Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diskuze mimo mísu  »  PORSCHE PLZEN !!!
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

PORSCHE PLZEN !!!

Autor Zpráva
DIGI-DELETED
Zaslal: pá únor 13, 2015 18:03 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
no nedá mi to sem nenapsat ...

dneska prijela audi a4 2010 20 tdi s tím že neustále svítí na palubce dolejte olej....

auto nemá měrku , jen snímač na vaně a pán si jí koupil v Německu chvíli jezdil a pak mu začala jak palubovka tak MMI hlásit at si doleje olej

tak tam postupně nalil asi 4 litry no a jak bylo v motoru 8 litrů tak samozřejmě padnul..

takže někde v plzni vyměnili motor a kontrolka samozřejmě svítila dál..

tak to vzali do Porsche a tam po updatu sw v ecu a MMI , jim bylo na helplince z Ingolstadtu řečeno, že je třeba vyměnit řídící jednotku motoru edc17, asi za 27000 kč plus práce ,pak pry to bude ok
samozřejmě je to absolutní nesmysl , nač měnit ecu motoru u auta které jinak zcela normálně jezdí ?

tak to skončilo u mně , pár kliků vagcomem a opraveno v čase 15 minut

ale jde o něco jiného , jsou dvě vysvětlení :

1 : bud jsou to hlupáci a neví co dělají , což je ale z lidského hlediska omluvitelné , protOže chybovat je lidské..

2 : jsou to prolhaní rádobyexperti , kteří ze své pozice dělají ty hlupáky z těch druhých , protože obrat někoho o 30litrů jen tak mi přijde jako veliké svinstvo ...

varianta 1 se dá omluvit , varianta 2 už moc ne ....

největší vtip je v tom že to už je několikátá lumpárna od této firmy a mam sto chutí s tím oslovit média..

samozřejmě mi napadlo napsat jejich řediteli následující dopis :



Dobrý den
Dnes jsem setkal už poněkolikáté s podvodným jednáním Vašich zaměstnanců, kdy se z pozice autorizovaného servisu snažili obrat zákazníka o cca 30 000 kč
Nevím zda se tak stalo omylem či záměrně , nicméně situace byla taková že zcela zbytečně chtěli vyměnit řídící jednotku motoru ve shora uvedené cenové relaci.
Přitom stačilo provést pár jednoduchých diagnostických úkonů v čase zhruba 15minut a problém byl vyřešen bez jakýchkoliv výměn.


zde posílám odkaz na tento příspěvek :http://checksum.cz/forum/viewtopic.php?p=65168#65168

Píši Vám z toho důvodu , že to není první případ a zároven věřím, že jste schopen si tam udělat pořádek.
Mohu Vám eventuelně zaslat bližší údaje k uvedenému případu i k ostatním případům.

možná je lepší napsat sem : http://www.audi.com/corporate/de/unternehmen/unternehmensleitung.html

tady se to jen tak nezatutlá Smile


Naposledy upravil DIGI-DELETED dne pá únor 13, 2015 21:18 pm, celkově upraveno 1 krát.

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Okura
Zaslal: pá únor 13, 2015 19:57 pm Citovat
Založen: 4.10.2008 Příspěvky: 2169 Bydliště: Ostrava
proč by ji hnedka měnili?
pač na ní mají 400% rabat kravaťáci a číňani at to za 100usd vyrobí Smile

_________________
Immo emu, http://eshop.autoelectronic.cz/ new - Alfa/Fiat immo emu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
DIGI-DELETED
Zaslal: pá únor 13, 2015 21:25 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
to sice mají , ale němec by určitě nebyl rád , kdyby věděl jak v cz opravují auta , mnoho lidí už dneska jezdí na servis do DE protože :
1 levnější díly
2 profesionálnější přístup
3 daleko menší pýcha než v cz
a další a další
Wink

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
John
Zaslal: pá únor 13, 2015 22:22 pm Citovat
Založen: 18.4.2008 Příspěvky: 1104 Bydliště: Severní čechy
Ahoj,
v autorizovaných servisech většinou (najdou se vyjímky ) pracují lidi co u práce moc nepřemýšlí a pracují dle předem napsaného postupu, který né vždy klapne (výměnkáři) . Ty co něco umí se musí zaplatit, takže většinou mají vlastní živnost .

Co se týče kvality zahraničních (DE, B, F) servisů bych nesouhlasil. Bydlím u hranic a řeším každý měsíc několik většinou německých zápletek (prasáren) i po autorizovaných servisech. Nejvíce - Ford, Audi, Škoda - to jsou velcí kouzelníci.

J.

