Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diskuze mimo mísu  »  Wifi router rada/zkušenosti
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Wifi router rada/zkušenosti

Autor Zpráva
Matias
Zaslal: st květen 21, 2014 15:24 pm Citovat
Založen: 10.12.2008 Příspěvky: 1238
Ahoj kluci,
potřebuju dostat z dílny do baráku wifi signál do tabletu. Smile
V dílně mám wifi od 02 obyč. Vypnu wifi, dám další s připojením na externí anténu. Ale nevím co vybrat. Smile
Požadavky. Aby routr poslal signál tak 20-25m daleko přes ocelový vrata, 3-4 cihlový zdi baráku do patra. Smile
Má někdo nějakou zkušenost s něčím normálním co chvilku vydrží?
Díky moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
martin
Zaslal: st květen 21, 2014 17:24 pm Citovat
Založen: 22.5.2007 Příspěvky: 781 Bydliště: kdesi v horách
cus na wifi musiš mit mod AP a na zabezpečení dej podle MAC já používám radius ale to musíš mit svuj server a nejlepší je pokud máš 5Ghz AP na 2,4Ghz je to sračka

_________________
jak spálit co nejvíc benzínu v co nejkratším čase
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaha
Zaslal: st květen 21, 2014 20:54 pm Citovat
Založen: 6.5.2007 Příspěvky: 1560 Bydliště: hk kraj
To je otázka já mám lynksys což je cisco a dobrý,ale cena...zabezpeceni pokud nechces RADIUS tak WPA2 AES sifraci a hlavně ne DHCP! Dejtam statickou IP, masku aby jsi omezil rozsah sítě a pres 90% hackerů ma po píci a ten zbytek ti může byt ukradeny protože ty se ti tam dostanou tak jako tak Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydra
Zaslal: st květen 21, 2014 21:36 pm Citovat
Založen: 6.7.2013 Příspěvky: 184
Mikrotik. Tak snadna bude rada pana IT. Pro vzdalenosti doporucim spis 2.4ghz - daleko vetsi pruraznost ma nizsi freqence. Zdar a silu

_________________
Milovat vuni spaleneho benzinu! Vic netreba Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matias
Zaslal: čt květen 22, 2014 5:26 am Citovat
Založen: 10.12.2008 Příspěvky: 1238
No možná na Mikrotik i dojde. Potřebuju signál rozdělit. Max power pro mě pod jiným heslem a low, nebo mid power pro hosta. Potřebuju to dostat do bytu a případně pro ty co dostanou heslo co čekají venku.
Podmínka je připojení externí antény. Doma mám Netgeara, spokojenost, ale nemá ext anténu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
vaha
Zaslal: čt květen 22, 2014 6:57 am Citovat
Založen: 6.5.2007 Příspěvky: 1560 Bydliště: hk kraj
Hydra napsal:
Mikrotik. Tak snadna bude rada pana IT. Pro vzdalenosti doporucim spis 2.4ghz - daleko vetsi pruraznost ma nizsi freqence. Zdar a silu

Akorát ten mikrotik nakonfigurovat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matias
Zaslal: čt květen 22, 2014 8:41 am Citovat
Založen: 10.12.2008 Příspěvky: 1238
No už jsem četl že to je prdel. Smile
Tak jsem nakonec objednal AP Tenda W300A. Máme ho i v práci. Barák jako kráva. 3 patra a dosáhne až na vrátnici. Takže by to mohl zvládnout. jen to ponastavit.
Vzal jsem k tomu antény s větším ziskem. V nejhorším tam dám ještě nějaký směrovač. Ale snad to bude stačit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Hydra
Zaslal: pá květen 23, 2014 8:55 am Citovat
Založen: 6.7.2013 Příspěvky: 184
vaha napsal:
Hydra napsal:
Mikrotik. Tak snadna bude rada pana IT. Pro vzdalenosti doporucim spis 2.4ghz - daleko vetsi pruraznost ma nizsi freqence. Zdar a silu

Akorát ten mikrotik nakonfigurovat...


Je to cast toho co me zivi, takze mi to nepripada tak silene, ale uznavam, ze proti klikatkum je to vetsi mazec, ale zase na druhou stranu tady na tom foru predpokladam lidi co jim nedelaji problem daleko vic low level veci.

