Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Panely přístrojů, immo  »  RB4 - 8E0920900L za 8E0920930S
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

RB4 - 8E0920900L za 8E0920930S

Autor Zpráva
FandaTDI
Zaslal: pá březen 09, 2018 1:47 am Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Ahoj,
stačí na to origo SuperVAG(/VCDS)? Jsou tam krom immo další "peripetie"? "Základ" by měl být dobrej/záměnnej a klíče/čipy jsou k oběma budíkům, i když s tím zaučením (/natažením/přepsáním VIN/SKZ) si úplně jistej nejsem, natož když tady čtu o tolika dodrbanejch budíkách ... Km by se asi ani měnit nemusely (i když by to bylo lepší, ale za mě radši nechat pův.km než třeba immo off ...), jen mě zajímá, jak velký je to "s*aní" a jestli se musí přepisovat 24c08 nebo jestli je v tom i jinej háček ...
Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaha
Zaslal: pá březen 09, 2018 7:33 am Citovat
Založen: 6.5.2007 Příspěvky: 1560 Bydliště: hk kraj
Tak úplně jednoduše to nejde, to by to pak mohl dělat každý blbec jako na octavii Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: pá březen 09, 2018 10:08 am Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Tak to je na dobrý cestě aneb "řekni blbci, že něco nejde a on to udělá" ... Cool Very Happy
Jako ještě jsem neviděl ani auto, tj. jestli je původně 9Q2 nebo 9Q3 (když 930S jsou 9Q4...a aby to mělo nějakou štábní kulturu, přepsat/dopsat to je to nejmenší, na což i "neblbci" většinou kálej Wink ). Na CP bych si asi netroufal, resp. věděl, komu dohodit kšeft (toho nebudu otravovat dokud jsem auto ani neviděl), ale to by podle všeho tady ještě komplikací bejt nemělo, ač tuším i rozdíl/"zradu" v zapojení (v Else jsem bez přesnější identifikace aspoň prodejního typu a kódu motoru našel osazení/pinout zelený i modrý svorkovnice, ale údajně je tam ještě třetí štekr, kterej by to taky chtělo identifikovat ... )
Přemejšlel jsem, jestli "oživit" i starej KKL kábl nebo jestli to vůbec zkoušet ORIGINÁL čínou (mám koupený data Audi od Launche, který se tvářej, že by mohly umět vyčíst i ten PIN, ale při snaze o support mě akorát zasypávaj rozsypaným čajem Razz - http://www.x431.com/service/testListAction.do?method=showVehicle ... ) a "skladba" těch dat dává tušit, odkud je to ORIGO obšlehlý Cool
Nějaký bližší info?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
midnight_man
Zaslal: pá březen 09, 2018 10:42 am Citovat
Založen: 22.3.2007 Příspěvky: 581
AVDI/SMOK.....ja by som do toho moc nesahal pretože skončíš s dEF a aj tak to niekam zanesieš.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: pá březen 09, 2018 11:14 am Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Díky za tip, tomu bych se chtěl právě vyhnout (až takovej blbec, abych do toho lezl např.vagprogem nejsem...), i když jsem koukal, že min. s vyčtením PINu by si bez def/error měl poradit třeba i Vag eeprom programmer (i změnou statusu immo...) ... Btw. třeba poláci(VCP) jsou na tohle crypto taky krátký?

Za kolik to kdo umíte? (vzhledem k tomu, že se dotyčnej měl ozvat dnes a neozval, tak tipuju, že by s def mohl přijít sám Laughing , takže ideálně cena s i bez def Razz Wink )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
midnight_man
Zaslal: pá březen 09, 2018 11:31 am Citovat
Založen: 22.3.2007 Příspěvky: 581
VCP??? o tom neviem...

však si nájdi v okolí človeka kto to robí Smile na takéto cenové ponuky zabudni....Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anydraj
Zaslal: pá březen 09, 2018 11:35 am Citovat
Založen: 26.2.2007 Příspěvky: 2769
Fando, jsi dobry spisovatel.Dej to nekomu co to umi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FandaTDI
Zaslal: pá březen 09, 2018 12:28 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
midnight_man: ? To je jak odpověď někoho prodávajícího zajíce v pytli někde v tmavý uličce ... Very Happy Very Happy Very Happy

anydraj: Dík. Ok, za kolik? Jen bych se rád vyhnul opakování situace, kdy jsem např. TMS370 přivezl někomu "kdo to umí" (jen u sebe zrovna neměl svojí patici na TMS...), měl to u něj dva tejdny, projel kvůli tomu zbytečně x set km, aby mi pak řekl PIN vycucanej z prstu a já to musel posílat někomu jinýmu na vyčtení ...

