Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diagnostika - obecně  »  Vectra C PDC (zas to napájení :-) )
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Vectra C PDC (zas to napájení :-) )

Autor Zpráva
FandaTDI
Zaslal: ne červenec 23, 2017 17:51 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Zdravim,
sháním schéma nebo aspoň info, odkud je napájená jednotka parkasistenta u Vectry C r.2007 , pojistka č.28 (7,5A) v kufru je ok, ale nejde k ní napájení ani se zap.zapal./nastartovaným motorem a zařazenou zpátečkou. Ve Sdruž.přístroji a palubce je chyba U2145 (bez komunikace s řj PDC). Majiteli v autorizáku řekli, že by měla být napájená "přímo z baterky", ale to se mi moc nezdá ... nějaký nápady/schéma? Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hansdob
Zaslal: ne listopad 26, 2017 9:02 am Citovat
Založen: 13.9.2009 Příspěvky: 128
z baterky to 100% není je to na "15" nejsem si ted uplně jist jestli to nenapájí až jednotka kastle nemužu najít zakladní schema.Pojistka F13 v zadní pojistkovnici (přívěs parkovák) tuším

ECM vzadu má vepředu tři pojistky 28,30,34
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
midnight_man
Zaslal: ne listopad 26, 2017 16:46 pm Citovat
Založen: 22.3.2007 Příspěvky: 581
(12 pin svorkovnica)
PIN 7 PDC jednotka, čierny vodič -> jednotka centralnej elektroniky, poistka 28, 7,5A (15tka)

PIN 8 PDC jednotka, hnedy vodič -> kostra

(18 pin svorkovnica)

1 a 3 = CAN


jednotku "zobudza" centralna elektronika do ktorej ide snimac parkovacieho asistenta (spiatocka)

technik v autorizaku nech odovzdá vyučak ked si nevie otvorit TISko a pozret dnu... (ak vobec vie ze take daco maju)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: út listopad 28, 2017 11:20 am Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Díky, je to sice starší téma a majitel na to nijak nespěchá (už před pár měsíci jsem si našel, že nejdřív jít nejlíp po R2 - 70A žlutý TYCO vzadu v kufru, protože na tu poj.28/7,5A právě nejde napájení a zároveň mu nejde i zadní stěrač a snad výhřev sedaček, což by mělo být všechno napájený právě z R2, což jsem mu všechno říkal, když jsem to zjistil...) a když jsem mu nabízel, že si na něj můžu udělat čas nějakej den z jednoho víkendu, ani se neozval, tak jsem si říkal, že to buď vyřešil jinde/sám nebo nemá čas a ozve se ...
Doba plynula, on se neozýval a tenhle víkend jsem měl před barákem jiný auto, když zrovna jel kolem, tak zastavil a začal s tim, že zas mluvil s tim autorizákem a fakt nevim, jestli si z něj dělaj srandu nebo nějakej "komunikační šum" či něco jinýho (přecijen je to starší pán), ale to byly zas perly, to jsem "nežral" ...
První, co mu údajně řekli, bylo to, že kdyby to bylo tím relátkem, tak mu nejde žhavení Shocked
Tak říkam, že nevím, jestli si z něj dělaj prdel nebo jen tak tlachaj a on na to, že mu doporučili, ať na tu pojistku přivede napájení přímo z baterky ... Rolling Eyes
Co na to říct? Asi fakt snad jen ať ten "technik" ten výučňák vrátí ... Rolling Eyes
(řekl jsem mu, že takhle na prasáka to nejspíš taky půjde bypassovat a při troše štěstí třeba i bez dalších škod/rizik jejich vzniku, ale že tohle dělat nebudu, resp. že mě napadlo si to tímhle aspoň vyzkoušet, ale v důsledku to může bejt stejně k ničemu, když/akorát se potvrdí, že celej problém je už před tou pojistkou ... )

Ani nevim, jestli se mu v rámci dobrejch sousedskejch vztahů ozvat sám, ale mam skoro chuť to opravit a zjistit si jméno toho, kdo mu v tom autorizáku napovídal ty sračky ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 16:58 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.