_________________
Milovat vuni spaleneho benzinu! Vic netreba Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vaha
Zaslal: pá květen 23, 2014 9:58 am Citovat
Založen: 6.5.2007 Příspěvky: 1560 Bydliště: hk kraj
Hydra napsal:
vaha napsal:
Hydra napsal:
Mikrotik. Tak snadna bude rada pana IT. Pro vzdalenosti doporucim spis 2.4ghz - daleko vetsi pruraznost ma nizsi freqence. Zdar a silu

Akorát ten mikrotik nakonfigurovat...


Je to cast toho co me zivi, takze mi to nepripada tak silene, ale uznavam, ze proti klikatkum je to vetsi mazec, ale zase na druhou stranu tady na tom foru predpokladam lidi co jim nedelaji problem daleko vic low level veci.

Jasný,mám kamaráda co dělá internetového providera a mikrotik konfiguruje přes prohlížeč,když jsem ukázal remote shell s příkazovou řádkou ať si to nastaví tak koukal jak puk Laughing já to sice nastavit umím, ale jak to člověk nedělá každý den(jako třeba já) tak stejně to je takové víš na co... Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
turista
Zaslal: so leden 31, 2015 14:34 pm Citovat
Založen: 31.1.2015 Příspěvky: 16
to koukam co se tu děje misto rady at si pořidil opakovač signalu nebo home plugin nebo dát na obyč routr směrovou antenu se divim že jste ho div neposlali pro routerboard za 10t kč se složitým nastavením a kdo ví co všechno k tomu chtěl jen připojit do garaže wifi a přitom je to tak jednoduché v posledních 5letech Wink tohle zapojit a udělat Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robin
Zaslal: so leden 31, 2015 21:50 pm Citovat
Založen: 26.12.2007 Příspěvky: 899
A co nĕjaký zesilovač co nabízejí číňani ,mají tam dost slušný výkon (asi neschváleno ) ,chodí to ?

_________________
VagCom304,china seeprog,tla012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mar
Zaslal: po únor 02, 2015 16:09 pm Citovat
Založen: 22.1.2013 Příspěvky: 20
Nechci dělat chytrýho, ale ty zesilovače nejsou zrovna dobrý řešení, bylo by dobrý se ohlížet i na jiný
http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/rad/data_jsradview.html
http://radar4ctu.bourky.cz/Ruseni.html
CHMI to dává telekomunistickýmu úřadu a tam nejsou nijak extra chápavý
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
exotus
Zaslal: po únor 02, 2015 20:37 pm Citovat
Založen: 21.3.2008 Příspěvky: 1996 Bydliště: Câinenii Mari Făgăraș România
Ideálem je metalika,kabel je kabel a na konec se da pověsit lecos za dekuju...
Šířit wifi přez tenhle požadavek je takřka nesmysl bez anteny, nechci chytracit ale osobně bych na O2povesil smerovku namirenou na další a tam dal cokoliv zexel,ovis,za par smudlu,nastavení za 10min a do dvojky vystarano a zabezpečení je na uzivateli...
Cim silnejsi signál za víc peněz tím vetsi potenciál pro zloděje dat,každej jouza ma O2 internet v defaultu a stejne se krade jen 5mega,ztráta casu,lajna po optice co ma gb je smyslem napadat,nechápu trosku tuhle besedu...
Sam mam O2 a jedu do 6mb a vylezu před barák na signál tmobile a frci to 24mb Lte...

_________________
NEGATIVETUNING-ZADARMO
Zázraky na počkání a nemožné do druhého dne!
Hardware je to, do čeho můžeš kopnout, když nefunguje software.
Prace s lidma je mnohem horší nežli s dobytkem,prostě jinej HW viz věta výš...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Janosik93
Zaslal: po únor 02, 2015 22:44 pm Citovat
Založen: 26.2.2009 Příspěvky: 726 Bydliště: Spišská Nová Ves, Slovensko
ja mam doma stary vigor 2600VGST .
https://www.telekom.sk/swift_data/source/ImgCont/zakaznicka_podpora/internet/KTZ/Vigor_2600VGST_257_ST_SVK_ver13S.pdf
signal extrene dobry. ma 2 vifi karty v sebe. jedna slabšia, jedna silnejšia. na silnejšiu som dal 15dB smerovu antenu a na slabšiu myslim 10dB. pokrytie parada .... cca 300m pohoda
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je so duben 20, 2024 6:27 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.