Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Komfortní systém  »  A7 kódování gateway po montáži TZ
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

A7 kódování gateway po montáži TZ

Autor Zpráva
slimjim
Zaslal: čt duben 28, 2016 22:33 pm Citovat
Založen: 8.4.2011 Příspěvky: 14
Ahoj,
poradí mi prosím někdo s kódováním gateway na A7 20100 , 4G0907468E po montáži tz a jednotky pro TZ .stávající kódování 00CD077D00
díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: čt duben 28, 2016 23:45 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Myslím že kodování GW stačit nebude a vcds asi taky ne...

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DIGI-DELETED
Zaslal: pá duben 29, 2016 5:26 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
Exotus myslíš že na" vopravování" A7 nestačí diag za 15 dolarů ? to by přeci měla , když stačila na úplně všechny audiny , folksvágny ,seaty a škodovky až doposud ne ?

ale asi to ještě mistr freedom nestihl přeložit do cz , páč má zrovna jiné starosti - je na návštěvě u kimčonguna v severní Koreji a zrovna probírají strategii tažení proti klonům v číně ...
Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slimjim
Zaslal: pá duben 29, 2016 15:27 pm Citovat
Založen: 8.4.2011 Příspěvky: 14
Při koupi jsem se Svobody zapomněl zeptat zda se jedná o čínu.Ale ani poslední aktualizace nepodporuje popis kódování gateway.V dalších jednotkách (centr.ele,parkování,.. ) překódovat jde.neumím překódovat gateway a systém nevidí jednotku tz. Tažné montovali v autorizáku před rokem, ale káru chtěl zapřáhnout až teď, ale šli pouze brzdy .Děkuji DIGIMU za osvětu ,ale každý diagnostiky nekupuje na tržnici.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kluso
Zaslal: pá duben 29, 2016 18:01 pm Citovat
Založen: 8.4.2009 Příspěvky: 782
tvl. když dělali tažné v autorizáku,tak proč tam pán nezajede ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slimjim
Zaslal: pá duben 29, 2016 18:13 pm Citovat
Založen: 8.4.2011 Příspěvky: 14
Rodina a 200km, tak jsem chtěl pomoci. Pokud to je problém bude muset zajet
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: so duben 30, 2016 0:44 am Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
DIGI-DELETED napsal:
Exotus myslíš že na" vopravování" A7 nestačí diag za 15 dolarů ? to by přeci měla , když stačila na úplně všechny audiny , folksvágny ,seaty a škodovky až doposud ne ?

ale asi to ještě mistr freedom nestihl přeložit do cz , páč má zrovna jiné starosti - je na návštěvě u kimčonguna v severní Koreji a zrovna probírají strategii tažení proti klonům v číně ...
Laughing

Na "popravovaní" stačí... Slim pepa už to ví Laughing
"mistr freedom" dlouho jsem se smál Wink překladatel nic víc a ještě mu to dává pohulit že má vždycky dlouhou mezeru mezi updatem,prostě ta "lingvistka" nepojede ligu jako rákoska za misku rejže Wink

Aby slim nebyl nahněvanej tak se vrátím k tématu,vydle a prodlužka to neopravěj,majitel A7 jede na fetu nebo je z galaxie plejady,pověsit na sportback iso 50 je zhovadilost,už stačí jen zapřáhnout starej hobby prkeňák (plánek byl v časopisu urob udělej si sám) naložit ho kravskou mrvou a zakopnout do špičky ty vydle a letět na záhumenku přikopnout řípku páč se začínají plnit agrotechnické lhůty...
Masakr na druhou,je to v rodině,tchán to pochopí,"mistr freedom" za tři roky hodí do placu CZ verzi která to bude mít v podpoře takže po Halinovsku rada zní ser na to....

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FandaTDI
Zaslal: pá květen 13, 2016 20:39 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
exotus napsal:
Myslím že kodování GW stačit nebude a vcds asi taky ne...

To ("VCDS stačit - asi - nebude", popř. "jde jen online" VASem/ODISem... ) už jsem slyšel o tolika věcech, na který i to VCDS stačí (ale přitom většinou od lidí, kteří končej tam, kde končí freedom verze, popř. vis...), že bych si (asi Laughing ) troufl tvrdit, že nemáš pravdu...