_________________
proč nemá den alespoň 48 hodin ? Asi se odstěhuji na Merkur ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dreizig5
Zaslal: so únor 14, 2015 7:58 am Citovat
Založen: 11.9.2012 Příspěvky: 461
zajímala by mě odpověd ze strany porsche...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chcp
Zaslal: so únor 14, 2015 10:07 am Citovat
Založen: 17.2.2013 Příspěvky: 8 Bydliště: SK/BA
Pokusal som sa tiez upozornit vyrobcu na postupy autorizovaneho servisu a dopoved? Z DE prisla odpved, ze oni s tym nic nemaju a preposielaju to importerovi ktory ma na starosti autorizovane servisy. Importer ako aj vedenie servisu sa na to samozrejme vykaslali. Obavam sa, ze bez medializacie sa o tom nikto nedozvie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
automara1
Zaslal: so únor 14, 2015 10:37 am Citovat
Založen: 22.2.2009 Příspěvky: 523 Bydliště: s+s čechy
Přijel zákazník,s problémem,že mu vozidlo hyundai při dešti vlhku sámo zničeho nic začne startovat -za jízdy mu shořel startér - parkovací senzory si dělají co chtěj -pustí stěrače auto troubí a další a další.
Povídá,měl jsem to 14 dní v autorizovaném servisu na diagnostice kde čekaly na to až to začne startovat a nic Crying or Very sad technik mi zdělil,že prý nevědí,ale to víte času jsme na tom strávili hodně dáte nám 9500kč a přijedte až se to projeví a něco s tím uděláme. Shocked
Tak ze zákazníka tahám rozumy kdy co a jak a vypadlo z něj ,že mu asi cca před půl rokem dělaly v tom samém servisu čelní okno.
Po pár měřeních a vizuální kontrole výsledek jasný jen se stačí ohnout pod palubku.
No jasně voda v jednotce p. sitě zežraná jak moskvič naštěstí se dala opravit i s výměnou pár konektorů.
časově cca 3.5h.
Tak začnu pátrat kudy tam teče nic jsem nenašel jdine oknem mu povídám.
Zajedte do toho autorizáku at vám ho přelepí na záruku když to je cca půl roku.
Přijel zpět s tím ,že prý nic přelepovat nebudou prý okno zalepily dobře tam bude jiný problém a at jim to tam nechá,že na to příjdou kudy tam teče a opraví mu to at nemá starosti,Jsme tu od toho.A kdo mu to prý spravoval to startování atd.tak mu to řekl a oni.
Máte štěstí,že nemáte auto v záruce jinak by vám padla záruka ono totiž v systému vozidla se nesmí jen tak někdo vrtat a navíc někdo v garáži.
No nic výsledek okno jsme vyřízli a zjistily, že drží na čtyřech místech.
Autorizovaný servis? no nevím možná,že je někde nějaká vyjímka,ale já se s ni nesetkal.
Takových zážitků je mnoho.
Co jim diag nenapíše to neudělají a když tak blbě Wink
Bez urážky

_________________
I pád na držku je pohyb dopředu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wishmaster
Zaslal: so únor 14, 2015 15:49 pm Citovat
Založen: 14.11.2012 Příspěvky: 111
Jak to tady čtu, tak se divím, že tu někdo nenapsal, že to je dneska běžnej postup skoro všech autorizáků. Ne všech, ale některých. Nechápu čemu se divit. Každej se splete, to ano. Svalovat vinu je jednoduché na všechno kolem, ale vyřešit problém už moc jednoduché není.

Dojel typek s OI AEE, netopilo to a nezahřívalo se to, řekl jsem ať si zajede tam kde to koupil a to bylo v autorizáku škoda. Měl to auto asi 3 dny. Důrazně jsem mu řekl, ať zkontrolují termostat.

Výsledek - protokol z diagnostiky, vše bez závad! Tak jsem vymontoval termostat a řekl jsem majitelovi, ať jim to tam jde ukázat jak vypadá KO termostat na 4 kousky Very Happy!


U nákladních vozidel to je dnes a denně, mění se převodovky kus za kus a ejhle, řadí to zase špatně, no on tam byl jen uhnilej kabel pod řadicí pákou.


Kamošovi na Volvu neřadil automat I shift!Chtěl jsem aby dojel do servisu, kde znám šikovné lidi. Nakonec to dal do autorizáku u Prahy někde, tam hned že je KO spojka Very Happy! Dali za těžký prachy novou spojku a řadilo to asi od Prahy do Brna. Nakonec dojel tam, kde jsem mu řekl, a stálo ho to 350 kč za nový relé v pojistkovce. Myslíte si že to jel reklamovat, aby mu dali spojku jeho zpět, které nic nebylo? NE!

Nevím jak ostatní, ale já když si nevím rady, nebo si nejsem jistej, raděj vemu telefon, zavolám tomu kdo to umí a ví si rady a řekne mi, dovez to, nech to tady, zaplatíš. Já to tak udělám a auto je OK.

_________________
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION, WEBASTO THERMO TOP C
Diag: SuperVag, CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pejsy
Zaslal: pá červen 12, 2015 20:45 pm Citovat
Založen: 3.6.2015 Příspěvky: 53
mě by spíš zajímalo co si tam naklikal v tý diagnostice
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: so červen 13, 2015 8:30 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
Pejsy napsal:
mě by spíš zajímalo co si tam naklikal v tý diagnostice


za 10 let na to přijdeš sám

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaha
Zaslal: so červen 13, 2015 8:43 am Citovat
Založen: 6.5.2007 Příspěvky: 1560 Bydliště: hk kraj
Pejsy napsal:
mě by spíš zajímalo co si tam naklikal v tý diagnostice

stačí si pročíst návod k obsluze AUTA jak to funguje a pak to musí docvanout i pologramotnýmu člověku Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pejsy
Zaslal: so červen 13, 2015 18:02 pm Citovat
Založen: 3.6.2015 Příspěvky: 53
tak já nevěděl že to je všechno elektronika že tam neni měrka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt duben 18, 2024 12:05 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.