Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diagnostika - obecně  »  Transportní režim
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 2    Jdi na stránku 1, 2  Další

Transportní režim

Autor Zpráva
FandaTDI
Zaslal: st červen 06, 2018 23:28 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Schválně jsem zvolil tohle fórum, tipněte si proč Wink
Ví tu o něm někdo něco víc? Rozdíly u jednotl.aut a čeho všeho se týká?
Všichni děkujou všem Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: čt červen 07, 2018 6:16 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
co bereš ? Laughing Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: pá červen 08, 2018 21:15 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Co se dá... Cool A tady třeba smysluplný odpovědi Cool
Ale abys neřekl, že neřeknu ani proč se ptám, tak proto, že mě zarazila třeba zmínka o tom, že u některých aut je aktivace možná jen do urč.km (viz. např. http://www.ross-tech.com/vcds/tour/transport-mode.php ) a nedávno jsem řešil u pár let starý koncernovky chybovou hlášku na budíkách, kdy všechny jednotky byly bez DTC a jak už jsem tak ze zoufalství prolejzal různý nastavení, všiml jsem si, že tam je ten přepravní režim aktivovanej, ale jeho deaktivace nic nezměnila a majitel (žádnej vocas typu "nevím čím střílím, hlavně ať to střílí správně, což taky nevím co znamená, když si neumím přečíst ani návod k obsluze a v autoškole jsem nedával pozor" Laughing ) si právě nestěžoval, že by něco nefungovalo, atp. a na to konto zmínil jen to, že jediná "podivnost" byla odpojenej zapalovač/zásuvka v kufru (což se někdy dělá při "pofiremním/poflotilním" tepování...), tak jsem začal mít trošku brouka v hlavě, jestli to nebylo aktivovaný záměrně třeba kvůli klidovýmu odběru ... Btw. auto dovoz DE a v servisce žádnej záznam, zato v jednotkách se zjevně hrabali nějací profíci ... Např. aku ještě původní VAO AGM, přičemž nakódovaná JCB Vlies se SN samý jedničky... (aspoň ta kapacita správná - tady už v GW, ne v řj reg.bat.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: pá červen 08, 2018 21:37 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Fando,nehul,nechlastej a neber to co ti napsal doktor,má to neblahý vliv na mentalitu,pokud seš čistej vezmi alnagon zapij pivem a bude dobře,věř mi Very Happy
Vyser se na hloubavé studie ničeho a soustřeď se na závadu,zřejmě máš dost času se pitvat v hovnech a nezatěžujou tě lidi...

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FandaTDI
Zaslal: pá červen 08, 2018 22:03 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Pánové, nebo možná spíš kluci, snažil jsem se tu založit nějakýho informačně hodnotný téma, ale tímhle stylem to bude zas další sračka jako každý druhý téma tady... Rolling Eyes Ale sranda musí bejt, i kdyby na chleba nebylo, co? Wink
Ok, než kodein a jiný opiáty, a v tý tebou zmíněný historii (nebo máš ještě nějaký zásoby, že to vytahuješ? Laughing ) navíc s kys. acetylsalicylovou, která je zas sračka na žaludek (a další návykovou sračkou z řady "antikolvuziv"), si radši dám to brko (a třeba i to pivko, i když to taky není nejlepší kombinace, natož když se to přežene Wink ).
Závadu (nebo problém) bych si tady řešit snad už ani nedovolil (posledních několik pokusů mi to akorát potvrzuje...) Laughing , jen ta práce (často detektivní) se zjišťěním si informací, třeba proč to - jak bys asi řekl "autosalónový hovno" Very Happy - bylo vůbec aktivovaný (či vůbec nebylo deaktivovaný?...), ač okolnosti nasvědčujou tomu, že je tam možnost, že tomu hovnu rozuměl někdo ještě větší hovno než já (a zjevně i další diskutující, když nemaj co říct k tématu) a hrabal se v tom/změnil to, aniž by věděl, co to vlastně znamená... (nebo to v Řezně ani nedeaktivovali, to je taky jedna z možností...)
Na závadu jsem se samozřejmě soustředil, jenže vše fungovalo přesně jak mělo vč. toho, na co si palubák stěžoval a přitom všechny jednotky čistý ...

Co se vrátit k tomu přepravnímu režimu? Ví tu někdo čeho všeho se týká, případně rozdíly napřícč modelama a jak je to s tím, že u některých aut už nejde po nějakých km znova aktivovat?
Díky za snad smysluplný odpovědi Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: pá červen 08, 2018 22:19 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Na tuti francouz a economi mode že?
Fando tobě není pomoci...

