Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diagnostika - obecně  »  Doporučení diagnostiky kompatibilní s Windows 10
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 7    Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Doporučení diagnostiky kompatibilní s Windows 10

Autor Zpráva
emig89
Zaslal: st září 20, 2017 14:46 pm Citovat
Založen: 10.10.2010 Příspěvky: 40 Bydliště: EU
Ahoj ako píše Digi Praha Bohnice nevieš čo chceš,alebo si to myslíš a to ja strašne málo venuj sa radšej rodinke a budeš spokojný.Prajem veľa šťastia pri hľadaní diagnostiky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matiz
Zaslal: pá září 22, 2017 12:28 pm Citovat
Založen: 31.12.2011 Příspěvky: 127
DIGI-DELETED napsal:
Www.bohnice.cz diagnostika vsech dementu od a do z ????????


Excelentni!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenapuc
Zaslal: út říjen 03, 2017 13:39 pm Citovat
Založen: 22.8.2017 Příspěvky: 34 Bydliště: Chrudim
kluso napsal:
Tak si kup tu čínu za 1500 a máš to,nevím proč se ptáš když to víš.
Ten kabel jednak vyčte polovinu jednotek a překlad chybovejch hlášek je někdy pěkná komedie
takže dementi potom vyměňují díly jak na běžícím páse protože ten kabel to přece napsal. Very Happy Very Happy Very Happy


Kdyby se mi tu Čínu za 1500,- podařilo rozběhat pod Win 10 64bit, tak ji klidně spokojeně používám a vůbec sem nepíšu... Pod Win XP 32bit mi běhala bez problémů a uměla v kombinaci s druhou čínou za 130,- vše co potřebuj.

Psal jsem zde, protože jsem přepokládal že tu najdu někoho rozumného, kdo mi poradí, kde se dá koupit originál té "číny za 1500,-". Předpokládám, že funknce jsou převzaté z jiné oficiální diagnostiky. Případně něco jiného, co bude umět stejné funkce.

Místo toho tu ze sebe jen děláte hňupy, kteří zesměšňují jasně položenou otázku.

Překlad chybových hlášek mě nezajímá, stejně diagnostiku používám v angličtině. A rozhodně nevyměňuji díly u kterých si nejsem stoprocentně jistý že jsou špatné. Nicméně když mi na mém Superbu 2.8 vyskočí "P0161 - O2 Sensor Heater Circuit (Bank 2 Sensor 2)", tak sice vím že to bude mít něco společného s druhou lambda sondou na druhé řadě válců, ale bez toho abych si zobrazil live data už nezjistím jestli ukazuje vysokou hodnotu, nízkou hodnotu, žádnou hodnotu, nebo vypadává nebo co se vůbec děje.
A chyba "Secondary Air Injection System (Bank 1)" nebo "Warm Up Catalyst Efficiency Below Threshold (Bank 1)" mi taky bez dalších zkoumání hodnot nic neřeknou...


Navíc jak jsem psal v úvodu, přes tuhle BT sračku s telefonem vyčtu maximálně chyby jednotky motoru. Nevyčtu už chyby v ostatních jednotkách. Ať už ABS, airbagy, nebo další...

A hledání chyby na CR dieselech (specielně Mondeo MKIII 2.0 TDCi, nebo Peugeoty) je také bez zobrazení alespoň hodnot snímače tlaku paliva naprosto zbytečná ztráta času...

Mimochodem jsem "oživil" - i bez diagnostiky - už 3 auta, o kterých mi majitel řekl "bylo to už v několika servisech a nikdo nepřišel na to čím to je". Ale to byly auta z roku 90-95, dneska bez kabelu už člověk neudělá ani zadní brzdy.
Tak ze mě laskavě nedělejte kreténa co potřebuje kouzelnou krabičku, která mi ukáže konkrétní díl na výměnu, ideálně s partnumberem, odkazem k objednání a postupem na výměnu.

Podle zdejších odpovědí mám spíš dojem, že jsem se dostal právě mezi ty "odborníky", jako jsem viděl v originálním servisu Volvo. Maník v montérkách se tam přehraboval v počítači a studoval servisní manuál na výměnu tlumiče nebo čeho... Bez návodu s přesným postupem ani ťuk...
Rady na způsob "žádný jiný servis než autorizovaný není dobrý", "jiné díly než originální nejsou dobré" a proto "na každou značku je jen jedna diagnostika dobrá"... žádná jiná s žádným jiným autem podle vás totiž asi komunikovat neumí a ještě všechno v autě odpálí...

