Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Komfortní systém  »  Občas nefunkční kessy Superb II r. 2012
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Občas nefunkční kessy Superb II r. 2012

Autor Zpráva
Darfen
Zaslal: pá prosinec 19, 2014 8:00 am Citovat
Založen: 1.8.2012 Příspěvky: 67 Bydliště: Vyškov
Jezdí ke mě zákazník který si už delší dobu stěžuje na problémy s kessynou. Osobně se nebudu dlouze rozepisovat a hodím sem jeho popis závady. V paměti závad není uložena žádná závada, mě na dílně auto nechtělo nastartovat jen jednou a od té doby se mi nepodařilo závadu navodit. Provedl jsem parametrizaci jednotky, závada se 3 měsíce neprojevila a nyní nanovo. Provedl jsem parametrizaci znovu, ale bez úspěchu. Problémy dělají oba klíče. Myslel jsem si, že mu to může ovlivňovat telefon, ale jezdil i bez něj a závada se projevila znovu. Jestli jste se s tím někde setkali, podělte se prosím o zkušenost. Díky

Vyjádření zákazníka:

Popis reklamovaných opakujících se závad vozu:
první závadou, která se na voze začala projevovat bylo občasné neotevření dveří řidiče bez použití ovladače k vozu, tzn. po vložení ruky k senzoru kliky nedošlo k otevření. Tato závada se projevuje nepravidelně cca 4 měsíce v četnosti několika neotevření týdně, někdy i několikrát denně. U pravých dveří se tento problém projevil již také. Při opakování vložení ruky ke klice se někdy podaří vůz otevřít, ale většinou musí být použit ovladač. Při uzavírání vozu se tato závada projevuje velmi zřídka, ale projevuje.
Druhá závada, která se začala objevovat později, je již zásadnější a projevuje se cca 3 měsíce, je občasná nemožnost vůz nastartovat, projevuje se tak, že po prvním stisku tlačítka startování dojde k rozsvícení a postupné stabilizaci světelných symbolů, tak jak má být, a při opakovaném stisku tlačítka vůz nenastartuje a všechny symboly zhasnou a palubní deska celá zhasne. Opakováním celého procesu startování většinou vůz nastartuje, ale ne vždy, někdy se musí celý proces opakovat i dvakrát. Tato závada se projevuje občas, někdy 1x týdně, jindy 3x za den.
Třetí závadou, která se začala projevovat po druhé závadě, je občasná nemožnost otevření zavazadlového prostoru opět bez použití ovladače, její četnost se podobá v posledních týdnech četnosti první závady. Zase musí být použit ovladač. Dalším problémem otevírání zavazadlového prostoru bez použití ovladače se v posledních 3 týdnech stala skutečnost, že sice pomocí ruky lze otevřít zavazadlový prostor, ale současně se otevře celý vůz. Toto je zvláště nebezpečné z pohledu využívání pouze kufru bez následné jízdy, jelikož řidič nemusí otevření vozu postřehnout a může být vykraden.
Pro ilustraci a představu o využívání vozu uvádím, že je používán v podstatě každý pracovní den k jízdám ve městě s opakovaným startováním a delší jízdy jsou většinou absolvovány jednou týdně na vzdálenost cca 100km. Četnost startování, zavírání a otevírání vozu je cca 10x denně. Vozidlo užívá jednatel společnosti.

_________________
Autotronik ve škodovce
Nejdřív měř, potom řeš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaha
Zaslal: pá prosinec 19, 2014 8:11 am Citovat
Založen: 6.5.2007 Příspěvky: 1560 Bydliště: hk kraj
Co třeba baterka v klíčku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darfen
Zaslal: pá prosinec 19, 2014 9:44 am Citovat
Založen: 1.8.2012 Příspěvky: 67 Bydliště: Vyškov
Jasně, baterky měněny... a když je slabá baterka, tak to napíše maxik...

_________________
Autotronik ve škodovce
Nejdřív měř, potom řeš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anydraj
Zaslal: pá prosinec 19, 2014 11:05 am Citovat
Založen: 26.2.2007 Příspěvky: 2769
Prepajej elektroniku klice
Normal tohle.padaj na zem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Darfen
Zaslal: pá prosinec 19, 2014 11:55 am Citovat
Založen: 1.8.2012 Příspěvky: 67 Bydliště: Vyškov
Ale druhy klic to dela taky. A ten je nepouzivany...

_________________
Autotronik ve škodovce
Nejdřív měř, potom řeš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 14:44 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.