Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Hardware  »  programator na tyto jednotky
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 2    Jdi na stránku Předchozí  1, 2

programator na tyto jednotky

Autor Zpráva
adi
Zaslal: pá únor 13, 2015 0:18 am Citovat
Založen: 24.1.2011 Příspěvky: 29
diky moc chlapi.Moc jste mi pomohli Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: pá únor 13, 2015 7:35 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
no když nevíš co je flash a eeprom , tak to snad ani nemůžeš myslet vážně svoje dotazy ne ? ale čipovat určitě umíš co ? Laughing Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
simpivdf
Zaslal: po duben 24, 2017 23:54 pm Citovat
Založen: 11.10.2008 Příspěvky: 2
co je to za čuráka digi deleted?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PauLofWoCC
Zaslal: pá prosinec 29, 2017 14:08 pm Citovat
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 51 Bydliště: Bzenec
Zdravím pánové,
nejsem chipař ani tuner...jsem LPG mechanik (alternativní paliva v autech).
Mám na vás prosbu - budu stručný...
Posílám fotku jednotky pro 4válec.
Existuje jeden výrobce jednotek, který prodává mnoha LPG výrobcům své jednotky (vypadají takřka stejně), ale pokaždé se spojíte s jiným programem toho daného konkrétního výrobce.
Mě by zajímalo, která součástka to způsobuje, o čemž jsem přesvědčen, že se jedná o Eprom nebo Eeprom paměť, kde je nalítý firmware.
Ty kundy co sem tu jednotku rozdělal, tak pár součástek - těch popisků naschvál vytavili....viz ten nejvíce pinový šváb lehce navrchu fotky.
Soubor s firmware by měl být cca do 140kB...
Jenom se chci zeptat, jestli od oka poznáte, co by mohla být ta paměť nebo jestli je to ta potvora s milion nožičkama? A lze to taky zjistit, když proměřím kabeláž na PINech výstupu jednotky pro komunikaci K+L line na jaký šváb to jde?
http://paul-wocc.wz.cz/LPG-ECU.jpg
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: pá prosinec 29, 2017 15:18 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Odhaduju motorola MC912xx ,vše v jednom interní eep + flash

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PauLofWoCC
Zaslal: pá prosinec 29, 2017 23:50 pm Citovat
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 51 Bydliště: Bzenec
Můžu se ještě zeptat - vzhledem k tomu, že takového švába v životě nemožu vyletovat ven, lze ho vyčíst a přehrát přímo na té naletované desce? Někde sem viděl na youtube, že borci k některým nožičkám přiletovali drátky a vykrádali z tama data i když byl šváb připojen k obvodům té desky...?

Ještě zkusím známého, co má skoro stejnou jednotku od jiného výrobce, tak se do ní kuknu, jestli ty čísla má taky vysmažené pryč...
Ještě mám zálusk po jednotkách z originálních LPG zařízení (co dělají výrobci). jednu mám doma, mrknu se co tam pujde vidět.
Zatím děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dreizig5
Zaslal: so prosinec 30, 2017 1:29 am Citovat
Založen: 11.9.2012 Příspěvky: 461
ano.pokud máš vybavění tak napájíš pár drátku a čteš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: so prosinec 30, 2017 6:20 am Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
PauLofWoCC napsal:
Můžu se ještě zeptat - vzhledem k tomu, že takového švába v životě nemožu vyletovat ven, lze ho vyčíst a přehrát přímo na té naletované desce? Někde sem viděl na youtube, že borci k některým nožičkám přiletovali drátky a vykrádali z tama data i když byl šváb připojen k obvodům té desky...?

Ještě zkusím známého, co má skoro stejnou jednotku od jiného výrobce, tak se do ní kuknu, jestli ty čísla má taky vysmažené pryč...
Ještě mám zálusk po jednotkách z originálních LPG zařízení (co dělají výrobci). jednu mám doma, mrknu se co tam pujde vidět.
Zatím děkuji.