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FandaTDI
Zaslal: pá červen 08, 2018 22:51 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Tvl jako bych tě znal osobně ... (nebo aspoň tobě podobnýho) Very Happy Jablka a hrušky... Ale než dál vést podobnou debatu, raději ti dám za pravdu, když jsem neupřesnil, že mi jde o koncernovej transportní režim (což ovšem mohlo být zjevné z odkazu, kterej jsem dal...)
Ale takhle to téma bude fakt o hovně, když se tu zaměňuje transportní (navíc, když jsem psal "autosalonový..." Wink ) a economy mode u žabožroutů ... Hlavně mě zaráží, že když byl aktivovanej, tak "většina vozidlových systémů je/měla být uspána", což nebyla... Takže navíc v podstatě úplně opačnej problém Laughing Hele co ty bereš, že jsi schopnej si z předchozí debaty odvodit "economi mode" u frantíka? Very Happy Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: ne červen 10, 2018 13:26 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
tovíš brko po 10pivech není to pravé ... zkus 10 brk a pak teprv pivo . Mr. Green Mr. Green Mr. Green

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: ne červenec 22, 2018 17:02 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Tak co, pánové? Je tohle téma definitivně "usurpenej" váš odpadkáč nebo se zkusíme vrátit k tématu? Nechce se mi věřit, že byste takhle rejpali a přitom o tom věděli ještě větší h... než já ...
Už několikátá O3 s aktivním přepravním režimem, přičemž vše funguje...
Chtěl jsem přiložit foto, ale "Promiň, ale celkový diskový prostor vyhrazený všem přílohám všech uživatelů..."
No zkrátka je to BCM 5Q0937084N a kanál IDE00002-Přepravní režim "aktivní" ... Japato?
Má někdo nějaký kloudný vysvětlení?

Přitom teď jsem si naběhl s jednotkou BCM u O2 FL, kdy už jsem skoro obviňoval prodávajícího, že mi poslal částečně nefunkční jednotku(DO jsem přizpůsobil, ale jen odemykalo) a akorát jsem ze sebe udělal blbce, protože tam to bylo právě kvůli aktivnímu přepravnímu režimu, ale u těch O3 nejen dálka funguje jak má, i když BCM hlásí "Přepravní režim aktivní" ... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: po červenec 23, 2018 11:29 am Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Nemá náhodou transport mode na starost gateway? Wink

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FandaTDI
Zaslal: út červenec 24, 2018 20:54 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
A jen/až u MQB?(nebere to v potaz třeba už i ty km...?) Protože u tý O2 FL třeba naučíš dálku, ale ta ti jen odemyká, dokud u nový BCM nedeaktivuješ transportní režim... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: čt červenec 26, 2018 19:48 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Dneska jsem měl chvilku se na to mrknout u ani ne rok starý fóbie (dokonce s kessy), v gw i v bcm je to ten samej kanál (IDE0002) a v gw "neaktivní", zatímco v bcm "aktivní" ... Může to někdo vysvětlit??? Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: čt červenec 26, 2018 20:24 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
FandaTDI napsal:
Dneska jsem měl chvilku se na to mrknout u ani ne rok starý fóbie (dokonce s kessy), v gw i v bcm je to ten samej kanál (IDE0002) a v gw "neaktivní", zatímco v bcm "aktivní" ... Může to někdo vysvětlit??? Confused

To se optej v autorizáku,tam je součástí předprodejního servisu deaktivovat transport mode (páč auťák opouští továrnu s transport mode tak aby mohlo stát několik týdnů otevřené a mohli do něho čumilové nahlížet),zda to dělají nebo vubec vědí to bohužel netuším, u bmw to je třeba tak že spustíš servisní funkci a a ta si ošáhne všechny jednotky a každé doporucí drive režim, vw si myslím znám na slušné urovni ale nikdy jsem to takhle nepitval, řeším hlubší problémy a hovnama se nezabývám,zřejmě tě trápí něco na co si nepřišel sám ale toho bude čím dál víc... Pane Fando Very Happy
PS" IDE je v každé z jednotek totožné,koukni do gw do bcm všude to je stejně adresované v UDS

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vaha
Zaslal: čt červenec 26, 2018 22:02 pm Citovat
Založen: 6.5.2007 Příspěvky: 1560 Bydliště: hk kraj
exotus napsal:

PS" IDE je v každé z jednotek totožné,koukni do gw do bcm všude to je stejně adresované v UDS

Ono už stačí vědět co znamená zkratka UDS a pak to "normálního" člověka trkne...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: čt červenec 26, 2018 22:22 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Bohužel František je exemplář a i na nezávadě najde chybu... Very Happy
Přece mu nebudu psát návod jak na to to bylo za ery žiguli Very Happy

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 2    Jdi na stránku 1, 2  Další
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 22:04 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.