Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Chiptuning 101  »  Delco 16178209 pro opel 1.6 - zvýšení volnoběžných ot�
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Delco 16178209 pro opel 1.6 - zvýšení volnoběžných ot�

Autor Zpráva
Thomasing
Zaslal: pá leden 15, 2016 19:16 pm Citovat
Založen: 19.2.2014 Příspěvky: 27
Ahoj všem,

pomohl by mi tu někdo se zvýšením volnoběžných otáček u této jednotky? Delco 16178209 BNAM D95021. potřeboval bych z cca 900-950 jít o cca 100-150 otáček nahoru, tzn. aspoň na 1050-1100 ot./min.

Nemá někdo prosím damosy pro tento typ jednotky?

Asi se ptáte proč u takové staré hujdy něco takovýho řešit. Postavil jsem od píky 1.6 16V (X16XE) s odlehčeným setrvákem o cca 2,5kg a pro klidnější chod motoru potřebuju jít s volnoběžnejma otáčkama trochu nahoru.

Nejsem si jistej, jestli u této jednotky jde něco upravovat a jestli nakonec nebudu muset koupit nějakou programovatelnou jednotku a tu naladit, ale zatím se tomu chci vyhnout.

Moc díky za pomoc. Pokud někdo bude vědět, jak na to, hodím semka dump z flashky 27C512.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Okura
Zaslal: pá leden 15, 2016 20:50 pm Citovat
Založen: 4.10.2008 Příspěvky: 2168 Bydliště: Ostrava
u některých rj to jde i diagem

_________________
Immo emu, http://eshop.autoelectronic.cz/ new - Alfa/Fiat immo emu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Thomasing
Zaslal: so leden 16, 2016 10:39 am Citovat
Založen: 19.2.2014 Příspěvky: 27
Ahoj,

"diagem" myslíš, obecně diagnostikou? Jo, máš pravdu, u některých jednotek to jde, ale jenom v hodně malým rozsahu, např. do 50 ot./min.

Vtip je ten, že bych v budoucnu rád udělal více úprav a to třeba zvedl rev. limit aspoň na 7500 ot./min. Motor je kompletně předělanej. Jiný ventily, pružiny, písty a mnoho, mnoho dalších úprav, který jsem udělal.

Rád bych se nejdřív seznámil s jednotkou, kterou tam mám, zjistil co a jak funguje a zkusil ji v rámci určitých limitů naladit co půjde, pokud to vůbec půjde??? První s čím sem chtěl začít, tak jsou volnoběžný otáčky, aby měl motor klidnější chod.

Pokud by mi někdo mohl prodat DAMOSY nebo něco, s čím bych mohl začít, tak koupím. Nechci nic zadarmo. Mohl by mi s tím někdo pomoci?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ludvik2
Zaslal: ne leden 17, 2016 18:17 pm Citovat
Založen: 24.4.2008 Příspěvky: 39
Další Opel Very Happy já dělal teď pár Cors a Kadetů GSI na závody do vrchu, ale tohle po mě nikdo nechtěl Smile na tyhle starý jednotky je "podpora" od lidí co se zabývají jejich úpravou "doma", na tohle ladění je dobrej tenhle emulátor:
http://www.moates.net/ostrich-20-the-new-breed-p-169.html
Je tam i forum tak koukni jestli už to tam někdo neřešil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thomasing
Zaslal: čt leden 21, 2016 18:49 pm Citovat
Založen: 19.2.2014 Příspěvky: 27
moc díky, podívám se na to Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je pá březen 29, 2024 1:19 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.