Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Hardware  »  OBD zásuvka - piny, redukce, pinout box, ...
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 2    Jdi na stránku 1, 2  Další

OBD zásuvka - piny, redukce, pinout box, ...

Autor Zpráva
FandaTDI
Zaslal: so prosinec 28, 2013 19:38 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 290
Zdravim,
nechci to celý psát znova, zkoušel jsem to nejdřív na dp ( http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?p=916182#916182 ), ale zatim bez odezvy, možná to bude lepší zkusit tady - máte někdo nějakej tip, příp. něco vhodnýho na prodej za rozum (aspoň zatim hlavně pro "studijní účely" Wink ) ? Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ecu123
Zaslal: so leden 11, 2014 19:43 pm Citovat
Založen: 9.12.2010 Příspěvky: 119
http://autokabel.cz/index.php?route=product/category&path=33_92
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: ne leden 12, 2014 14:50 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 290
díky za odpověď, ale o tomhle už vim ( http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=127519 , v gme vypadaj stejně/hodně podobně, jen cca 3x levnější ), ale pořád se mi víc zamlouvá origo (byť to těžko seženu s různejma barvama kabelů), tak kdyby někdo měl navíc nějaký obd zásuvky z auta (osazený, ideálně aspoň s pár desítek cm dlouhejma kablíkama), pár bych jich za rozum vzal (příp. i za něco vyměnil) ... díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egr
Zaslal: ne leden 12, 2014 18:22 pm Citovat
Založen: 5.1.2014 Příspěvky: 22
dve tri najdu vykuchane z auta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: ne leden 12, 2014 23:46 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 290
Arrow sz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: po leden 13, 2014 7:19 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
proč nezajedeš někam na vrakáč a nevystřiháš si to z aut ???
nebo to bys musel platit za benzín a to by stálo moc peněz ?
když vidim jak tady spekuluješ o 100 kč ..

p.s. pár jich mám doma a chtěl bych to třeba vyměnit za spalenou žárovku a tři prasklé pojistky , šel bys do toho ? myslím že to je za rozum ne ? Laughing Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: po leden 13, 2014 12:37 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 290
tak je pravda, že vrakáče mam i blíž než třeba Lipno, kam jsem projel zbytečně skoro litr (dvě cesty tam a z5 a to ani ne v benzínu, ale v ropákovi Wink ) díky zdejšímu fóru, ale s "vrakárníkama" o moc lepší zkušenosti nemam než s některejma profitunerama... Wink (teda vlastně kecam, vrakárníci neslibujou nic zadarmo, ti spíš mlžej než "nastřelej" cenu, která je kolikrát hodně mimo...)
Proč bych neměl spekulovat o 100Kč u něčeho, co se dá pořídit za 90,17 Kč komplet (teda bez drátů ... já vim, ty bys to samý určitě raději koupil alespoň za 238,- u toho autokabelu, ať to má nějakou "štábní kultůru" Laughing ) a jde zbastlit za zlomek týhle částky? (jeden samčí konektor/kábl mam z pinů zasazenejch v dpsce a celková cena cca 38Kč + práce - btw. ne moje a je to z doby, kdy takovej konektor byl těžko sehnatelnej i za "pár" stovek, resp. samotnej stál to, co "modrásek", ale zato v tom káblu mam pořádný součástky a přece je za cenu "bazmeku" Wink a přitom je to pravej opak "origovyhlížejícího" "léčitele zásuvek" Smile a přesto s kontaktem nemam problém ani u "áčkovejch složenců/svařenců" )
PS: jo dobrej odhad, spálenou žárovku a tři prasklý pojistky najdu, i kdybych je měl pro Tebe "vytvořit" - kde to vyměníme? Wink

PS2: jo a teď jsi mě tak setřel, že nevim, jestli jít do kouta trucovat nebo si tu založit další nick, aby se ta "naše" tunerská obec zase rozrostla a bylo zase víc tunerů než 22,2 na dědinu Laughing Cool Idea (ale nefandi si, že tu přibude další ["curewitch"] , po kom budete mít co opravovat Wink )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: po leden 13, 2014 13:17 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
tuhle jsem přemýšlel co všechno se vyplatí řešit když vezmeš rovnici problém /čas a zjištuju že hledat štekr tři dny aby stal o 20 kč mín se nevyplatí...
ale tobě asi jo , když to řešíš na dp a tady zároven.. Wink

