem, 2 neni, 3 je v DPF mezi katem a vlozkou DPF, 4 je za katem,ty teploty co ti to ukazuje je nesmysl...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: ne listopad 04, 2018 17:35 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Co to je konkrétně za auto? Může se lišit zapojení či obsazenost čidel, jinak č1 je na turbu, č2 není, č3 je před filtrem a č4 za filtrem... Všeobecně 3x svorkovnice černá hnědá oranžová + velkej stekr sonda, saze v zadu na vyf nejsou známkou toho že je vyndanej, v jakém režimu jsou ty hodnoty co si jsem dal volnoběh po jízdě nebo kdy, prostě chybí spoustu informací a na pouhé doměnce nelze něco řešit...

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dudo02
Zaslal: ne listopad 04, 2018 17:52 pm Citovat
Založen: 6.9.2012 Příspěvky: 26
maros4341 napsal:
ak su sadze vo vyfuku, je FAP urcite nefunkcny, ak soft nevykazuje ziadne zavady, je urcite upravený
Najdi niekoho čo Ti nahra originál a potom sa začne naozajstne trápenie....( aj keď Ti nič zlé neprajem )

Hmm trápenie - to si ma potešil Very Happy .
Nahrať soft si dokážem aj sám .
Kúpim MPPS16 spravím zálohu a v prípade neúspechu sa stále môźem vrátiť do momentálneho stavu. Síce mi nie je všetko jasné ale nakoľko rozprávam Anglicky a aj Nemecky, tak informácie na zahranićných fórach pre mńa nie sú problémom. Škoda že toto fórum je v podstate mŕtve - nefunguje dokonca ani upload, kvôli nedostatku miesta.
Autodiagnostiku mám ako hobby a za pár rokov sa plánujem tomu venovať aj profesionálne a tak mám teraz skvelý spôsob kde sa ućiť. Cez zimu budem mať viac voĺného času, ktorý je žiaľ u mňa problémom. Na dvore mi stojí môj starý GOLF3, ktorý som si nechal na výuku a ešte som sa vôbec k ničomu nedostal...

Vďaka za pomoc.


Naposledy upravil dudo02 dne ne listopad 04, 2018 18:00 pm, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudo02
Zaslal: ne listopad 04, 2018 17:59 pm Citovat
Založen: 6.9.2012 Příspěvky: 26
exotus napsal:
Co to je konkrétně za auto? Může se lišit zapojení či obsazenost čidel, jinak č1 je na turbu, č2 není, č3 je před filtrem a č4 za filtrem... Všeobecně 3x svorkovnice černá hnědá oranžová + velkej stekr sonda, saze v zadu na vyf nejsou známkou toho že je vyndanej, v jakém režimu jsou ty hodnoty co si jsem dal volnoběh po jízdě nebo kdy, prostě chybí spoustu informací a na pouhé doměnce nelze něco řešit...
Passat B6. A tie hodnoty sú na voľnobehu.
No ak diagnostika nehlási chybu senzora ukazujúceho -33 ,tak tam nejaký zásah do softu musel byť - či sa mýlim?
Na aute som najazdil cca 25000km a nepostrehol som žiadnu regeneráciu - takiež nefunguje servisná...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maros4341
Zaslal: ne listopad 04, 2018 18:32 pm Citovat
Založen: 23.2.2007 Příspěvky: 689 Bydliště: Michalovce,SK
dudo02 napsal:

Nahrať soft si dokážem aj sám .
Kúpim MPPS16 spravím zálohu a v prípade neúspechu......


Až tak jednoduche to asi nebude. Budeš musieť investovať viac ako 20e za MMPS16

Very Happy

_________________
maros
Rozumieme Vášmu autu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dudo02
Zaslal: ne listopad 04, 2018 19:03 pm Citovat
Založen: 6.9.2012 Příspěvky: 26
Investovať problém nemám - práve naopak. Avšak chiptunig nejako nemám zatiaľ v pláne, tak mi stačí kábel, ktorý dokáže spoľahlivo download/upload softu.A to snáď to zvládne aj S-MPS., ten stojí okolo 260€ tu na SVK priamo od predajcu autodiagnostiky. A pravdepodobne sa to isté dá kúpiť aj za 100€ od predajcov na bazoši atď...
Klamal by som,ak by som vravel, že ma chiptuning neláka, ale moje vedomosti nie sú na toto dostatočné . A len také nahrávanie softu, ktorému nerozumiem by ma veľmi nebavilo a popravde by som si na takéto neprofesionálne zásahy do auta, ani netrúfal .
Ja som elektrikár a elektronik a stále ma to ťahá ku autodiagnostike.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
parik
Zaslal: ne listopad 04, 2018 19:44 pm Citovat
Založen: 13.8.2012 Příspěvky: 103
ty jses nakej odvaznej s mpps na edc17c46 Smile to si radis kup odise a prefleshuj to do originalu nebo to odvze na dieselgate.

_________________
magpro2, vcds, vcp, vas5054a, bdm100, bsl100, insoric ..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudo02
Zaslal: ne listopad 04, 2018 20:20 pm Citovat
Založen: 6.9.2012 Příspěvky: 26
S týmto adaptérom by to nemal byť problém, či? - https://chiptuningshop.com/setup/CTS_EDC17C46_MPPS_Manual.pdf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eazy20
Zaslal: ne listopad 04, 2018 23:38 pm Citovat
Založen: 1.4.2009 Příspěvky: 572 Bydliště: Košice Prešov Regensburg
Na kable z bazosa ci ten s-mps rychlo zabudni Very Happy odkial z sk presnejsie si?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudo02
Zaslal: po listopad 05, 2018 2:04 am Citovat
Založen: 6.9.2012 Příspěvky: 26
Som z Rožňavy. Ale cca každé 3 týždne chodím spodnou trasou tj. RV, Zvolen, BA až do Nemecka...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eazy20
Zaslal: po listopad 05, 2018 10:15 am Citovat
Založen: 1.4.2009 Příspěvky: 572 Bydliště: Košice Prešov Regensburg
Zajdi do autorizaku nech ti nahraju original a mas pokoj, lepsie ako otvarat rj a riskovat pri tom jej poskodenie, co sa stane velmi lahko
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dudo02
Zaslal: po listopad 05, 2018 16:29 pm Citovat
Založen: 6.9.2012 Příspěvky: 26
Tak v autorizáku mi tam daju dieselgate,čo ma moc neteší...Najbližší ho mám v KE a ak do toho pôjdem, tak sa domov vrátim v núdzaku...A to dúfam že vôbec dôjdem.. Toto auto niekto skladal, ale tak sfušovanú prácu som ešte nevidel. Polámané uchytenia, konektory atď. Strávil som nad ním týždeň kým som sa dopracoval do stavu bez DTC...
No nič, rozhodnem sa a uvidím. Túto jednotku by mal zvládnuť aj KESS. Ono nejaký kábel kúpiť raz musím, tak prečo nie teraz.?
Bez ohľadu na cenu - je nejaký výrobca ktorý má nad ostatnými navrch? Mám na mysli originálne zariadenia. Je mi jasné že jeden kábel nestačí, ale jeden origo plus nejaké klony a BDM by mi mohlo na začiatok aj stačiť, či?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: po listopad 05, 2018 17:35 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Ty nejsi na začátku ty jsi daleko před a hned tuhle edc, zabiješ ji jen pohledem, najdi někoho kdo ti flashne odisem na poslední sw před DG a hned budeš mít jasno a to bez otevírání edc, to co do toho nainvestuješ v hovnech okolo není výsledek ani žádné budoucno...

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 4    Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 17:02 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.