Jde o to jak je napsanej program,myslím že vhodnější metodou je se k tomu dostat univerzalním nařadím přes obd,což lpg většinou má pro své nedokonalé sw,existuje tool na čtení flash pro x distribucí,než nějak pracně číst přímo procesor,nevíme zda se ten soubor co máš k dispozici rovná souboru pro zápis,cryptování a pod. ne vždy je stejný soubor pro obd přes tool a po bdm...
Třeba tohle http://www.lpgshop.co.uk/ccy-usb-lpg-interface-no-1-stag-bigas-oscar-kme/

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
anydraj
Zaslal: so prosinec 30, 2017 7:51 am Citovat
Založen: 26.2.2007 Příspěvky: 2770
Podle napajeni to fakt vypada na HC912x, otazka je ktera to je.
Je jich docela dost.
Nacist pres BDM 4 draty a programator, napr Xprog, UPA a dalsi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PauLofWoCC
Zaslal: so prosinec 30, 2017 21:48 pm Citovat
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 51 Bydliště: Bzenec
[quote="exotus"]

Rozumím ti, že obsah souboru je pro změnu firmware po kabelu, ale pro přímé napadnutí procesoru - naletováním drátků bude obsah procesoru obsahovat jen část toho souboru (teoreticky)...
Samozřejmě kabel (něco jako link co jsi posílal) mám, ale není soft (tool) pro napadnutí té jednotky.
Dle mého názoru je HW furt ten samý, jen SW hlavičku nalijou tak, aby se dalo spojit s konkrétním programem danného výrobce.

Kuchnul jsem jednotku jedné originálky LPG - naštěstí jsou tady sdílnější...
Nejdůležitější šváby:
ST 74AC14 - nějaký CMOS - nejspíš nic chytrého co by si mohlo pamatovat data
ST ST10F271-AEA - sloučenina paměti, operační paměti a procesoru - tady si myslím, že jsou všechna data
ULQ2003AFWG - nejspíš nic chytrého co by si mohlo pamatovat data
NXP 74AHC08D - nějaký CMOS - nejspíš nic chytrého co by si mohlo pamatovat data

Kabel pro tuto jednotku taky mám, dokonce sem našel nějaký nalívač HEX souborů do toho procesoru u toho diagnostického programu...což je omyl výrobce to tam vůbec dávat....zkusím to, ale myslím si že asi tak jednoduché to nebude Very Happy

Můj poslední dotaz zní...dokážu někde najít, jakými programátory by šel tento MCU vykrast a případně nalít?

ADD1:Jinak pánové smekám, čím víc se o to zajímám, a to celkem 3.tí den...tím víc je mi na blití, že tady mám plně funkční jednotku do které se nejde dostat.

Ještě jedna poznámečka....
Od dalšího výrobce jendotek - doma mám nekuchnutou (někdy do daleké budoucnosti)...do jendotky se de dostat, ale pouze diagnostický režim....nejsou dovoleny úpravy....
Kdysi ve slabé chvilce mi ital nahrál program, přepsal číslo v jednotce - nikde nic neflashoval nebo to nešlo ani vidět (přes teamviewer) a jednotka byla odemčená pro všechny úpravy, nastavení, seřizování...
Bohužel mě debila nenapadlo, než on ten prográmeček na přepsání čísla smazal, tak odpojit internet....hold moje chyba...:-/

ADD2: Dnes sem doměřil k+l piny na kabeláži, oba dva jdou na MCU švába....u jedné jednotky přes odpor 1k a u druhé jednotky 2k2.
U té ST10xxxx to jde na - PIN P3.11 / RxD0 a druhý na PIN P3.10 / TxD0, ovšem programátorem se napichují jiné piny, což znamená, že HEX soubor nebude to samé do flash paměti přes directattack (BDM) a přes OBD. Možná snad by bylo dobré jej spíš přes BDM zazálohovat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 2    Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 19:31 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.