Obsah fóra checksum.cz
Obsah fóra checksum.cz  »  Benzín  »  A4 MED9.1 checksum error
 Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    

A4 MED9.1 checksum error

Autor Zpráva
pavel635
Zaslal: ne prosinec 19, 2010 14:13 pm Citovat
Založen: 25.7.2008 Příspěvky: 162 Bydliště: Hodonín
Zdravím, prosím o radu, názor, či pomoc s chybovkou CHECKSUM ERROR v ECU MED9.1. Historie auta Audi A4 2.0 TFSI je taková: Auto bylo přivezeno z Ameriky a normálně fungovalo. Bez jakéhokoliv čipování nebo úprav na tachu, auto nejde nastartovat, jen kucká jako by byl špatný předstih. Jediná chyba, která se v jednotce motoru objeví, je chyba kontrolního součtu. Chyba jde diagnostikou smazat a naskočí zpět až po zatočení starterem.
Provedl jsem následující úkony : Načetl flash origo Gallettem a zkontroloval v orig. WinOls (s pomocí Brouka)
vše OK ! Zapsal jsem znovu přes OBD pomocí orig. Galletta - pořád stejný problém.
Potom jsem načetl ECU pomocí BDM a znovu zapsal pomocí BDM, nechal jsem přepočíst BDM-kem checksum, nepomohlo. Bohužel se mi nedaří sehnat komplet BDM obsah z jiné jednotky MED9.1 abych mohl testovat. Pravděpodobně bude chyba v sériové epromce. Pomůže někdo ? Možná se jedná o chybu hardwaru, tak třeba zje zbytečné s tím trávit čas, nevím.
Na různých forech je tento problém víckrát řešený, ale nikde nedořešený. Ani ofic. dealer nepomůže s VAS-em... Odkaz na full obsah BDM : http://www.edisk.cz/stahni/90640/A4_2.0TFSI_2006.rar_1.47MB.html
Pavel

_________________
BMW & KTM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Okura
Zaslal: ne prosinec 19, 2010 14:31 pm Citovat
Založen: 4.10.2008 Příspěvky: 2169 Bydliště: Ostrava
a to zničeho nic, nejde nastartovat?

_________________
Immo emu, http://eshop.autoelectronic.cz/ new - Alfa/Fiat immo emu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
pavel635
Zaslal: ne prosinec 19, 2010 15:04 pm Citovat
Založen: 25.7.2008 Příspěvky: 162 Bydliště: Hodonín
Není to auto moje, ale údajně jak říkáš "z ničeho nic" nejede. Já dostal jen zadání zprovoznit nepojízdné auto. V identifikaci Galletto je počet zápisů "0", takže asi zákazník nekecá. Při pročítání příspěvků na jiných forech vzniká tento problém jakoby z ničeho. Jen mě zarazilo to, že ve dvou případech se taky jednalo o americké verze - možná tady je pomyslná nitka... Ale ať je to jak je. Bylo by fajn najít řešení.

_________________
BMW & KTM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
pavel635
Zaslal: ne prosinec 19, 2010 18:44 pm Citovat
Založen: 25.7.2008 Příspěvky: 162 Bydliště: Hodonín
Název VAG jednotky je sice v odkazu výše, ale sháním korektní full BDM obsah 8E0.910.115M

_________________
BMW & KTM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
AEP
Zaslal: ne prosinec 19, 2010 19:36 pm Citovat
Založen: 29.10.2008 Příspěvky: 1235 Bydliště: doma , přechodné v dílně
podle mne je kontrolní suma v eepromě v pořádku, všech 38 bloků jsou dobře vypočítané. na test dej nápln z jiné ecu ( třeba i jiné číslo, ale musí to být MED 9.1 )nejdříve flash a pak eeprom . a porovnej rozdíly v paměti závad. můj názor je , že je porušená suma v motorole MPC 562 . stane se to, když je špatná baterka a startuje se .