Zeptal bych se i co to teda obnáší, ale nerad bych tím urazil něčí investici nebo čas na to, aby to uměl, takže kdo (ideálně pha a okolí) a za kolik a jak dlouho to zabere?

Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
midnight_man
Zaslal: pá březen 09, 2018 14:37 pm Citovat
Založen: 22.3.2007 Příspěvky: 581
sak ak sa tomu chces venovat googli, hladaj....ktory tool vie tieto budiky Wink a objednaj...ved v tom nie je ziadna veda. Proste potrebujes nastroj ktorý to vie korektne spravit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anydraj
Zaslal: pá březen 09, 2018 14:49 pm Citovat
Založen: 26.2.2007 Příspěvky: 2769
No to jsi me ted pobavil.
proc pletes nejaky TMS s timhle
Vaha jasne rekl, jednoduchy to nebude.
A nebude, ty Def to je docela prusvih
Zkus poslat aspon zavady budik a EDC
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
exotus
Zaslal: pá březen 09, 2018 19:36 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Nebo zajed na Mácháč ????

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FandaTDI
Zaslal: pá březen 09, 2018 21:11 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
exotus: trefná provokace Razz Cool

Tak jsem s tou "skládankobořenkou" měl tu čest osobně a podle toho, co tu píšete, jsem teda čekal větší Vorsprung u těch RB4 Very Happy ... Nakonec na tu výměnu budíků ani nedošlo (ani jsem neměl příležitost se obtěžovat zkusit tu čuprvagínu a ofiko Launch/EZDiag je snad horší než "čínadruhourus" a jsem fakt rád, že jsem s tím neotravoval známýho, co by to dal s prstem v zádi ... ), protože "kutil Tim Babica" Smile (majitel) tam měl spoustu jinejch problémů od špatně udělanejch rozvodů po bouračce (kdy pod novym/jinym deklem rozvodů byly ještě zbytky starýho zlámanýho, řemen volnej, kladka mimo značky,...) po svítící pytle s oběma měněnejma (ty byly ok, stěžovalo si to na nenainstalovenej klíčovej přepínač a kontrolku u lampy...), i když jsem koukal, že tahle airbagovka už má CP, ale naštěstí celkem jednoduše řešitelný a naštěstí se ten vypínač dal i odkódovat (to jsem čuměl, klobouk dolu čtyřem kruhům Wink ) a "oříšek" (doslova - nějakej malej torx Very Happy ) nakonec - "špatnej příjem rádia" a hned mě směřoval na ant.zesík u zad.skla, ale to, že dom*dal konektor na rádiu tím oříškem (zatlačil ten středovej kontakt dovnitř, údajně aby to mělo aspoň nějakej kontakt Laughing ) podle něj u koaxu podstatný není Very Happy ... Btw. naviplus taky "dokopávka" s nekompletní kabeláží ...


anydraj: v budíkách jen bez komunikace s "dokopávkou"(rádiem) a v motorovce sychro vačka/klika, ale na to ses asi neptal ... Razz
Majitel chtěl holt barevný budíky, ale dle očekávání po prvotním obhlídnutí "vrakoviště" uvnitř auta (mraky "vytrhanejch" dílů se šmiklejma svazkama a k dodělání tempomatu si přinesl páčky i s volantem a sloupkem řízení Very Happy ) nejlíp za pac a pusu ... Wink ... Mohl jsem se ho zeptat ("v souladu s řešením antény rádia"), jestli by mu místo páčky tempomatu nestačil šroubovák bodlej vedle páčky blinkrů Very Happy Very Happy Very Happy

midnight_man: sice taky nicneříkající, ale aspoň lepší odpověď Wink Těch nástrojů je víc, když to jede obyč. po K-Line ... Ovšem zjistit, kterej to umí jak moc korektně (/čistě, i když za mě klidně se zachováním i pův.VINu, jak tomu v některých případech je...), to už se Google musí řádně "podojit až u pr*ele" Very Happy


Naposledy upravil FandaTDI dne pá březen 09, 2018 23:06 pm, celkově upraveno 6 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FandaTDI
Zaslal: pá březen 09, 2018 21:16 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
Btw. taky chtěl staging, kterej ale u těchhle budíků asi max. (jestli vůbec) úpravou eeprom, ne? (krátký kódování a adaptace taky ne) Jde to vůbec nějakym způsobem u těchhle budíků?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 10:04 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.