Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Chiptuning 101  »  edc16c34 write error
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 2    Jdi na stránku Předchozí  1, 2

edc16c34 write error

Autor Zpráva
DIGI-DELETED
Zaslal: so listopad 14, 2015 10:35 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
máš pravdu, ani nevim proč to řeším, některé věci jsou asi neřešitelné Laughing
ještě jedna idea, že by flasher nespočítal korektně crc a kvůli tomu přerušil zápis ? ale když to popraví i zápis originalu tak tam nevím..

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chucky
Zaslal: so listopad 14, 2015 18:42 pm Citovat
Založen: 23.2.2007 Příspěvky: 489
to je nesmysl, chk se ověřuje až po kompletním zápisu při resetu jednotky. jak říká vopi, anydraj i má zkušenost je 100% úspěch. Pozor u galletta na špatné drivery, obecně je i hodně potřeba Intel core procesor pro korektní funkčnost... Osobně vidím spíše problém ve tvém vybavení (pc, instalace, hw) než v autě a protokolu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomík
Zaslal: so listopad 14, 2015 21:40 pm Citovat
Založen: 9.1.2011 Příspěvky: 580
Problem u forda je čekání po zapisu vypnutí a zapnutí kličku přesně jak flshery pišou staci to prehodit a problém. Další problém je eeprom muže se změnit. ford, renault jak piše okura BDM maš zalohu maš klid Ale při troše štěstí a dobrém postupu je pravděpodobnost veliká ale nikdy ne sto pro.Každýho věc někdo to riskne ušetří čas někdo udělá BDM a má komlet zalohua klid.Až majiteli umře ECU třeba při sváření nebo odborným startováním boostrem na nakladáky Smile budete se zalohou BDM Velkej šéf Smile))

_________________
bmw,bmw,bmw od roku 1995 stavba závodních aut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: ne listopad 15, 2015 3:35 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
chucky napsal:
to je nesmysl, chk se ověřuje až po kompletním zápisu při resetu jednotky. jak říká vopi, anydraj i má zkušenost je 100% úspěch. Pozor u galletta na špatné drivery, obecně je i hodně potřeba Intel core procesor pro korektní funkčnost... Osobně vidím spíše problém ve tvém vybavení (pc, instalace, hw) než v autě a protokolu.


nb hp4530,mcu i5 , 8g ram , to by snad pro zápis 2mb po kline dat mohlo hardwarově stačit ne ? jiné ecu mi to nedělají

takže flasher zapíše data a až pak spočítá crc ? možné to je, ale je mi divná na co se potom čeká u některých ecu(wait processing) a až pak spustí zápis (bmw, edc17-boot atd)
další věc jsou ty hlášky vypněte-zapněte zapalování , zápis skončí , výzva k vypnutí a zapnutí a pak naskočí znova výzva k zapnutí bez předchozího vypnutí , tak nevim , někde se asi ztratil jeden úkon Rolling Eyes
ale jak říkám tento problém se mi stává jen u edc16c34 family.

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chucky
Zaslal: ne listopad 15, 2015 11:56 am Citovat
Založen: 23.2.2007 Příspěvky: 489
samozřejmě že se chk se počítá dopředu a nahrává se spočítanej, ale ecu ho kontroluje až na konci zápisu kdy ověřuje integritu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: ne listopad 15, 2015 15:49 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
tohle povětšinou lehne po smazani flash ještě před zápisem Wink

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vopi
Zaslal: ne listopad 15, 2015 22:37 pm Citovat
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 489
Určitě bych i řešil HW, Já používám origo galletto + DELL řady latitude v nejsilnější kombinaci i7, 8GB RAM, SSD disk, silná baterka a nikdy jsem neměl problém s žádnou EDC16C34!

_________________
ECU
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: po listopad 16, 2015 7:27 am Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
ptejte se mně na co chcete , já na co chci odpovím Laughing
pokud mi ten flasher i s notebookem korektně dělá edc17 boot , tak nevidím důvod proč by to nemělo po kline nalít edc16,
ale jestli je k tomu potřeba výpočetní výkon serveru o 4 mcu , tak nevím , třeba opravdu problem v tom že i5 je slabá ... Wink

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chucky
Zaslal: po listopad 16, 2015 9:40 am Citovat
Založen: 23.2.2007 Příspěvky: 489
Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vopi
Zaslal: po listopad 16, 2015 11:00 am Citovat
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 489
DIGI-DELETED napsal:
ptejte se mně na co chcete , já na co chci odpovím Laughing
pokud mi ten flasher i s notebookem korektně dělá edc17 boot , tak nevidím důvod proč by to nemělo po kline nalít edc16,
ale jestli je k tomu potřeba výpočetní výkon serveru o 4 mcu , tak nevím , třeba opravdu problem v tom že i5 je slabá ... Wink


Hm, tak proc tobě jednotky padají a jiným ne? asi tu někde bude rozdíl Smile

_________________
ECU
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: po listopad 16, 2015 14:59 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
jiným nepadají ? se podívej o pár příspěvků výše Smile asi jsem z té hloupější poloviny co má asi smůlu ... Laughing Laughing

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mecsoun
Zaslal: so listopad 21, 2015 3:11 am Citovat
Založen: 17.9.2009 Příspěvky: 156
Zkousel jsi pouzit i jiny driver? Mne se tohle jednou stalo kdyz jsem delal Cmax a dal ho zapsat jako Focus. Vycetl jsem ho jako Focuse a pak ho tak i chtel zapsat a neslo to. Tak jsem musel zmenit driver na ten co je v nabidce na Cmax. Sice mi to prpadalo jako chujovina a v zajmu vedy jsem to zkusil znovu pustit jako Focus a vycist sel a zapsat ne a zapis koncil chybou. Jako Cmax zapis ok.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepé
Zaslal: pá prosinec 18, 2015 22:15 pm Citovat
Založen: 31.8.2009 Příspěvky: 824
mám podobnou zkušennost s PSA EDC16C34, dělal jsem jich kupy po OBD a jedna se zapsala, vše se dodrželo jako obvykle, zápis OK, ale EEPROM ko, měl jsem BDM zálohu, tak jsem to pak zkoušel několikrát a pokaždé to samé ať jsem čekal jak jsem čekal...

dělám je jen BDM a mám klid

Rencky to samo , a SAAB/OPEL EDC16C39 a EDC16C9 taky BDM, portože ty obvykle po OBD nevyčtou všechny mapy...

_________________
Colin McRae forever The BEST!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 2 z 2    Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 12:31 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.