Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diagnostika - obecně  »  Výměna jednotky, bude problém?
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 2    Jdi na stránku 1, 2  Další

Výměna jednotky, bude problém?

Autor Zpráva
bakeliťák
Zaslal: ne prosinec 11, 2016 21:46 pm Citovat
Založen: 11.12.2016 Příspěvky: 6
Prosím Vás o radu. Mám problém s ford mondeo 2011 JTBA 1.6EcoBoost 118kw. Půjde zaměnit řídící jednotka motoru když seženu úplně stejnou bez FLASHování? Jde mi o to, že je na staré řj problém a nechci si ho přenést na druhou jednotku.

Moc děkuji za odpovědi Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eazy20
Zaslal: po prosinec 12, 2016 7:18 am Citovat
Založen: 1.4.2009 Příspěvky: 572 Bydliště: Košice Prešov Regensburg
kvoli tomu si si urobil dalsiu registraciu? Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kluso
Zaslal: po prosinec 12, 2016 8:21 am Citovat
Založen: 8.4.2009 Příspěvky: 782
nebude problém
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JozefC
Zaslal: po prosinec 12, 2016 9:56 am Citovat
Založen: 5.5.2016 Příspěvky: 218
Na to ti netreba ani druhu jednotku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bakeliťák
Zaslal: po prosinec 12, 2016 10:50 am Citovat
Založen: 11.12.2016 Příspěvky: 6
Ne, nezrobil jsem druhu registraciu. Ale potřeboval jsem napsat někde na forum kde se řeší jednotky a né jedna bába povídala, že její soused to udělal tak a tak...

Jde mi o to, že byl problém s lambda sondou, která vykazovala chybu. Lambdy jsem dal už dvě a stále nepomohlo, tak se měřila kabeláž od lambdy až k jednotce a v pořádku. I pod zátěží. Čili poslední fáze je vadná jednotka. Pokud jsem někoho tímto ,,hloupým,, dotazem obtěžoval tak se omlouvám, ale neustále nabírám nové zkušenosti a raději se přesvědčím než, abych udělal něco špatně a nebo škodu za několik desítek tisíc, děkuji za pochopení Wink

Takže přehodím jednotku a bude to bez problémů fičet, moc děkuji Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JozefC
Zaslal: po prosinec 12, 2016 11:12 am Citovat
Založen: 5.5.2016 Příspěvky: 218
Vypisuje l pred katom ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bakeliťák
Zaslal: po prosinec 12, 2016 11:58 am Citovat
Založen: 11.12.2016 Příspěvky: 6
Ano.

Zde je popis mého problému. http://www.forum.ford-club.cz/viewtopic.php?f=13&t=27201&p=802919#p802919
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JozefC
Zaslal: po prosinec 12, 2016 13:20 pm Citovat
Založen: 5.5.2016 Příspěvky: 218
V prvom rade riadna diagnostika a nie delphi. Na forda VCM. Zabudol si napisat, ze vozidlo malo naraz v oblasti vodicoveho kolesa. Za podblatníkom pri narazniku sa nachadza jednotka. Cize skontrolovat kabelaz, napajania... Pokial to bude ok, mozes skusit Flash sw pcm cez origo diagnostiku, niekedy pomaha a reset hodnot sondy. Bol sw problem na prednu l. sondu. Ak bude toto urobene a nepomoze, mozes skusit jednotku. Po vymene jednotky musis jedntku prisposobit, inak nenastartujes.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bakeliťák
Zaslal: po prosinec 12, 2016 15:14 pm Citovat
Založen: 11.12.2016 Příspěvky: 6
JozefC napsal:
V prvom rade riadna diagnostika a nie delphi. Na forda VCM. Zabudol si napisat, ze vozidlo malo naraz v oblasti vodicoveho kolesa. Za podblatníkom pri narazniku sa nachadza jednotka. Cize skontrolovat kabelaz, napajania... Pokial to bude ok, mozes skusit Flash sw pcm cez origo diagnostiku, niekedy pomaha a reset hodnot sondy. Bol sw problem na prednu l. sondu. Ak bude toto urobene a nepomoze, mozes skusit jednotku. Po vymene jednotky musis jedntku prisposobit, inak nenastartujes.


No závadu smažu, ale objeví se po třetím nastartování. Kabeláž je zkontrolována včetně napájení jednotky Wink FLASH jsem chtěl přímo ve fordu kde jsem byl, ale jejich diagnostika to nedovolí, napíše jim, že je SW aktuální. Nejde jim přeflashovat, s nimi jsem to řešil. A i oni mi řekli, že jim hlásí diag špatnou 1.sondu. A prakticky mi zopakovali postup, který jsem dělal. Jednotku už jsem sehnal, zítra by měla přijít. Akorát nevím co mám tedy udělat, aby mi fungovala. Když už je na cestě tak jí vyzkouším a zároveň doufám, že to nebude něco jiného.

A když tam tu jednotku dám, tak mi to tedy nepojede? To mám přijet do fordu na starou a říct, že chci vyměnit za jinou? Nebo to zvládnu sám?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JozefC
Zaslal: po prosinec 12, 2016 15:52 pm Citovat
Založen: 5.5.2016 Příspěvky: 218
Vsetko zalezi od vybavenia. Ja si to vymenit viem, co mas ty netusim . Pokial mas zariadenie, co dokaze pracovat s PATS, tak to das, ak nie = ford.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bakeliťák
Zaslal: po prosinec 12, 2016 17:10 pm Citovat
Založen: 11.12.2016 Příspěvky: 6
JozefC napsal:
Vsetko zalezi od vybavenia. Ja si to vymenit viem, co mas ty netusim . Pokial mas zariadenie, co dokaze pracovat s PATS, tak to das, ak nie = ford.


Jelikož nevím co to je PATS tak asi ne :/ ale já chci sáááám :/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JozefC
Zaslal: po prosinec 12, 2016 17:31 pm Citovat
Založen: 5.5.2016 Příspěvky: 218
Tak studuj a investuj Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bakeliťák
Zaslal: po prosinec 12, 2016 20:15 pm Citovat
Založen: 11.12.2016 Příspěvky: 6
No, tak pár řádků jsem si pročetl a vygooglil (už chápu co to je, je to dost podobné jako VCDS a spol.) a hned mě zarazilo co jsem našel.
Cituji překlad ,,Upozorňujeme, že PATSCode služba nepodporuje ještě 2011+ Ford Mondeo / S-Max / Galaxy / Focus a C-MAX vozidel, které používají jiný systém. U těchto vozidel je nutné získat INCODE s použitím jiného zdroje, jako je Ford ETIS.,,

Ale jelikož nemám patřičný kabel a programy tak mě výjde levněji a lépe zajet si do Fordu :/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JozefC
Zaslal: po prosinec 12, 2016 20:25 pm Citovat
Založen: 5.5.2016 Příspěvky: 218
Tak tak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kluso
Zaslal: po prosinec 12, 2016 21:57 pm Citovat
Založen: 8.4.2009 Příspěvky: 782
ano,u tvého vozu pats jedině online Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 2    Jdi na stránku 1, 2  Další
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 23:59 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.