Ale k tématu - je pravda, že u autorizáků se už taky pomalu nedivim ničemu, ale jaktože to rovnou nenakódovali??? Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: pá květen 13, 2016 21:01 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Když si troufáš tvrdit že nemám pravdu tak mu porad,nebo napiš postup,co všechno budeš tím vcds US(CN) verze kodovat kromě GW tak aby to všechno fungovalo jak má... Docela mě to i zajímá,nebo to je jen teoretický plod studia google?

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FandaTDI
Zaslal: pá květen 13, 2016 22:11 pm Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
abych poradil (když jsem konkrétně tohle/u tohohle auta nedělal), mi trochu komplikuje i R-T (což jsem jim taky vyčítal, ač chápu jejich argumenty a i přesto jsou "akčnější"/vstřícnější než leckterý zastoupení, byť třeba celosvětově v první pětce při prodeji Shocked Wink ) např. kódovanejma labelama, který "offline"(bez auta) neotevřeš ani v lcode... Sice rusové maj nějaký řešení, ale další "pakárna" navíc ... No aspoň se v rámci možností snažej s tou podporou, která je pořád nejlepší v EN, ač jsou i zastoupení, který se neflákaj ani v tý tvorbě/vývoji bo jak by řekli přímo v r-t, "reverse-engineeringu" ... Wink
Ono kolikrát nejen s vcds (asi častěji se s timhle setkáš spíš v tom autorizáku, atd. ... Very Happy ) jde i to, co třeba i dodavatel(-é) tvrdí, že nejde ... aneb řekni blbci, že něco nejde a on to udělá Laughing Cool

edit: ačkoliv bych se nedivil, kdyby tohle směřovali už k tomu "hex-netu" ... nezkoumal jsem, jestli jen další "level" udržení know-how (např. tim, že to daj do nějakejch skriptů, ap. ... ), popř. zisků nebo jak je to s tou podporou novejch aut, ale jak řikam, x věcí, který dle různých zdrojů s vcds "nejdou", jdou ... Cool (jen tam jde často o zjištění těch přístupů, nezdokumentovanejch kanálů, postupů, ap. ... )

Jinak DIGI - tady jsi tim posl. odstavcem fakt pobavil Laughing Wink (a exotus s tou ligvistkou taky Cool )
Ale buďte v klidu, slyšel jsem, že třeba i Piwis háže hlody Smile (a taky mam pocit, že sem tam je chybka i v origo/EN verzi vcds, což maj sice vykoupený celkem bezkonkurenční cenou podpory Smile , narozdíl od některých jejich zastoupení, který si nechaj platit i za neúplnej překlad... Wink )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: so květen 14, 2016 10:02 am Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Ono asi tvrdit že to tím RT nejde není uplně na místě,šlo by ale pokud to vyhodí hlášku že ecu nemá podporu tak tě to stejně zastaví... A kodovat něco kde nevíš význam jednotlivých byte je hardcore...
Vas a odis si při retrofitu už dotazuje na SWM online,něco lze offline ale ne vše...
Ono kdyby bylo víc času a člověk by se věnoval jen jedné značce tak tak není problém si vytvořit .lbl,v loni jsem si takhle hrál s bornetz na Yeti retrofit led lamp,ale to máš počmárané 4x A4 a x hodin studia s diagnozou,bohužel v rámci obživy to nejde,no musel jsem to vědět,nebo to alespon zkusit,to zná asi každej...

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FandaTDI
Zaslal: so květen 14, 2016 11:57 am Citovat
Založen: 28.6.2010 Příspěvky: 289
...až moc dobře Laughing
To se mi právě líbilo na pův. .lbl - možnost editace a event. i nějaký "odstředníkovaný" nápovědy přímo u konkr. kanálů,ap. (což se r-t snaží dá se říct "nahradit bublinama" a ne u všech jednotek úspěšně, natož těch pro evropskej trh, ale tam zas může mít řešení třeba DE zastoupení či komunita kolem něj/nich,ap. ...)

SWM? Nebo SVM? To je taky jedna z věcí, o kterých jsem se dozvěděl, že s vcds nejdou, ale min. v některejch případech (jako 5F) to neni pravda...jen jde o to vědět, co kde zadat, "střílet" naslepo je samozřejmě rizikový Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaha
Zaslal: so květen 14, 2016 11:58 am Citovat
Založen: 6.5.2007 Příspěvky: 1560 Bydliště: hk kraj
A7 dokodavat tažný jde s VCDS, dělal jsem nejaký retrofity na A6 4G a jdeto VCDS i když na něco není popis jak píše exotus výzkum vyvoj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 14:16 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.