_________________
mám prd ! ale originál, žádná china !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavel635
Zaslal: ne prosinec 19, 2010 22:08 pm Citovat
Založen: 25.7.2008 Příspěvky: 162 Bydliště: Hodonín
Měl jsem na zkoušku pouze flash 8E0.910.115M s jiným softw. číslem. Mimochodem je ke stažení na chiptuners.org. Připomínám, VAG číslo bylo stejné. Auto nestartovalo a chybovka byla jiná - ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA VADNÁ. Při srovnání těchto příbuzných softů byly adresy o kousek posunuté. Neměl jsem k tomu epromku. Chtělo by to komplet BDM obsah a ten se mi nepodařilo sehnat.
Obsah procesoru ale nelze u této jednotky změnit - lišta, týkající se procesoru v BDM je nepřístupná.

_________________
BMW & KTM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Okura
Zaslal: ne prosinec 19, 2010 22:12 pm Citovat
Založen: 4.10.2008 Příspěvky: 2169 Bydliště: Ostrava
zkus na zkoušku
není to sice přesně co potřebuješ, ale jen testni



engine BWA MED9.1 8J0 907 115H 0261 S02 368 eeprom 95160.rar
 Komentář:

stáhnout/zobrazit
 Soubor:  engine BWA MED9.1 8J0 907 115H 0261 S02 368 eeprom 95160.rar
 Velikost:  765 Bajtů
 Staženo:  1270 krát


_________________
Immo emu, http://eshop.autoelectronic.cz/ new - Alfa/Fiat immo emu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
pavel635
Zaslal: po prosinec 20, 2010 8:36 am Citovat
Založen: 25.7.2008 Příspěvky: 162 Bydliště: Hodonín
Díky, ještě se poohlédnu po flash TT se softem 381998 aby byl komplet obsah. Bez něho by to určitě nemělo smysl.

_________________
BMW & KTM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
pavel635
Zaslal: po prosinec 20, 2010 17:16 pm Citovat
Založen: 25.7.2008 Příspěvky: 162 Bydliště: Hodonín
Díky Broukovi a AEP za "materiál", se kterým jsem mohl testovat. Výsledek je takový, že pokud dám do řídící jednotky komplet obsahy z jiné jednotky MED9.1, (Golf 2.0TFSI) tak chyba kontrolního součtu zmizí. Pokud do této upravené jednotky nahraju orig. flash z A4, (epromka z golfa)tak vypíše jednotka vadná (to mě nepřekvapuje). Závěr je takový, že chybička musí být v epromce 95160. Vzhledem k nervozitě zákazníka a ceně jednotky nové (10tis.Kč výměnným způsobem) nebudu mít možnost tuto věc dotáhnout do konce.

_________________
BMW & KTM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
MNBM
Zaslal: po leden 24, 2011 19:49 pm Citovat
Založen: 2.1.2011 Příspěvky: 114
pokud to auto bylo z usa, tak tam velice pravděpodobně bylo revo, jestli ti to něco říká.
potřebuješ plnou bdm zálohu z pannenské jednotky, nakóodovat a přizpůsobit, jinak se toho nezbavíš.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavel635
Zaslal: so leden 29, 2011 23:29 pm Citovat
Založen: 25.7.2008 Příspěvky: 162 Bydliště: Hodonín
MNBM napsal:
pokud to auto bylo z usa, tak tam velice pravděpodobně bylo revo, jestli ti to něco říká.
potřebuješ plnou bdm zálohu z pannenské jednotky, nakóodovat a přizpůsobit, jinak se toho nezbavíš.

...jsem marně sháněl, plnou zálohu...

_________________
BMW & KTM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď
Strana 1 z 1    
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Právě je ne duben 28, 2024 10:36 am
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory
 
    DIESELPOWER s.r.o.   Motordiag.cz   Checksumm.com   LogView prohlížeč logů   DIESELPOWER forum  
TOPlist
Copyright (c) 2007 CHECKSUM.CZ. Vsechna prava vyhrazena.