Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diagnostika - obecně  »  Ford mondeo 2.0TDCI - IDS problém
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Ford mondeo 2.0TDCI - IDS problém

Autor Zpráva
vopi
Zaslal: st červen 25, 2014 10:41 am Citovat
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 489
Ahoj,

prosím nějakého IDS guru o radu.
Mám Mondeo 2010 a při snaze přeprogramovat ECU motoru nebo alespoň zjistit, zda existuje novější verze, tak to píše:

Poznámka: Uvedené řídící jednotky nemusejí být ve vozidlech instalovány. Před provedením další diagnostiky ověřte, zda jsou řídící jednotky ve vozidle instalovány.
Následující modul má nesprávný VIN
- CDP
- SRM
Pro opravu VIN proveďte prosím Instalaci programovatelného modulu

problém je, že jedna jednotka v autě je, ale druhá ne. Při snaze instalace to pořád píše to same.
Setkal se s tím někdo, že Ford domršil konfiguraci a teď nejde ani jedna jednotka přehrát, protože vždy před programováním proběhne kontrola VIN přes všechny jednotky?

díky za radu

_________________
ECU
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dodi911
Zaslal: st červen 25, 2014 20:39 pm Citovat
Založen: 15.10.2009 Příspěvky: 604 Bydliště: Ke
To je normalne, nevsimaj si to. Daj tam centralnu konfiguraciu na novo a bude to ok.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vopi
Zaslal: čt červen 26, 2014 7:49 am Citovat
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 489
Myslíš v programovacím modulu a konfigurace? přes instalaci modulu to nejde ani náhodou

_________________
ECU
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dodi911
Zaslal: čt červen 26, 2014 12:38 pm Citovat
Založen: 15.10.2009 Příspěvky: 604 Bydliště: Ke
Nie, ze eries hlasku o srm,... po update. To pise na kazdom forde. Po update pcm treba opat nahrat centralnu konfiguraciu vozidla, inak bude zapis dtc o konfiguracii. Urob to a bude ok.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vopi
Zaslal: čt červen 26, 2014 16:07 pm Citovat
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 489
Ne, já jsem nic nepřehrával, protože to píše toto hlášku a dál mě to nepustí.

To Mondeo nemá problém, jen při pokusu přehrátí jakékoliv jednotky to napíše ten problém s VIN.

_________________
ECU
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dodi911
Zaslal: čt červen 26, 2014 16:45 pm Citovat
Založen: 15.10.2009 Příspěvky: 604 Bydliště: Ke
Takze si nic neflashoval , ok. Pred flashom modulu, alebo vymenou sa identifikuje vin automaticky, alebo ho musis zadat rucne podla toho, co od teba vcm pozaduje. Ak to pise nespravny vin, tak daj instalaciu noveho modulu a ako sa ta bude pytat na vin, tak tam napis tvoj novy aj, ked bude pisat vin spravny. Tam ta to pustit musi. Co mas za vcm, origo? Dost velku rolu hra aj update samotneho vcm. Ked mas staru verziu, tak ta do programovania nepusti, alebo pise nezmysli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vopi
Zaslal: čt červen 26, 2014 16:49 pm Citovat
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 489
nejde o origo, ale programovací modul mi všude jinde šlape a s tímto jsem se ještě nesetkal. jde o to, že ta jedna jednotka, kterou mi to píše, že má nekorektní VIN, tak v autě je, ale druhá v autě není - to je divné, ne?

_________________
ECU
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dodi911
Zaslal: čt červen 26, 2014 16:59 pm Citovat
Založen: 15.10.2009 Příspěvky: 604 Bydliště: Ke
To, ze tam nieje a pise somarinu neries. Pisal som , ze to takto zvykne byt a netreba si to vsimat. Ak tam srm mas a ten pise nespravny vin , tak chod na programovania noveho modulu, tam ti to napise postup vymeny a potom dopis vin. Malo by to slapat. V ccc mas potom este vypis , co vybava vozidla obsahuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DIGI-DELETED
Zaslal: čt červen 26, 2014 17:01 pm Citovat
Založen: 21.2.2010 Příspěvky: 3193
nehledej u forda logiku Wink
preflashujes jeden eror a naskočí druhý ještě nesmyslnější..

_________________
BALLOONFLIGHT.COM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vopi
Zaslal: pá říjen 02, 2015 9:35 am Citovat
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 489
Tak tu mám druhé auto, které má stejnou hlášku a problém, že nelze nahrát novou kalibraci.
Opět to vypíše, že nové kalibrace existuje, postupuji dle instrukci a když to dělá ověření VIN tak to napíše chyby typu CDP a SRM jednotka nemá korektní VIN. CDP v autě není a SRM i když se udělá instalace nového modulu, tak to stále hlásí. tzn. celé to skončí ještě před tím, nežli se spustí samotné flashování - takže není možné auto přeflashovat. Jde opět o Ford 2010.
Nemáte někdo řešení jak toto obejít či vyřešit tak, aby se dalo PCM aktualizovat??

_________________
ECU
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je pá březen 29, 2024 13:42 pm
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.