_________________
VW Golf III Variant 1.9 TDI | Audi A8 D3 4.2 MPI | BMW E46 328ci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kluso
Zaslal: út říjen 03, 2017 18:36 pm Citovat
Založen: 8.4.2009 Příspěvky: 782
Ok
Tak na Fordy používám VCM II cena za HW je cca 40000kč,licence za sw platím v USA cca 15000kč/rok
plus etis je 8eur za hod.
na koncern VCDS cca 200usd
KTS 570 cenu jednotlivých licencí najdeš na netu
lexia a clip podle mě stačí upravená čína
pak záleží jaké značky ještě chceš dělat,
japonce a korejce nedělám tak nevím
za diagnostiky jsem průběžně nainvestoval xxx tisíc,tak se prosím nediv ,když napíšu že žádná funkční na více značek za 10000kč není.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: st říjen 04, 2017 6:46 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
Pamatujete někdo Autoklub Svazarmu ? bývala to většinou dvougaráž , kde vercajk zapaltila strana a všichni si navzájem pomohli ... jediné know how byla hodnota předstihu na žigulíku a vůle ventilů Laughing

Mám pocit že dneska v informačním věku mají někteří jedinci pocit , že to funguje stále tak , jen s tím rozdílem že místo členské knížky Svazarmu stačí se připojit na net a požebrat něco po forech ...

člověk který má 12 vlastních aut v popisu dole pod nickem , žebrá info jak to všechno obsloužit s veteší z číny za 30 dolarů je fakt podezřelý ze špionáže a takový by měl být vyšetřován příslušnou stranickou komisí !!! Laughing Laughing

p.s. Nemyslíš si že jsme tady všichni hlupáci že ? i když nejspíš si to asi myslíš ...

přeji hodně štěstí při diagnostice lambdasondy bez použití osciloscopu Wink

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
midnight_man
Zaslal: st říjen 04, 2017 9:18 am Citovat
Založen: 22.3.2007 Příspěvky: 581
Si furt vravím, kam táto doba speje....s tou ľudskou aroganciou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Senor89
Zaslal: st říjen 04, 2017 20:33 pm Citovat
Založen: 21.11.2012 Příspěvky: 93
Nechapem co sa tu tolko riesi. Prva rada bola spravna nainstaluj win 7 32bit a hotovo pri win 10 sa nikdy nemozes spolahnut na to ze sa nezacne aktualizovat prave vtedy ked to najmenej cakas.... Starsi nootbuk na diagnostiku predsa tolko nestoji..
Ak si kupoval u chinana tak mu napis nech cez teamviewer pomoze nainstalovat Shocked
Dalsia rada do buducna nebut skrop a ked sa tomu tak nerozumies skus si najst niekoho v okoli kto diag predava ktory pri predaji nainstaluje a predvedie Wink pripadne niekoho overeneho potom nemusis riesit taketo veci na fore. Ak chces dobru diagnostiku skus sa pozriet na Launch x431 PRO 3 kopie sa daju za taku cenu kupit bezi to na androide takze nebudes mat problem s pc a win Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenapuc
Zaslal: čt říjen 05, 2017 7:02 am Citovat
Založen: 22.8.2017 Příspěvky: 34 Bydliště: Chrudim
kluso napsal:
Ok
Tak na Fordy používám VCM II cena za HW je cca 40000kč,licence za sw platím v USA cca 15000kč/rok
plus etis je 8eur za hod.
na koncern VCDS cca 200usd
KTS 570 cenu jednotlivých licencí najdeš na netu
lexia a clip podle mě stačí upravená čína
...


První odpověď s nějakou informační hodnotou, děkuji.

Pro VSDS jsem už téměř rozhodnutý.
Pro VW Group, která je pro mě zásadní, není co řešit. Co všechno je možné přes to dělat pro ostatní značky?
Píšou "podpora všech značek v normě OBD". Jako základ si pod tím představám výpis a vymazání chybových kódů, což umí i ta BT čína za 130,-. Umí to na jiných značkách alespoň něco navíc? (třeba zobrazit aktuální hodnoty lambda sond?)

Lexia jsem našel za pěkné peníze a s peugeotem také něco řeším každou chvíli. Ale nikde jsem nenašel jestli má podporu pro 64bit systém.

Na Fordy jsem někde narazil na SW ForDiag. Máte s tím někdo zkušenosti?

DIGI-DELETED napsal:
Nemyslíš si že jsme tady všichni hlupáci že ? i když nejspíš si to asi myslíš ...


To rozhodně ne, jsem přesvědčen že tu narazím na profesionály a proto se ptám na radu s výběrem diagnostického nástroje právě zde.

O to více mě překvapují vaše arogantní odpovědi, ve kterých naopak děláte hlupáka ze mě.

Senor89 napsal:
Nechapem co sa tu tolko riesi. Prva rada bola spravna nainstaluj win 7 32bit a hotovo pri win 10 sa nikdy nemozes spolahnut na to ze sa nezacne aktualizovat prave vtedy ked to najmenej cakas.... Starsi nootbuk na diagnostiku predsa tolko nestoji..


Jak jsem už psal, z určitých důvodů potřebuji používat Win 10 64bit.
Koupi jiného notebooku jsem samozřejmě zvažoval, ale zařízení s alespoň nějak rozumnou výdrží na baterii několikanásobně převyšuje cenu té číny za 1600. To už radši právě tyhle peníze investuji do nějakého oficiálního zařízení.

