Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diesel  »  Golf 5 EDC16u1 eep 95320
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

Golf 5 EDC16u1 eep 95320

Autor Zpráva
Sayllo
Zaslal: čt září 18, 2014 6:37 am Citovat
Založen: 5.5.2012 Příspěvky: 339 Bydliště: France
Nazdar, trochu som si zavaril.

Kupil som G5 BKC nesedia kilometre ECU a Tacho. Vybral som jednotku, vycital som 95320, riadne programatorom a peticou, ulozil som si dump, naletoval naspet a isiel som prebehnut auto zhruba 7km. Ziadny problem. Zistil som kde su teda ulozene kilometre, zacinaju na 00000502. Zapisal som teda stav rovnaky, ako zobrazuju budiky (124625). Naprogramoval 95320, naletoval znovu naspet, isiel som to zapojit do auta, chcel som overit VCDS stav km v jednotke a pisal "0". Hned na to som si vsimol ze blika zhavenie. Precital som zavady a ECU hlasi 18048 internal control module: EEPROM ERROR.

Tak dobre, vybral som to znovu, vyfukol som eeprom, prekontroloval spoj na doske, naletoval spet, skontroloval mikroskopom a po zapojeni znovu to iste.

No dobre, tak som si povedal ze tam nahram povodny obsah, co som vycital po nabehnuti tych 7km. VCDS uz ukazalo stav km ako predtym (247667), no ale zhavenie blika stale a chyba sa neda zmazat.

ked som vytiahol eeprom a chcel som overit buffer a obsah eeprom, vzdy tam nastali nejake cudne zmeny hned niekde na zaciatku okolo xxxx140-1

Neviete niekto co sa tomu mohlo stat? A preco pisal "0" ?

Programator som mal nastaveny nasledovne:


UNPROTECT
WRITE CODE
WRITE STATUS
VERIFY

Konfiguracia:

BP0-disabled "0"
BP1-disabled "0"
WPEN-disabled "0"

Nechavam vam tu aj vsetky dump. Idu postupne po sebe. Original (247660), po prebehnuti (247667) a nakoniec upraveny (124642).

Vdaka za pomoc pri hladani riesenia...

03G 906 016 B
EDC16u1 5645
0 281 011 478
1039S04434
1883
1277
04-01-20
810BPG


http://ulozto.sk/xTZWRxxF/golf5-edc16u1-95320-rar
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jodr
Zaslal: čt září 18, 2014 9:03 am Citovat
Založen: 23.1.2011 Příspěvky: 607
Sice jsem se kdysi zařekl, že na Tebe reagovat nebudu.
Ale...
nenapadlo Tě, že tam je chksm?

_________________
Kouř po zapnutí ukáže cestu....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sayllo
Zaslal: čt září 18, 2014 14:42 pm Citovat
Založen: 5.5.2012 Příspěvky: 339 Bydliště: France
Jodr napsal:
Sice jsem se kdysi zařekl, že na Tebe reagovat nebudu.
Ale...
nenapadlo Tě, že tam je chksm?
Jo napadlo, ale vychadzal mi stale rovnako Rolling Eyes Pojde to dat nejako do kopy?

Len ono to uz neslo ani s povodnou eeprom, tam som nic nebamtoval. Je to urcite, alebo to len moze byt tym checksum?

Mam jednu kalkulacku, ma 3 moznosti, MD5, CRC32, SHA1 Dam to preratat a skusim to znovu?

Inak, nemozes povedat ze som sa nesnazil a len zobral. Vsetko som si pekne nasiel sam, no len nakonci sa nieco dosralo.. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jodr
Zaslal: čt září 18, 2014 16:39 pm Citovat
Založen: 23.1.2011 Příspěvky: 607
Dosral jsi to tím, že jsi neudělal odpovídající chksm, byl jsi rychle hotov, ale přišel jsi na to sám jak píšeš! Kalkulačka stačí ta z Woken, když víš o co go.

