Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Diesel  »  E60, 525D problem s DDE a DPF
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

E60, 525D problem s DDE a DPF

Autor Zpráva
matiz
Zaslal: pá listopad 02, 2012 13:26 pm Citovat
Založen: 31.12.2011 Příspěvky: 127
Auto ma cca 110k na tacho v jednotce DDE nacetlo o neco malo vic, ale to neni podstatne. Jednotka vykazuje interni chybu 4, nejde smazat, flash BMW nastrojem nepomohl, chyba nejde smazat. Neco malo jsem pohledal, ale nenasel nikoho kdo by chybu uspesne odstranil. Cislo chyby je 46D3 "control unit internal 4 ".

Bohuzel je problem s DPF. Filtr je pricpany ne uplne, na volnobeh je podle cidla diferencialniho tlaku v toleranci. Max hodnota cidla tlaku v diagnostice 35, realna 34. Pri 2000rpm max 75, realna 90, pri 4000rpm max hodnota 250 realna 220. To by nebyl uplne nejvetsi problem, dpf je pricpany, vyvolana 3x regenerace po sobe s neznatelnym vlivem na pruchodnost. Regenerace neprobehla poslednich nevim ted uz presne 15 nebo 20k km dle diagnostiky. Neprobehla z toho duvodu, ze ji zablokovala chyba dpf, zaznamenany tlak je 8192 !!! Po vymazani se vicemene statecne obnovuje vzdy se stejnou hodnotou. Vymeneno cidlo dif. tlaku - hodnoty pri volnobehu a zvysenych otackach podobne, plus minus nejaka odchylka. Bohuzel po par spustenich opet pri otackach cca 660 tlak 8192. To uz nasere, dobra treti cidlo ktere bylo k dispozici skoncilo se stejnym vysledkem. Pri testu meri korektne, pak se z nejakeho duvodu zapise takova silena hodnota a je v pameti zavad.

Pri odpojene hadici do cidla ukazuje nejakych cca 10-15 a nasledne chyba filtru a hodnota tlaku 8192. Na ruzne cidla, takze ty vylucuju. Kabelaz nevykazovala zadne evidentni poskozeni. Auto nebourane a hezke ze bych mu tech 110 i veril -)

Poradi nekdo co muze donutit jednotku aby zapsala tlak 8132? Rict ze interni chyba by bylo moc jednoduche... I kdyz uz to nevylucuju.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Okura
Zaslal: pá listopad 02, 2012 14:06 pm Citovat
Založen: 4.10.2008 Příspěvky: 2167 Bydliště: Ostrava
nesouhlasí suma v seriovce podle mě

_________________
Immo emu, http://eshop.autoelectronic.cz/ new - Alfa/Fiat immo emu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Robin
Zaslal: so listopad 03, 2012 9:54 am Citovat
Založen: 26.12.2007 Příspěvky: 899
Okura napsal:
nesouhlasí suma v seriovce podle mě


Pravděpodobně ,svítí ti aspoň ještě kontrolka OBD po zapnutí 15

_________________
VagCom304,china seeprog,tla012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AEP
Zaslal: so listopad 03, 2012 13:34 pm Citovat
Založen: 29.10.2008 Příspěvky: 1235 Bydliště: doma , přechodné v dílně
pošly na mail bdm zálohu, podle mne sw problém, pár jsem jich dělal už!

_________________
mám prd ! ale originál, žádná china !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hombre1
Zaslal: čt listopad 15, 2012 21:36 pm Citovat
Založen: 4.11.2011 Příspěvky: 81
Pokud jsi udelal reflash BMW diagem s aktualnim sw (zapise CRC a DDE verzi sw i do eep), tak tam je bud hw chyba, chybí mu nekde na bocniku 5V nebo vypadla cast konfigurace MPC.

_________________
*-* opravy ecu a autoelektroniky *-*
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AUTOJON
Zaslal: so prosinec 01, 2012 21:00 pm Citovat
Založen: 16.2.2012 Příspěvky: 4 Bydliště: sk košice
ZDRAVIM NA 520 SME MALI PROBLEM DONIESLI VYKOCHANE DPF AUTO PRED ISLO SEM TAM 120 KM PO ODSTRANENI IM ISLO LEN 40 SPRAVILI SME UPRAVU DO SOFTU NA DPF AUTO STALE LEN DO 40KM V HODINE A TLAK NA DPF VYSOKY BOL ZAPCHATY ZADNY TLMIC VYFUKU ....TO LEN TAK PRE INFO

_________________
ecu, immo, dash , diagnostika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je čt březen 28, 2024 10:10 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.