_________________
VW Golf III Variant 1.9 TDI | Audi A8 D3 4.2 MPI | BMW E46 328ci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JozefC
Zaslal: čt říjen 05, 2017 8:35 am Citovat
Založen: 5.5.2016 Příspěvky: 218
Ako nechapem, co sa tu riesi tolko. Odpoved si dostal asi v 5. prispevku od Exotusa. WOW ide aj pod w10. Kup si cinu wow a cinu VCDS a mas to do 10tkc. Ak nevies co je WOW, tak je to viac menej delphi + prirucky. Vcds vysvetlovat hadam nemusim. Ak chces mat ofiko podporu a robit len koncern a sem tam precitat len motor pod OBD normou na iných znackach pod w10, tak si kup origo VCDS a mas tam polozku OBD pre testovanie emisnej normy. Tot vse. Vsetko do 10tkc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anydraj
Zaslal: čt říjen 05, 2017 8:54 am Citovat
Založen: 26.2.2007 Příspěvky: 2770
To umi i origo Texa, popravit jednotku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
exotus
Zaslal: čt říjen 05, 2017 9:52 am Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Nevím jaké duvody ho vedou k W10 64bit stejně to dignozu a live data nijak zásadně nezrychlí,nevím jak ostatní ale už mám 7 notebooku,1x pravěk čistý dos,2x XP,2x win7,2x win 10,vše jen kvuli velkému množství zařízení a hraček,převážně usb - ftdi,každé zařízení má svůj usb port tak aby se mi nekopali ovladače,bohužel nic všeobecně nikdy nebude fungovat 100%..
Full sken všech řj KTS nebo delphi stejně nenajde všechny řj např u novějších BMW,audi a nemluvě o jakémkoliv kodování přízpusobení a pod...
Existuje ještě možnost mít opravdu kloudnou mašinu i7 a virtualizovat si potřebný OS s danou diagnozou,to si dělám v klidu doma na stolním pc,při testování beta verzí a něčeho pochybného tak abych si nezasíral funkční pc,stačí udělat 1x funkční čistou instalačku a tu si už jenom klonuju (cca 3 min) jen určím velikost hdd podle potřeb SW Wink

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kenapuc
Zaslal: čt říjen 05, 2017 14:05 pm Citovat
Založen: 22.8.2017 Příspěvky: 34 Bydliště: Chrudim
JozefC napsal:
Ako nechapem, co sa tu riesi tolko. Odpoved si dostal asi v 5. prispevku od Exotusa. WOW ide aj pod w10. Kup si cinu wow a cinu VCDS a mas to do 10tkc. Ak nevies co je WOW, tak je to viac menej delphi + prirucky.


Příspěvek byl tak stručný, že mě ani nanapadlo pod "WOW" hledat diagnostiku. Podle toho, co jsem teď našel by to bylo nejspíš přesně to co hledám. Nicméně jsem to nikde nenašel na prodej a pochybuji že zařízení které jsem našel na bazoši za 2999 bude originál, nebo je to možné?

exotus napsal:
Full sken všech řj KTS nebo delphi stejně nenajde všechny řj např u novějších BMW,audi a nemluvě o jakémkoliv kodování přízpusobení a pod...


Nové BMW a Audi mě až tak nezajímají, potřebuji oživovat hlavně starší auta s hodnotou většinou do 50 tis, maximálně auta do 2010.

exotus napsal:
Existuje ještě možnost mít opravdu kloudnou mašinu i7 a virtualizovat si potřebný OS s danou diagnozou,...


Virtualizaci jsem zkoušel, ale přes všechnu snahu se mi nepodařilo do virtuálního stroje správně prolinkovat porty. Mimo to je pak docela vytížený HW a baterie ubývá raketovým tempem.

_________________
VW Golf III Variant 1.9 TDI | Audi A8 D3 4.2 MPI | BMW E46 328ci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anydraj
Zaslal: čt říjen 05, 2017 14:24 pm Citovat
Založen: 26.2.2007 Příspěvky: 2770
Zbytecne travime cas na timhle .....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet
Zaslal: čt říjen 05, 2017 22:06 pm Citovat
Založen: 19.3.2007 Příspěvky: 351
anydraj napsal:
Zbytecne travime cas na timhle .....


Přesně tak , dvě stránky zbytečné diskuze nad čínskou veteší za 30 USD. Toto forum není fanklubem šťastných majitelů ,,CHINA DELPHIN,, . Je to fórum o chiptuningu a diagnostice v trochu jiném smyslu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: pá říjen 06, 2017 8:24 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
pet napsal:
anydraj napsal:
Zbytecne travime cas na timhle .....


Přesně tak , dvě stránky zbytečné diskuze nad čínskou veteší za 30 USD. Toto forum není fanklubem šťastných majitelů ,,CHINA DELPHIN,, . Je to fórum o chiptuningu a diagnostice v trochu jiném smyslu.


NIKDY NEVYHRAJEŠ HÁDKU S BLBCEM .... Laughing Laughing Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 7    Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je pá březen 29, 2024 11:59 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.