_________________
Kouř po zapnutí ukáže cestu....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kluso
Zaslal: čt září 18, 2014 18:24 pm Citovat
Založen: 8.4.2009 Příspěvky: 782
Ale aby to bylo korektní tak jsi měl dát ten stav co je v ECU do tachometru ne ? Very Happy Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sayllo
Zaslal: čt září 18, 2014 18:31 pm Citovat
Založen: 5.5.2012 Příspěvky: 339 Bydliště: France
kluso napsal:
Ale aby to bylo korektní tak jsi měl dát ten stav co je v ECU do tachometru ne ? Very Happy Very Happy Very Happy
To je 50 na 50 ne? Co ked naaahodou neni ECU original Smile Ale inak oto tu teraz vobec nekraca....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sayllo
Zaslal: čt září 18, 2014 18:36 pm Citovat
Založen: 5.5.2012 Příspěvky: 339 Bydliště: France
Jodr napsal:
Dosral jsi to tím, že jsi neudělal odpovídající chksm, byl jsi rychle hotov, ale přišel jsi na to sám jak píšeš! Kalkulačka stačí ta z Woken, když víš o co go.
OK, takze checksum, A preco to potom uz nebezalo ani s originalom? Len som ho vycital apotom znovu zapisal, to staci aby sa rozhodil? Si si isty ze to nebude problem vtom nastaveni programatora? Nemas prosim nejaky odkaz na ten kalkulator? A trafil som sa dobre na tu adresu? Kilometre mi tam sedia uplne presne, no inde som ich uz nenasiel.

Dakujem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jodr
Zaslal: čt září 18, 2014 19:38 pm Citovat
Založen: 23.1.2011 Příspěvky: 607
Sayllo napsal:
........ Nemas prosim nejaky odkaz na ten kalkulator? ....

Dakujem.


........ Kalkulačka stačí ta z Woken, když víš o co go........
Zřejmě máš problém s pochopením psaného, ve "Woknech" jsem myslel kalkulátor v systému Windows, ale mám pocit, že Ti bude nanic.

_________________
Kouř po zapnutí ukáže cestu....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sayllo
Zaslal: čt září 18, 2014 20:47 pm Citovat
Založen: 5.5.2012 Příspěvky: 339 Bydliště: France
Jodr napsal:
Sayllo napsal:
........ Nemas prosim nejaky odkaz na ten kalkulator? ....

Dakujem.


........ Kalkulačka stačí ta z Woken, když víš o co go........
Zřejmě máš problém s pochopením psaného, ve "Woknech" jsem myslel kalkulátor v systému Windows, ale mám pocit, že Ti bude nanic.
No, nestretavam s pojmom Wokno kazdy den, ale hlavne ze uz rozumiem. Mozno bude uplne naprdel, mozno nie. Bolo mi dolezite pochopit, kde vznikol problem. Vylucit programator eep, dump atd...

Chcksm ma napadol, len mam trochu problem pochopit to, ze aj s originalom to uz potom nechce chodit. Ked raz vycitam eep, ulozim, znovu zapisem do eep, rozhadzem to? Aj ked som neurobil ziadnu zmenu? Nehnevaj sa namna, je to len otazka, moznu ju kladiem spatne, mozno ju chapes spatne. Mnoho stoho co ste mi tu povedali som prehodnoti a mali ste pravdu, preto ktomu pristupujem uz inak. Nevycapim sem eep file a necakam ze mi niekto prepise km tak ha, jasne tu mas...jak keby nic... Inak v EDC15 stym problem nebol.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sayllo
Zaslal: pá září 19, 2014 2:44 am Citovat
Založen: 5.5.2012 Příspěvky: 339 Bydliště: France
Tak Wokno mi seplo ze to bude asi 5C20. Stale mi ale vychadzalo 5C26, takze uz viem presne co som debilne ratal. V podstate si stacilo vsimnut sum s originalu, no potom uz vtom upravenom proste musel vyst rovnako, a uz to funguje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 11:34 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.