Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Komfortní systém  »  Nefunkční sterače na OCT II 2005 BKD
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Nefunkční sterače na OCT II 2005 BKD

Autor Zpráva
Hobby
Zaslal: so srpen 01, 2015 8:45 am Citovat
Založen: 3.6.2007 Příspěvky: 14
Mám na dílně problém.Zákazník dovezl auto OCT II 2.0 BKD.Uvedl že po zapojení vozíku se mu rozjely přední stěrače a šly vypnout až po vytažení klíčku.Po znovuzapnutí klíčku už sterače nejdou spustit.Centrální jednotka píše kód chyby 2071 (Lokální datová sběrnice žádný signál/komunikace).LIN vedení proměřeno od stěrače,dešťového senzoru až po jednotku-bez chyb.Vyměněn motorek stěračů.Přes akční členy nejde stěrač spustit.Zítra mám dostat druhou jednotku centr.el.Ještě zkusím vyměnit ale potom už nevím.Nesetkal se už někdo s něčím podobným?Auto je z německa a zjišťuji,že se v tom nehrabu poprvé já.LIN vedení(fialový drát) už bylo napícháváno a měřeno někým přede mnou.

Dotaz o pomoc jsem uvedl i na dieselpower,zde je link na diskisi:


kód:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?p=1057326#1057326
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
amigo
Zaslal: so srpen 01, 2015 8:49 am Citovat
Založen: 19.6.2009 Příspěvky: 790 Bydliště: slovakia
Predna kapota spinač Ok?

_________________
Vcds,OP-com,,Autoscop 4.Bee prog.UPA prog,Nec prog,-705-711-908 prog.KTS560,Texa, Focom.Bosch esi2,Autotuner,PCM flash,ioterminal,,Bmw comander,weller atď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hobby
Zaslal: so srpen 01, 2015 8:59 am Citovat
Založen: 3.6.2007 Příspěvky: 14
Ano,kontrola přes KTS,Supervag i maxidot.Vyměněny stěrače,jednotka cent.el.Odpojeny konektory se sběrnicí LIN v cent.el patice F pin 3,na motorku stěračů a dešťovém senzoru.Proměřeny,vše OK.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirodj2
Zaslal: ne srpen 02, 2015 20:41 pm Citovat
Založen: 8.6.2011 Příspěvky: 278 Bydliště: Michalovce
Predpokladam ze je na aute 13-polova zasuvka, kedze je to dovoz nemecko.
V tej zasuvke zvyknu zhnit kable, idu az do skratu ked kvalitne prehniju, mas tam aj stabilnych 12V aj od spinacky 12V, pre pripadnu potrebu tahat karavan...
Kukni tam ci to nemas prehnite... Inac to spatne posle 12V do BCM.

Osobne som menil uz asi 4 komplet motory pred.stieracov Okt2/Passat 3C, bola vadna elektronika v motore, ktora sa neda samostatne zohnat. Len v 1pripade bol preruseny LIN vodic.
Potom sa zakaznici velmi radi sprtaju v poistkach, v E-boxe ich lahko pomiesaju a zalozia do nespravnej polohy, tak kukni poistky v E-boxe, mal som aj toto uz doma.
Inac vlastne aj zmeraj stabilnych 12V a kostru na konektore stieraca.

V meranych hodnotach elektroniky volantu (16) vidno polohu packy stieraca? Cize 4polohy+citlivost snimaca dazda (cyklovac) ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Hobby
Zaslal: po srpen 03, 2015 7:18 am Citovat
Založen: 3.6.2007 Příspěvky: 14
V ř.j. pod volantem mám odezvu od páček.Ř.j. tažného jsem pro jistotu odpojil úplně.Fialový drát kontrolován 3x,vyměněn motor stěračů i centr.ř.jednotka.V celém autě zůstává jen ta chyba "Sběrnice LIN bez odezvy".
Ta sběrnice je tam pouze na stěrače,alarm a propojení ovládacích tlačítek volantu s podvolantovou jednotkou.
Auto má xenony ale originál.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Okura
Zaslal: po srpen 03, 2015 7:40 am Citovat
Založen: 4.10.2008 Příspěvky: 2169 Bydliště: Ostrava
vem skop a napíchni LIN bus a uvidíš co to dělá

_________________
Immo emu, http://eshop.autoelectronic.cz/ new - Alfa/Fiat immo emu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
DIGI-DELETED
Zaslal: po srpen 03, 2015 12:18 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
myslíš hobbyscop pro takoví to domácí kutění ? Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hobby
Zaslal: po srpen 03, 2015 14:02 pm Citovat
Založen: 3.6.2007 Příspěvky: 14
No oscil vytahuji jen když není zbytí.Právě kvůli CAN a podobně jsem musel vyměnit KTS 520 za KTS 570 která má 2x100Mhz oscil.I když na té LIN je podle dokumentace jen max 20Mhz.Vzhledem k tomu i když tam nic neobjevím,nevím co ještě vyměnit kromě kabeláže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Okura
Zaslal: po srpen 03, 2015 15:17 pm Citovat
Založen: 4.10.2008 Příspěvky: 2169 Bydliště: Ostrava
nejde ani tak o data (tam si skop stejně nepomuže), ale spíše o napětové urovně log0 a log1
0-1V a pak 8-14V , nebo je něčím srážena.
vyměn dešták a zkus Smile

_________________
Immo emu, http://eshop.autoelectronic.cz/ new - Alfa/Fiat immo emu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
John
Zaslal: po srpen 03, 2015 18:14 pm Citovat
Založen: 18.4.2008 Příspěvky: 1104 Bydliště: Severní čechy
další možnost po dešťáku : jestli to má originál alarm, tak zkus odpojit sirénu Smile

J.

_________________
proč nemá den alespoň 48 hodin ? Asi se odstěhuji na Merkur ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DIGI-DELETED
Zaslal: po srpen 03, 2015 20:28 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
Hobby napsal:
No oscil vytahuji jen když není zbytí.Právě kvůli CAN a podobně jsem musel vyměnit KTS 520 za KTS 570 která má 2x100Mhz oscil.I když na té LIN je podle dokumentace jen max 20Mhz.Vzhledem k tomu i když tam nic neobjevím,nevím co ještě vyměnit kromě kabeláže.


tak odpojuj věci a pozoruj sgnal na linu ne ? Wink

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hobby
Zaslal: pá srpen 21, 2015 10:34 am Citovat
Založen: 3.6.2007 Příspěvky: 14
Takže vyřešeno.Opět se mně potvrdilo,že nemám věřit majitelům ani dobrý den.Musel jsem vytáhnout oscil a velmi mně pomohla absolventská práce pana Krojidla kterou najdete zde:
http://www.spsdmasna.cz/dokumenty/ap-diagnostika-silnicnich-vozidel.pdf
Sběrnice LIN byla hluchá,bez odezvy.Vodiče průchodné,žádný skrat na + nebo -.Teprve až jsem rozpáral svazek od komfortní jednotky k snímači deště a osvětlení zrcátka jsem našel lehký zásek do svazku zhruba 50 cm od zrcátka kde byl fialový vodič zkratlý o jiný.Nepátral už jsem o jaký,ale nebyl to + ani -.Majitel posléze potvrdil že nechal měnit čelní sklo a je možné že stěrač nešel od té doby.Bohužel celý měsíc nepršelo tak ho to nenapadlo zkoušet.Záhadou zůstává proč se stěrače rozběhly po zapojení vozíku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt duben 18, 2024 22:13 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.