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: po leden 13, 2014 14:35 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 290
Ty jsi nebyl v matematice zrovna premiant, co? Laughing
Vzhledem k tomu, že jde o určitej (ne zrovna výdělečnej) projekt (kde je tohle ta nejmenší položka, ovšem "jen" co se ceny týče), u něhož se teprv rýsuje celková struktura a pár takovejch konektorů už mam/porovnávam, takže kdybys pořádně četl, věděl bys, že skoro víc se zabejvam provedením než cenou (taky jsem před nějakym tim rokem koupil zásuvku za dvě kila - resp. vlastně dvě Smile , ale výhrady mam k provedením obou...), i když mi samozřejmě přijde jako blbost platit o skoro stopade víc za něco, co maj jinde za necelý kilo ...
A ten štekr(-y) hledam už delší dobu, řikal jsem si, že pokecem se třeba vyhnu objevování objevenýho, příp. nasbíram nějaký info o různejch provedeních/výrobcích a přijde mi to jako vhodněji vynaloženej čas (/prostředky) než objíždění vrakáčů ... ale s některejma diskutujícíma asi bude vhodnější "umět lízat a bejt diskrétní" (jsem si vzpomněl na ten vtip z baru - "Tak si vyliž pr... a nikomu to neřikej" Very Happy )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: po leden 13, 2014 15:54 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Víš Fando tady asi zapláče každej spekulant a s matikou to je uplně jinak nežli ty přemyšlíš,ten kdo to dělá denně neřeší štekry za 97kč ani za 130kč,buď si je vyrobil z dostupných věcí a fungujou do teď nebo si je koupil tak aby fungovali a vydrželi,matematikou bych se fakt neoháněl,protože Digiho rovnice je selský základ a přes to nejede vlak a kdo to nepochopí je spekulant a licituje o ceně a nemá smysl se pouštět do dalších úvah o tom co a jak...

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Dusanm5
Zaslal: po leden 13, 2014 18:57 pm Citovat
Založen: 9.7.2007 Příspěvky: 143
DIGI-DELETED napsal:
tuhle jsem přemýšlel co všechno se vyplatí řešit když vezmeš rovnici problém /čas a zjištuju že hledat štekr tři dny aby stal o 20 kč mín se nevyplatí...
ale tobě asi jo , když to řešíš na dp a tady zároven.. Wink


To co pises je znamy kazdymu kdo dela sam na sebe. Jsou tu ale i taci, co se v zamestnani nudi a misto toho aby delali za co je plati, tak za penize zamestnavatele vymysli picoviny jak usetrit vlastnich 20Kc. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FandaTDI
Zaslal: po leden 13, 2014 19:23 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 290
exotus: Když to vidíš takhle, proč bych ti to vymlouval ... vlastně ti to docela závidim ... a rád bych byl ještě optimističtější co do výroby (i investování do něčeho kvalitnějšího s vědomím proč třeba nejen u těch, "co to dělaj denně" - možná, že tunerská "lóže" je na tom s informovaností líp - i když cenová politika tomu moc nenasvědčuje, ale mezi diagnostikama je to dost bída a fóra jako tohle je od pořádnejch cajků spíš odrazujou, ač to navenek vypadá naopak, ale to dělá to přehánění... origo bez alternativ, čína automaticky aušus a ona je pravda vlastně někde mezi, což rezolutně odmítaj nejvíc ti výrobci, co maj máslo na hlavě Wink ), ale tenhle pohled je jednim z důvodů, proč to tady je samej rozsypanej čaj a za chvíli se z něj nevyhrabem (a co je možná horší, ani nebudem vědět, jestli je to Sencha nebo Jemča, popř. pro znalce orange pekoe nebo congou a s růžovejma brejlema nepoznáme ani zelenej od fermentovanýho) ... pak se tady chodí s top kulovnicí na veverky, zatimco číňan si vystačí s prakem a ti, co se o tom přesvědčej sami, už pak většinou nemaj potřebu se na takovejchhle fórech nechat zesměšňovat, urážet, číst cosi o spekulantech a co já vim co ještě Wink ... a nakonec ti takovej "profík" popřeje příjemně strávený mládí mezi zdrojovejma kódama, kterejm nerozumí a raději si zaplatí někoho, kdo mu ten "rozsypanej čaj" "originálně" přelouská a zaplatí takovou sumu, aby stálo za to o tom raději držet hu*u (nebo aby pro samý vydělávání neměl čas "řešit takovýhle kraviny") Laughing
... a tim bych tohle téma asi uzavřel, už mě to tady zas neba (tim spíš, když o to tady nikdo nestojí) a člověk se o tom stejně dozví víc jinde ...

edit: a novej přírustek - Dusanm5: ale aspoň se tu člověk pobaví Wink Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: po leden 13, 2014 21:04 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
teda fando tys to vzal zeširoka...
apropos jaká byla zatím tvoje největší investice do diagnostiky ?
a neber to jako provokaci , je to normalni otazka tak čekám normalní odpověd Smile
jinak jedina alternativa originalu je jen klon, neesistuje žádný mezikvalt Smile

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydra
Zaslal: po leden 13, 2014 21:44 pm Citovat
Založen: 6.7.2013 Příspěvky: 184
Kdyby si ale delsi dobu kupoval 1vrs. toaletak do zasobniku tak by i na diagnostiku usetril.

http://www.moracell.cz/en/products/paper-hygiene/toilet-papers/1-ply/108-toaletni-papiry-do-zasobniku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alex
Zaslal: po leden 13, 2014 22:14 pm Citovat
Založen: 13.1.2014 Příspěvky: 24
i vy srandisti Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 2    Jdi na stránku 1, 2  Další
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je pá duben 19, 2024 13:52 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.